عکس های جدید داریوش کاردان و همسرش + بیوگرافی کامل
عکس های جدید داریوش کاردان و همسرش + بیوگرافی کامل
عکس های جدید داریوش کاردان و همسرش به همراه بیوگرافی کامل داریوش کاردان و زندگی شخصی هنری وی را در نمکستان ببینید.

نمکستان : داریوش کاردان را شاید بیشتر از همه با اجراهایش به خاطر بیاورید اما او علاوه بر کار اجرا، در حوزه گویندگی، بازیگری، نویسندگی، روزنامه نگاری و نیز کارگردانی نیز فعالیت دارد. وی متولد بهمن ماه سال ۱۳۳۵ در شهرستان ابهر استان زنجان می باشد. او سابقه حضور در جبه های جنگ را  نیز دارد و از سال ۵۹ تا ۶۱ علاوه بر افسر وظیفه، فرمانده دسته تانک هم بود و در عملیاتهای مهمی همچون: آزادی خرمشهر، فتح المبین و شکست حصر آبادان شرکت داشت. به بروسلی علاقه زیادی داشت و خودش نیز مدتی رزمی کار بود و بخاطر بروسلی فیلمهای هنگ کنگی زیادی دیده است.

داریوش کاردان عکس داریوش کاردان و همسرش بیوگرافی داریوش کاردان

تحصیلات :

در دوره دبیرستان ریاضی خواند و بعد از آن وارد دانشگاه بهشتی شد و مدرک کارشناسی خود در رشته کامپیوتر را از این دانشگاه اخذ نمود. چون ریاضیش خوب بود مدتی به عنوان معلم خصوصی به بچه های پشت کنکوری،فیزیک و ریاضی آموزش میداد.

دوبلوری :

او در کارتون معروف دوقلوهای افسانه ای و نیز فیلم جنگجویان به عنوان دوبلور فعالیت میکرد.

همسر داریوش کاردان :

داریوش متاهل است و در سال ۵۹ قبل از اینکه به جبهه برود، ازدواج کرد و دو فرزند نیز دارد. اطلاعی در مورد شغل و تحصیلات همسر و فرزندان وی وجود ندارد.

کار در رادیو :

وی کارش را بعد از انقلاب و از گویندگی در رادیو آغاز کرد. بعد از آن در سال ۶۸ یک برنامه زنده رادیویی به نام عصرانه را اجرا کرد که به مدت ۵ سال ادامه داشت . او در این کار علاوه بر کارگردانی،نویسندگی و صدا پیشگی را نیز خود برعهده داشت. در این نمایش رادیوئی او نقش استاد خرناس را بازی میکرد که همچون بهلول، انتقادات خود را از زبان یک فرد دیوانه مطرح میکرد.

او در سال ۷۴ نیز یک برنامه طنز به نام ۳۹ را در رادیو تهران اجرا کرد که در صبحهای پنج شنبه پخش میشد. همچنین یک برنامه طنز دیگر به نام آدینه را  در سال ۸۱ برای رادیو ایران ساخت که صبح های جمعه پخش میشد او همچنین در رادیو پیام نیز برنامه ای داشت که به مشکلات رانندگی و معضلات ترافیکی می پرداخت.

داریوش کاردان

حضور در تلویزیون :

او با اجرای برنامه های نوروزی که در دهه هفتاد از تلویزیون پخش میشد و نام جُنگ را داشت، در تلویزیون شروع به کار کرد. در جُنگ نوروز سالهای ۷۵ و نیز ۷۶ وی به عنوان بازیگر و نویسنده و کارگردان فعالیت میکرد. اما بیشترین شهرت داریوش کاردان به برنامه ای به اسم صندلی داغ برمی گردد که جزو اولین تاک شوهای موفق و جنجالی پس از انقلاب در صدا و سیما بود. در این برنامه او از شخصیتهای مهم هنری، ورزشی،سیاسی سوالات چالش برانگیزی مطرح میکرد و در مورد زندگی خصوصی و کاری شان به گفتگو می نشست. این برنامه در سال ۸۴ از شبکه دوی سیما پخش میشد.

