آموزش درست کردن خوشبو کننده های طبیعی هوا در خانه
آموزش درست کردن خوشبو کننده های طبیعی هوا در خانه

طرز تهیه خوشبو کننده طبیعی و خانگی نمکستان : عطر ها و بو ها میتوانند تاثیر زیادی روی روحیه و خلق و خوی افراد بگذارند. وقتی اطراف شما پر باشد از بوهای آزار دهنده و بد، طبیعیست که شما بی حوصله و بد اخلاق خواهید بود. اما تصور کنید که دور و برتان پر از […]

طرز تهیه خوشبو کننده طبیعی و خانگی

خوش بو کننده های طبیعی در خانه بسازید!

نمکستان : عطر ها و بو ها میتوانند تاثیر زیادی روی روحیه و خلق و خوی افراد بگذارند. وقتی اطراف شما پر باشد از بوهای آزار دهنده و بد، طبیعیست که شما بی حوصله و بد اخلاق خواهید بود. اما تصور کنید که دور و برتان پر از عطر های خوب و رایحه های خوشایند باشد. چقدر این رایحه ها میتواند روی حال شما تاثیر بگذارد و حال شما را خوب کند. حالا تصور کنید که این رایحه های خوش به صورت طبیعی و دست ساز تهیه شوند. چقدر این شرایط میتواند برای اعصاب، استرس و تنش های بیرونی شما تاثیر گذار و عالی باشد.

برای تهیه ی یک خوشبو کننده فضای دست ساز کافیست مقداری پوست پرتقال را تکه تکه خرد کنید و روی شمعی که در حال سوختن است قرار دهید. بعد از چند دقیقه متوجه خواهید شد که عطر پوست پرتقال شما را مست خواهد کرد.

یا مثلا جالب است بدانید که چوب ها معمولا بافتی دارند که انواع عطر ها را در خود ذخیره میکنند. کافیست یک تکه چوب را به عطری که دوست دارید آغشته کنید و آن چوب را داخل یک ظرف بسته بگذارید تا کاملا به داخل بافت چوب نفوذ کند. سپس درب ظرف را باز کنید و خواهید دید  که عطر آن فضا را پر میکند.

کمی وانیل، چند شاخه رزماری و یک لیموی ورقه شده را با مقداری آب داخل یک قابلمه بگذارید تا بجوشد. عطر این ترکیب در فضا پر شده و فضای هیجان انگیزی را رقم خواهد زد. از این تکیب میتوانید برا فصل پاییز و زمستان استفاده نمایید.

چند شیشه که طرح ان ها را دوست دارید بردارید و مقداری آب داخل آن بریزید و تکه های مختلف از موادی که عطرشان را دوست داری را داخل آن بگذارید. مانند چوب دارچین، لیمو و با حتی سیب خشک!

همچنین بخوانید:  جدیدترین و بهترین ایده های تزیین تخم مرغ سفره هفت سین برای عید نوروز

طرز تهیه خوشبو کننده طبیعی و خانگی

خوشبو کننده های طبیعی در خانه بسازید!

منبع : نمکستان