علت درد گرفتن ریشه ی موی سر چیست و چگونه میتوان درمان کرد؟
علت درد گرفتن ریشه ی موی سر چیست و چگونه میتوان درمان کرد؟

علت درد گرفتن ریشه مو چیست؟ نمکستان : حتما برای شما هم پیش آمده که گاهی احساس سنگینی و درد بر روی موهایتان و پوست سرتان داشته باشید. این موضوع دلایل مختلفی میتواند داشته باشد که ما در سلامت و زیبایی مو در نمکستان به دلایل آن پرداخته ایم. با ما همراه باشید : زیاد شدن […]

علت درد گرفتن ریشه مو چیست؟

چرا ریشه های مو درد میگیرد؟ علت درد گرفتن ریشه مو چیست؟

نمکستان : حتما برای شما هم پیش آمده که گاهی احساس سنگینی و درد بر روی موهایتان و پوست سرتان داشته باشید. این موضوع دلایل مختلفی میتواند داشته باشد که ما در سلامت و زیبایی مو در نمکستان به دلایل آن پرداخته ایم. با ما همراه باشید :

زیاد شدن سرد و خشک یا همان سودا در سر

وقتی که سودا یا سرد و خشک در بدن شما زیاد میشود، نا خود اگاه ریشه های موهای شما شروع به درد کردن میکند. برای بر طرف کردن این موضوع شما باید از غذا های گرم و تر استفاده نمایید.

عوامل و اختلالات پوستی

یکی دیگر از عواملی که باعث درد ریشه های مو میشود وجود مشکلات پوستی در سر است. درماتیت یکی از عوامل شایع در درد ریشه های سر میباشد. که به همراه درد ریشه های سر، شما شاهد پوست پوست شدن پوست سر و تاول های مختلف نیز خواهید بود.

شپش

شپش یک حشره است که مدت ها میتواند روی پوست سر و بدن شما زندگی کند و یا تخم آن مدت ها بر روی بدن زندگی میکند. اگر کسی شپش داشته باشدی احتمال اینکه این شپش به اطرافانش نیز سرایت کند بسیار زیاد است. شپش خون سر را میمکد پس طبیعی است کسانی که شپش دارند پوست سرشان ملتهب بوده و در ریشه موی سر احساس درد میکنند.

برای درمان و آرامش پوست سرتان میتوانید با استفاده از روغن های مختلف مانند روغن بنفشه، روغن کندوش، روغن زیتون، روغن رزماری شرتان را ماساژ دهید و سپس بعد از ۲۰ دقیقه آبکشی نمایید.

همچنین اسپری کرد گلاب روی موها، دود کرد اسپند در محیط، هلیله سیاه و عسل، ماسک حنا، جوشانده پرسیاوشان نیز میتواند یک درمان خوب برای درد ریشه های موهایتان باشد.

در نهایت بد نیست بدانید که عواملی مانند سر کردن شال و روسری، خوردن چای و قهوه، گوشت گاو و گوساله و همچنین بستن محکم موها به درد ریشه های مو شدت میدهد.

همچنین بخوانید:  با موهای وزمان چه کار کنیم؟

چرا ریشه های مو درد میگیرد؟ علت درد گرفتن ریشه مو چیست؟

چرا ریشه های مو درد میگیرد؟

منبع : نمکستان