همچنین بخوانید:  بیوگرافی و عکس های خانوادگی شهرام شکوهی ، همسرش دلارام و دخترش

همچنین او چند سال بعد از برنامه صندلی داغ، برنامه طنز شبکه سه و نیم را ساخت. در این کار وی باز هم بازیگری و نویسندگی را علاوه بر کارگردانی بر عهده داشت. او مدتی نیز در رادیو گفت و گو فعالیت میکرد. کاردان در نوروز سال ۸۸ نیز مجری مسابقه ای به اسم جهان ۸۷ بود و همچنین در همین سال نیز یک ویژه برنامه انتخاباتی که ۱۰ در ۲۰ نام داشت را اجرا کرد. همچین وی با امیر حسین مدرس در برنامه ماه من سلام  که یک برنامه مناسبتی برای ماه رمضان بود اجرای مشترک داشت.

اجرای مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر :

داریوش کاردان در بیست و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر سال ۸۶ مجری برنامه افتتاحیه آن بود.

داریوش کاردان

فعالیتهای روزنامه نگاری :

وی سابقه روزنامه نگاری و ستون نویسی در روزنامه هایی همچون: تهران امروز و همشهری و نیز جام جم را دارد و در سال ۸۶ ستون خر و پف را در روزنامه تهران امروز به رشته تحریر درآورد. نویسنده ستون عصرانه روزنامه همشهری نیز او بود.

تجربه بازیگری :

حضور در چهار مجموعه تلویزیونی بسیار زیبای تاریخی و نیز یک تئاتر کلاسیک که از شبکه چهار سیما پخش شد از جمله تجربیات بازیگری داریوش کاردان است. او در مجموعه نردبام آسمان به کارگردانی محمد حسین لطیفی که درمورد منجم و دانشمند شهیر ایرانی غیاث الدین جمشید کاشانی بود نقش پدر غیاث الدین را بازی کرد و در سریال خاطره انگیز سالهای مشروطه به کارگردانی محمد رضا ورزی، ایفاگر نقش وزیر بدجنس دربار قاجار، میرزا آقا خان نوری بود.

در سریال معمای شاه نقش هویدا را به او دادند و گریم بسیار سنگینی بر روی صورت او شد تا بیشتر به لحاظ ظاهری شبیه به هویدا شود. همچنین او در تبریز در مه نیز در چندین نقش متفاوت را به اجرا درآورد. او پیشنهاد بازی در فیلم اخراجیهای مسعود ده نمکی را به دلیل اینکه نمیتوانست با عوامل فیلم ارتباط مناسب برقرار نماید و یا به قول خود او آنها را دوست نداشت را رد کرد.

داریوش کاردان

آثار تلویزیونی داریوش کاردان :

 • جُنگ ۳۹
 • نوروز ۷۵
 • نوروز ۷۶
 • صندلی داغ
 • شبکه سه و نیم
 • برنامه اقتصادی هامار
 • مسابقه جهان ۸۷
 • ماه من سلام برنامه ویژه ماه رمضان
 • برنامه ۱۰ در۲۰
 • مسابقه ثانیه‌ها
 • وارش
 • نردبام آسمان
 • سالهای مشروطه
 • کلاه پهلوی
 • معمای شاه
 • بی‌قرار

داریوش کاردان

در ادامه با عکس های جدید داریوش کاردان همراه ما باشید.

بیوگرافی و عکس های جدید داریوش کاردان

همچنین ببینید: عکس و بیوگرافی کامل داریوش فرهنگ

بیوگرافی و عکس های جدید داریوش کاردان

بیوگرافی و عکس های جدید داریوش کاردان

عکس و بیوگرافی داریوش کاردان

عکس و بیوگرافی داریوش کاردان