مشکلاتی که مستقیما روی معده ی شما اثر میگذارد!
مشکلاتی که مستقیما روی معده ی شما اثر میگذارد!

چه مشکلاتی باعث ایجاد درد معده در شما می شود؟ نمکستان : غذاها قبل از هر چیزی وارد معده ی شما میشوند. توسط اسید معده تجزیه میشوند. مواد مغذی مورد نیاز بدن از طریق دیواره معده جذب میشود که این مواد مغذی انرژی مورد نیاز بدن برای فعالیت، ترشح هورمون ها، سلامت پوست و قوای […]

چه مشکلاتی باعث ایجاد درد معده در شما می شود؟

مشکلاتی که مستقیما روی معده ی شما اثر میگذارد!

نمکستان : غذاها قبل از هر چیزی وارد معده ی شما میشوند. توسط اسید معده تجزیه میشوند. مواد مغذی مورد نیاز بدن از طریق دیواره معده جذب میشود که این مواد مغذی انرژی مورد نیاز بدن برای فعالیت، ترشح هورمون ها، سلامت پوست و قوای ذهنی و روانی را تامین مینماید. جالب است بدانید که هفتاد درصد سیستم ایمنی بدن شما داخل معده قرار دارد. بنابراین هر مشکلی که داخل معده ی شما وجود داشته باشد به تمام بدن سرایت میکند.

با اینکه طرز کار هر بدن با دیگری متفاوت است اما باید بدانید که یک بدن در حالت طبیعی سه  بار در هفته تا ۳ بار در روز میتواند اجابت مزاج داشته باشد. با اینکه یبوست میتواند دلایل مختلفی داشته باشد اما اگر فرایند مدفوع را به تعویق بیندازید دچار یبوست خواهید شد که بi دنبال یبوست عملکرد معده نیز کم کم دچار کندی میشود.

خوردن غذاهای فرآوری شده التهاب دیواره داخلی سیستم گوارش و معده را به دنیال خواهد داشت. از آنجایی که معده تمام مواد غذایی را تجزیه میکند پس غذاهای فراوری شده نیز تجزیه میشوند. اما قسمت دردناک ماجرا اینجاست که مواد غذایی فرآوری شده بعد از تجزیه به نوعی ماده مهاجم تبدیل می شوند و برای بدن مضرند.

نود و پنج درصد از سروتونین در روده کوچک در روده ی کوچک تولید میشود. سروتین هورمون اضطراب، افسردگی و بیماری های روحی است. بنابراین تغییر رژیم غذایی تاثیر زیادی در بهبود عملکرد معده و در نتیجه از بین بردن انواع بیماری های روانی خواهد داشت.

جالب است بدانید که سلامت سیستم گوارش بدن یک ارتباط مستقیم با کیفیت و چگونگی خواب شما دارد. اگر شما خوب بخوابید و بتوانید ساعت کافی بخوابید سطح کورتیزول خون  شما پایین می آید که در نتیجه ی آن شما عملکرد بهتری از معده ی خود را شاهد خواهید بود.

همچنین بخوانید:  دانستنی های مفید و ۷ نکته مهم که در مورد آرتروز نمی‌دانید

مشکلاتی که مستقیما روی معده ی شما اثر میگذارد!

مشکلاتی که مستقیما روی معده ی شما اثر میگذارد!

منبع : نمکستان