درمان بدون قرص انواع سردرد، گلودرد، کمردرد، دندان درد و استخوان درد
درمان بدون قرص انواع سردرد، گلودرد، کمردرد، دندان درد و استخوان درد

چطور بدون قرص دردمان را درمان کنیم؟ نمکستان : برای همه ی ما پیش آمده است که گاهی دردهایی به سراغمان می آید که بسیار شدید و غیر قال تحمل میباشد. دردهایی که به شدت سوزن سوزن نمیشوند، تیر میکشند و امان از ما میبرند. بعضی وقت ها برای درمان این مدل دردها دسترسی به […]

چطور بدون قرص دردمان را درمان کنیم؟

درمان بدون قرص انواع سردرد، گلودرد، کمردرد، دندان درد و استخوان درد

نمکستان : برای همه ی ما پیش آمده است که گاهی دردهایی به سراغمان می آید که بسیار شدید و غیر قال تحمل میباشد. دردهایی که به شدت سوزن سوزن نمیشوند، تیر میکشند و امان از ما میبرند. بعضی وقت ها برای درمان این مدل دردها دسترسی به مسکن قوی نداریم و یا شاید هم دیگر از خوردن مسکن های خیلی قوی خسته شده باشیم. برای این مدل شرایط ها ما به شما راه کارهایی را یاد میدهیم که با استفاده از آن ها میتوانید شدت درد را کاهش داده و راحت تر بر دردتان غلبه کنید. برای آشنایی با این راهکار های جالب با ما همراه باشید.

گلو درد های ناشی از سرما خوردگی و مسائل دیگر یکی از مسائل دردناک است که معمولا در این شرایط از انواع قرص های مسکن و شربت های سرفه استفاده میکنند. تحقیقات نشان میدهد که خوردن شکلات تلخ در این موقعیت ها میتواند از درد و سرفه های شما بکاهد. شکلات تلخ به دارا بودن کاکائو میتواند مسکن گلو درد شود و از سرفه های پی در پی کم نماید. بنابراین هر گاه دچار گلو درد با سرفه های زیاد شدید، کافیست یک تکه شکلات تلخ با دوز بالا بخورید تا دردتان کاهش یابد.

درمان گلو درد و انواع دردها بدون قرص

افرادی که میگرن و دارند و یا هر چند گاهی دچار سر درد های مزمن میشوند میتوانند با نوشیدن آب هر دو ساعت یکبار بدن خود را هیدراته کنند. تحثیثات نشان میدهد که معمولا سر درد ها به دلیل دهیدراته شدن بدن برانگیخته میشوند. در واقع وقتی کسی آب کم مینوشد تعادل بین الکترولیت های بدنش با مقدار آب موجود در بدنش به هم میخورد. همین موضوع باعث بروز سردرد های مزمن خواهد شد. اما اگر شما آبرسانی به بدنتان را به موقع و به خوبی انجام دهید، دیگر به مشکل کم آبی و در نتیجه سر درد دچار نخواهید شد.

بیماری های ناشی از التهاب و درد های ناشی از آن معمولا خیلی خیلی دردناک هستن و اشخاص را از خوردن مسکن های مختلف خسته میکنند. کورکومین یک ماده ی ضد التهاب بوده و معمولا پزشکان برای بیمارانی که به درد های مفصلی ناشی از التهاب دچار هستند، کپسول کورکومین تجویز میکنند. حالا جالب است بدانید که ادویه  ی زرد چوبه سرشار از کورکومین بوده و شما با خوردن آن میتوانید یک مسکن در حد ایپو بروفن به بدن خود برسانید.  بنابراین زرد چوبه به دلیل دارا بوذن کورکومین، یک داروی ضد التهاب محسوب میشود.

درمان سردرد و انواع دردها بدون قرص

خیلی وقت ها پیش می آید که کمر درد های ناشی از کشیدگی عضلات زیاد میشوند و آن قدر دردناک میشوند که توان حرکت را از افراد صلب میکنند. بنابراین اگر کمر درد ناشی از کشیدگی عضلات دارید کافیست با یک سری حرکات کششی و سبک، دردتان را تشکین دهید. یک تشک راحت بردارید و روی ان دراز بکشید و هر حرکت کششی معروفی را که میشناسید با احتیاط و آرامش انجام دهدی. حرکات کششی مانند کشش زانو به سمت سینه، چرخش زانو در حالت درازکش، کشش در حالت نشسته، حرکات کبری و گربه در یوگا و … . همه ی این حرکت اگر به صورت دقیق و آرام انجام شوند از شدت دردتان کم میکند.

گاهی اوقات پیش می آید که سر درد های به وجود آمده ناشی از استرس و اضطراب هستند. گیاهان دارویی و عصاره ی آن ها دارای خاصیت آرامبخشی است. به عنوان مثال شما میتوانید عصاره ی گیاهان دارویی مانند اسطوخودوس، نعنا فلفلی، رزماری، بابونه  را بر روی یک پارچه تمیز بزنید و آن را استشمام کنید. یا مقداری از آن ها را روی یقه ی لباستان بزنید و یا از آن ها بر روی پوست شقیقه تان بمالید تا استشمام شود. بو کردن عصاره ی این گیاهان خواص آرامبخشی داشته و میتواند سر دردتان را تسکین دهد.

در برخی از مواد عصاره گیاهان اگر بر روی پوست به صورت مستقیم مالیده شوند، ممکن است حساسیت پوستی به وجود بیاورند، بنابراین میتوانید این عصاره ها را با مقداری روغن نارگیل ترکیب کنید و بعد آن را بر روی شقیقه تان بزنید تا سوزش و حساسیت ایجاد نکند.

