جدیدترین و کاملترین روش های خانگی درمان خروپف
جدیدترین و کاملترین روش های خانگی درمان خروپف

دلایل خروپف و راه های درمان آن کدامند؟ نمکستان: همه ی ما با واژه خروپف آشنا هستیم و حداقل یک بار دچار آن شده ایم. در واقع خروپف یک اتفاق طبیعی و عادی بوده که تمامی افراد با صدای آن آشنا هستند. اما اکنون می خواهیم در مورد مشکل خروپف صحبت کنیم همانطور که می […]

دلایل خروپف و راه های درمان آن کدامند؟

درمان خروپف : جدیدترین و کاملترین روش های خانگی جلوگیری از خروپف

نمکستان: همه ی ما با واژه خروپف آشنا هستیم و حداقل یک بار دچار آن شده ایم. در واقع خروپف یک اتفاق طبیعی و عادی بوده که تمامی افراد با صدای آن آشنا هستند. اما اکنون می خواهیم در مورد مشکل خروپف صحبت کنیم همانطور که می دانید چنانچه خروپف هر شب برای شخصی اتفاق بیافتد دیگر یک اتفاق طبیعی نیست و نوعی مشکل تلقی می شود. فردی که هر شب به خروپف دچار است احساس خستگی و عصبانیت را با خود به دوش می کشد . علاوه بر این افراد دیگر خانواده یا همسر فرد به دلیل صدای خروپف با مشکل مواجه می شوند.

دلایل خروپف :

خروپف ممکن است دلایل مختلفی اعم از آلرژی، چاقی، مصرف داروی خاص، سیگار، الکل و مشکل در گلو و مجاری بینی داشته باشد . در هر صورت هر مشکلی راهکارهایی مختص خودش را داشته و ما در این پست قصد داریم دلایل خروپف و راه های درمان آن را با شما به اشتراک بگذاریم.

 چاقی :

افرادی که به اضافه وزن دچارند بیشتر از افراد دیگر خروپف را تجربه کرده اند. زیرا بافت گلوی افراد چاق کلفت تر از افراد دیگر بوده و موجب کوتاه تر شدن مسیر جریان هوا و خروپف دائمی می شود. بنابراین اگر فردی هستید که به تازگی دچار اضافه وزن شده اید منتظر خروپف های شبانه باشید.

سیگار و الکل :

چناچه اهل سیگار، الکل و مشروبات هستید بدانید که ممکن است خروپف شبانه شما موجب آزار اطرافیانتان گردد. طبق تحقیقات انجام شده خروپف در میان سیگاری‌ ها متداول تر از بقیه افراد است. غیر سیگاری‌ هایی که در طول روز با افراد سیگاری معاشرت دارند نیز ممکن است خروپف های شبانه به سراغشان آید.

بالا رفتن سن :

علاوه بر این موارد هر چقدر سن انسان بالاتر می رود رفته رفته گلو باریک تر شده و در نتیجه بالا رفتن سن یکی از عوامل خروپف به شمار می رود.

ژنتیکی :

برخی از افراد به طور ژنتیکی دارای بافت های اضافی در گلو، لوزه، زبان بزرگ و زبان کوچک هستند این افراد نیز بیشتر از افراد دیگر دچار خروپف می شوند.

همچنین بخوانید:  علت چشم درد چیست + روش های نوین برای درمان خانگی چشم درد

حساسیت و حالت خوابیدن :

بینی برخی افراد به دلیل حساسیت های گوناگون پر می شود و به همین دلیل از طریق دهان نفس می کشند که این خود یکی از عوامل خروپف است. چنانچه فردی شب ها عادت به پشت خوابیدن داشته باشد موجب می شود تا عضلات گلو بیشتر استراحت کند و عامل خروپف می شود.

دلایل خروپف و راه های درمان آن کدامند؟

راه های درمان خروپف کردن :

اول از همه باید دید مشکل خروپف کردن شما از کجا نشات می گیرد. در این جا راهکارهایی برای جلوگیری از خروپف های شبانه به شما پیشنهاد داده خواهد شد چنانچه با این راهکارها به نتیجه نرسیدید می توانید به یک دکتر متخصص مراجعه نمایید.

تمیز کردن سوراخ های بینی :

اگر به سرماخوردگی مبتلا شدید حتما با دوش گرفتن آب گرم یا روغن های مخصوص، بینی خود را تمیز نگه دارید. همچنین می توانید با بخور روغن آکالیپتوس راه بینی تان باز نمایید.

تعویض بالشت و حالت خوابیدن :

بالشت همیشگی خود  تغییر دهید و خوابیدن به پشت را ترک نمایید.

نداشتن اضافه وزن :

همانطور که می دانید اضافه وزن یکی از دلایل خروپف کردن است پس مراقب اضافه وزن خود باشید و با رژیم های درست به وزن استاندارد خود دست یابید.

 ترک سیگار و مشروبات الکلی :

مشروبات الکی رفته رفته موجب مسدود شدن راه هوا در گلو شده و باعث خروپف می شود. کسانی که مشروبات الکلی مصرف می کنند قبل از خوابیدن از خوردن آن خودداری نمایند و کسانی که عادت به سیگار کشیدن دارند برای خواب راحت و آسایش اطرافیان بهتر است سیگار را ترک کنند.

نوشیدن آب زیاد :

همیشه مصرف هشت لیوان آب به صورت روزانه به افراد توصیه می شود. چنانچه در روز به مقدار کافی آب به بدن شما نرسد ممکن است ترشحات بینی شما افزایش یابد. پس در طول روز زیاد آب بنوشید تا از خروپف در امان بمانید.

درمان خروپف : جدیدترین و کاملترین روش های خانگی جلوگیری از خروپف

جدیدترین و کاملترین روش های خانگی جلوگیری و درمان خروپف

منبع : نمکستان