چگونه در خانه سرفه را درمان کنیم؟
چگونه در خانه سرفه را درمان کنیم؟

آموزش درمان خانگی سرفه نمکستان : سرفه میتواند دلایل زیادی داشته باشد از جمله ی این دلایل میتوان به سرماخوردگی،‌ حساسیت، عفونت سینوسی، سیگار کشیدن یا آلودگی هوا و یا بازگشت اسید معده به مری اشاره کرد. درست است که بهترین راه برای به درمان سرفه، مراجعه به پزشک و درمان آن است اما راه […]

آموزش درمان خانگی سرفه

درمان سرفه ، چگونه در خانه سرفه را درمان کنیم؟

نمکستان : سرفه میتواند دلایل زیادی داشته باشد از جمله ی این دلایل میتوان به سرماخوردگی،‌ حساسیت، عفونت سینوسی، سیگار کشیدن یا آلودگی هوا و یا بازگشت اسید معده به مری اشاره کرد. درست است که بهترین راه برای به درمان سرفه، مراجعه به پزشک و درمان آن است اما راه کارهایی هم وجود دارد که میتواند به صورت خانگی سرفه ها را درمان کند. در بخش بیماری ها و راه های درمان آن ها در نمکستان ما این راه ها را برای شما ذکر کرده ایم. با ما همراه باشید :

درمان سرفه با عسل

عسل خواص بسیاری داشته و برای بدن بسیار مفید است. کافیست سک قاشق غذا خوری عسل را با مقداری آب گرم و یا شیر گرم و کمی آب لیمو مخلوط کنید و هم بزنید. شربت تهیه شده را بنوشید. این شربت بسیار برای گلوی شما مفید خواهد بود.

درمان سرفه با ماست پروبیوتیک

پروبیوتیک ها با تنظیم باکتریایی روده‌ها و ایجاد تعادل در سیستم گوارشی باعث تقویت سیستم ایمنی بدن میشوند در نتیجه این امر احتمال ابتلا به سرماخوردگی و آنفولانزا کاهش پیدا کرده که همین عامل حساسیت نسبت به گرده‌های گل‌ها را کاهش میدهد. بنابراین امکان سرفه بسیار کاهش میابد.

درمان سرفه با نعناع

جهت درمان سرفه ، نعناع مخاط گلو را نرم میکند که این عامل از گرفتگی گلو جلوگیری مینماید. نعنا را میتوانید به عنوان دمنوش، خود گیاه، روغن نعناع و … استفاده نمایید.

درمان سرفه با سیر

استفاده از سیر مانع مشکلات تنفسی و گلو خواهد شد. شما میتوانید دو حبه سیر را بپزید و له کنید و سپس با کمی عسل و پونه ترکیب نمایید. حالا محلول را سر بکشید. این مخلوط به درمان سرفه ی شما کمک خواهد کرد.

 درمان سرفه با نوشیدن مایعات

مایعات و دمنوش ها مخاط سینوسی و رطوبت غشای مخاطی را حفظ میکنند و همین امر باعث میشود که شما کمتر سرفه کنید.

همچنین بخوانید:  تاثیر خنده بر سلامت سیستم قلبی عروقی، تقویت سیستم ایمنی و مسکن درد

درمان سرفه با غرغره کردن آب نمک

نصف قاشق چایخوری نمک و آب را با یکدیگر ترکیب کنید و غرغره نمایید. این کار باعث التیام و تسکین گلو درد شما خواهد شد.

درمان سرفه ، چگونه در خانه سرفه را درمان کنیم؟

چگونه در خانه سرفه را درمان کنیم؟

منبع : نمکستان