چگونه اسهال را در خانه درمان کنیم؟
چگونه اسهال را در خانه درمان کنیم؟

روش های درمان خانگی اسهال نمکستان : اسهال یک بیماری مرتبط با مدفوع میباشد. در این بیماری معمولا مدفوع شل میشود که به دنبال آن بدن دچار کم آبی شدید، بی حالی، افت فشار، سر گیجه و تب و لرز خواهد شد. در مراحل اولیه ی شروع اسهال شما میتوانید آن را در خانه و خودتان […]

روش های درمان خانگی اسهال

درمان خانگی اسهال : چگونه اسهال را در خانه درمان کنیم؟

نمکستان : اسهال یک بیماری مرتبط با مدفوع میباشد. در این بیماری معمولا مدفوع شل میشود که به دنبال آن بدن دچار کم آبی شدید، بی حالی، افت فشار، سر گیجه و تب و لرز خواهد شد. در مراحل اولیه ی شروع اسهال شما میتوانید آن را در خانه و خودتان درمان نمایید. اما اگر شدت و مدت زمان اسهالی بودن بدنتان خیلی بیش تر از چند روز طول کشید باید حتما به پزشک مراجعه کنید.

بروز اسهال در بدن میتواند دلایل مختلفی داشته باشد. ویروس ها و باکتری ها، عدم تحمل لاکتوز، فروکتوز، اختلالات گوارشی، مسمومیت، عمل جراحی و … میتوانند باعث اسهال در بدن شوند. تشنگی بیش از حد، خشکی دهان یا پوست، کمی ادرار یا ادرار نداشتن، ضعف، سرگیجه، خستگی، ادرار تیره رنگ همگی میتوانند از علائم اسهال باشند. شما میتوانید با استفاده از یک سری راه حل های خانگی اسهال را درمان نمایید.

یکی از موارد خیلی خوب برای برطرف کردن اسهال شدید ماست میباشد. در کنار ماست، موز نیز یکی دیگر از گزینه های خیلی کاربردی برای خوب شدن اسهال میباشد. گاهی میتوانید این دو را با هم ترکیب کنید و میل نمایید. یادتان باشد که در دوران اسهال از خوردن غداهای فیبر دار خود داری کنید، چرا که این غذاها باعث میشوند شکم روش شما شدید تر گردد.

برنج کته نیز میتواند به بهبود اسهال شما کمک کند. در برخی موارد میتوانید مقداری سیب زمینی پخته و ماست نیز نیز به آن بیفزایید. در برخی از موارد خوردن سیب نیز میتواند مانند یک راه کار مناسب برای درمان اسهال عمل کند. سیب زمینی یک گزینه ی عالی برای درمان اسهال میباشد. سیب زمینی را بپزید و با نمک فراوان میل نمایید. این مورد هم باعث میشود که فشار خونتان نیوفتند و هم نشاسته ی موجود در سیب زمینی کم کم از اسهال شما جلوگیری میکند.

همچنین بخوانید:  سیاتیک چیست؟ روش‌های تشخیص، عوارض و جلوگیری از سیاتیک

در دوران اسهال سعی کنید حتی الامکان از خوردن میوه ها و غذاهایی که نفخ شما را افزایش میدهند، خودداری نمایید. خوردن غذای سرخ کردنی فقط حال شما را بدتر میکند.

چگونه اسهال را در خانه درمان کنیم؟

چگونه اسهال را در خانه درمان کنیم؟

منبع : نمکستان