درمان دندان درد و انواع دردها بدون قرص

امان از دندان درد و بی تابی های ناشی از آن! برای درمان دندان در ما به شما یک دمنوش را پیشنهاد میکنیم. نعنا فلفلی یک مسک عالی برای درمن دندان درد است. یک قاشق غذا خوری برگ خشک شده ی نعنا فلفلی را داخل مقداری آب جوش بریزید و حدودا بیست دقیقه منتظر بمانید تا دم بکشد. دمنوشتان را داخل یک لیوان مخصوص دمنوش بریزید و آرام بنوشید، اما قورت ندهید، دمنوش را در دهانتان به حالت قر قره بچرخانید تا به دندانتان برسد و دردتان را التیام بخشد.

همچنین بخوانید:  علت بدن درد و لرز ناگهانی بدون تب چیست؟

اگر تمایلی به دمنوش ندارید میتوانید از تی بگ های چای نعنا فلفلی استفاده کنید و آن تی بگ ها را روی دندانتان بگذارید تا دردتان آرام گیرد. نعنای فلفلی خاصیت بی حس کنندگی دارد به همین دلیل میتواند مرهمی برای دندان درد باشد. همچنین منتول موجود در نعناع فلفلی خاصیت آنتی باکتریال نیز دارد. این گیاه برای درمان درد و ضد عفونی کنندگی بسیار خوب است.

دردهای استخوان گرفتگی مفصل ممکن است خیلی جدی نباشند اما بسیار آزار دهنده بوده و توان حرکت را از افراد صلب میکنند. برای درمان این مدل دردها میتوانید از یک وان چر آب و چند فنجان نمک اپسوم استفاده نمایید. حواستان باشد که آب داخل وان باید حتما گرم باشد تا اگر گرفتگی عضله دارید آن ها را بر طرف کند. ماندان به مدت پانزده دقیقه در داخل وان آب گرم و نمک اپسوم میتواند دردهای مفصلی شما را التیام بخشد. اگر حوصله و شرایط ماندن در وان را ندارید، کافیست مفصل مورد نظر را در تشت و یا یک لگن پر شده از آب گرم و نمک اپسوم قرار دهید تا دردتان بر طرف شود.

نمک اپسوم فواید خیلی خیلی زیادی برای بدن دارد. این نمک سرشار از منیزیم بوده و منیزیم موجود در این نمک، بیش از سیصد آنزیم در بدن را تنظیم میکند. همچنین این نمک خاصیت ضد عفونی کنندگی دارد و سموم بدن را دفع میکند. این نمک ضد التهاب نیز هست. همچنین زا این نمک و استحمام با آن میتوانید برای از بین بردن استرس نیز استفاده نمایید.

درمان گلودرد و انواع دردها بدون قرص

اندورفین یک هورمون در مغز انسان است که بلافاصله بعد از اینکه ترشح میشود باعث کاهش و تسکین درد خواهد شد. همچنین جالب است بدانید که ترشح اندورفین در بدن باعث تقویت سیستم دفاعی بدن نیز میشود و حس سر خوشی با خود به همراه دارد. حالا باید بدانیم که این هورمون چگونه در بدن افراد ترشح و تولید میگردد. معمولا این هورمون بعد از ورزش در بدن افراد ترشح میشود. اما گاهی اوقات ممکن است که شما به دلیل داشتن درد زیاد قادر به ورزش کردن نباشید. برای این شرایط کافیست به بیرون بروید و در حد توان خودتان پیاده روی کنید. چون پیاده روی نیز باعث ترشح هورمون اندورفین در بدن میشود و در نتیجه ی آن درد شما کاهش میابد.

معمولا در هنگام قاعدگی، گرفتگی عضلات، احتباس آب و ایجاد نفخ و کمر درد همیشه وجود دارند و این درد ها با کلافگی نیز همراه است. پتاسیم و ویتامین B۶ موجود در موز، گرفتگی عضلات را کاهش داده و از علائم درد ناشی از قائدگی کم میکند. بنابراین کافیست یک مزو بردارید و در هنگام درد های قائدگی میل کنید و یا با یک اسموتی موز به همراه میوه های دیگر، حال خودتان را سر جا بیاورید.

درمان شکم درد و انواع دردها بدون قرص

همچنین گاهی میتوانید از کیسه ی آب گرم برای گرفتگی عضلاتتان استفاده کنید. اگر کیسه ی آب گرم در دسترس ندارید، میتوانید یک بطری بردارید و داخل آن را از آب گرم پرکنید. بطری را لای یک حوله بپیچید و حوله را روی قسمت و عضله ی گرفته قرار دهید تا عضلاتتان را شل کند و دردتان را تسکین بخشد.

در نهایت باید بگوییم که تمامی این موارد برای مواقعی است که در شما لحظه ای و کمی قابل تحمل باشد. اگر دوره ی دردتان طولانی بوده و علت آن را نمیدانید، لطفا حتما با یک پزشک صحبت کنید و با مشورت ایشان در جهت استفاده از داروهایی که تجویز کرده اند، میتوانید از این ترفند ها نیز استفاده کنید.

درمان گرفتگی عضلات و انواع دردها بدون قرص

درمان بدون قرص انواع سردرد، گلودرد، کمردرد، دندان درد و استخوان درد

منبع : نمکستان