راه کارهای ساده برای مقابله با حساسیت های فصلی در منزل
راه کارهای ساده برای مقابله با حساسیت های فصلی در منزل

درمان حساسیت های فصلی پوست ، چشم ، سرفه و … نمکستان : خیلی ها هستند که در فصل های مختلف به حساسیت دچار میشوند. این حساسیت ها معمولا به صورت خارش چشم، آبریزش بینی، کیپ بودن بینی و حتی یک حس گلو درد و سرما خوردگی خودشان را نشان میدهند. حساسیت های فصلی هر […]

درمان حساسیت های فصلی پوست ، چشم ، سرفه و …

راه کارهای ساده برای مقابله با حساسیت های فصلی!

نمکستان : خیلی ها هستند که در فصل های مختلف به حساسیت دچار میشوند. این حساسیت ها معمولا به صورت خارش چشم، آبریزش بینی، کیپ بودن بینی و حتی یک حس گلو درد و سرما خوردگی خودشان را نشان میدهند. حساسیت های فصلی هر نوعی که باشند معمولا در فصل بهار اوج گرفته و شدیدتر خودشان را نشان میدهند. در واقع شما نمیتوانید برای حساسیت های فصلی کار خاصی بکنید اما میتوانید با یک سری راه کارهای ساده و خانگی شدت آزاردهنده و بدن آن ها را تا حد زیادی کاهش دهید. با ما همراه باشید تا ببینیم برای کم کردن این حساسیت ها چه کار باید بکنیم :

بیشترین چیزی که مخصوصا در بهار باعث حساسیت میشود، گرده های گلی هستند که در هوا وجود دارند. بهتر است برای بیرون رفتن و بودن در طبیعت تا جایی که امکان دارد از ماسک استفاده نمایید. چون ماسک ها از وارد شدن گرده های به چشم و گوش و حلق و بینی شما جلوگیری میکنند و اثرات حساسیت را تا مقدار چشمگیری پایین می آورند.

مورد بعدی این است که لباس هایتان را در هوای آزاد خشک نکنید چون گرده ها روی آن مینشینند و پوشیدن آن لباس ها علائم حساسیت را افزایش میدهد. لباس را روی بند رخت داخل اتاقی که پنجره اش بسته است خشک کنید.

در هنگام رانندگی پنجره ها پایین نیاورید چون گرده ها وارد فضای ماشین شده و باعث بروز علائم حساسیت میشوند. پس پنجره ها را بالا ببریزد و کولر ماشین را روی دور کم قرار دهید تا هوای داخل ماشین را کمی تصفیه کند.

حتی شما میتوانید با تغذیه ی خود این علائم را کنترل نمایید. خوردن میوه هایی مثل سیب، پرتقال و حتی پیاز در این فصل ها بسیار برای شما مفید هستند. همچنین ئمنوش زنجبیل کمک زیادی در التیام علائم حساسیت ها خواهد داشت.

همچنین بخوانید:  چرا هنگام بلند شدن سرگیجه میگیریم ؟

راه کارهای ساده برای مقابله با حساسیت های فصلی!

راه کارهای ساده برای مقابله با حساسیت های فصلی

منبع : نمکستان