چطور فشار خون پایین را در خانه درمان کنیم؟
چطور فشار خون پایین را در خانه درمان کنیم؟

درمان قطعی فشار خون پایین + درمان خانگی فشار خون پایین نمکستان : افت فشار خون و یا فشار خون پایین به حالتی گفته میشود که به صورت ناگهانی جریان خون در اندام های بدن کاهش پیدا میکند. در نتیجه ی این اتفاق حالت هایی مانند سرگیجه، سبکی، خستگی و بی حالی به شما دست خواهد […]

درمان قطعی فشار خون پایین + درمان خانگی فشار خون پایین

درمان قطعی فشار خون پایین + درمان خانگی فشار خون پایین

نمکستان : افت فشار خون و یا فشار خون پایین به حالتی گفته میشود که به صورت ناگهانی جریان خون در اندام های بدن کاهش پیدا میکند. در نتیجه ی این اتفاق حالت هایی مانند سرگیجه، سبکی، خستگی و بی حالی به شما دست خواهد داد. افت فشار دلایل مختلفی دارد. به عنوان مثال مواردی مانند از دست دادن آب بدن که ناشی از تهوع، استفراغ، اسهال یا ورزش، خون ریزی، التهاب اندام ها، بیماری های قلبی، مصرف داروهای درمان فشار خون بالا، افسردگی و همچنین مصرف قرص های کلسیم، کمبود ویتامین B12، نارسایی قلبی عروقی، مصرف الکل و مواد مخدر همگی میتوانند از عوامل افت فشار خون در بدن شوند.

در اکثر موارد نیاز است که شما برای درمان افت فشار خونتان به پزشک مراجعه نمایید، اما گاهی اوقات نیز میتوانید به صورت خانگی و شخصی این افت فشار را درمان کنید. در واقع اگر به پزشک مراجعه کردید و مسئله ی خاصی وجود نداشت میتوانید با استفاده از یک سری راه کارهای خانگی افت فشارتان را جبران نمایید.

ویتامین های E و B12 ویتامین هایی هستند که میتوانید برای افزایش فشار خونتان از آن ها استفاده نمایید. ویتامین E به هیچ وجه نباید توسط افرادی که دارای فشار خون بالا هستند استفاده شود. شما میتوانید دو ویتامین E و B12 را با خوردن مواد غذایی مانند بادام، اسفناج، سیب زمینی، تخم مرغ، شیر، پنیر و ماهی در بدنتان دریافت نمایید. همچنین اگر پزشکتان تاکید بر استفاده از مکمل این ویتامین ها دارد، با تجویز پزشک خوردن این مکمل ها میتواند بر روی حال عمومی شما بسیار موثر باشد.

قهوه یکی دیگر از مواردی است که میتواند به شما در بالا بردن فشار خونتان کمک نماید. چند قاشق قهوه را داخل مقداری آب جوش حل کنید و بگذارید تا دم بیاید و سپس برای اینکه قندتان نیز نیوفتند حتما مقداری شکر به آن اضافه کنید و هم بزنید و نوش جان نمایید.

گاهی اوقات نیاز نیست که شما حتما از موارد خوراکی برای بالا بردن فشار خونتان استفاده کنید. به عنوان مثال چند قطره روغن رزماری و چند قطره روغن زیتون و یا روغن نارگیل را با هم ترکیب کنید. روغن را برداشته و با آن تمام بدن خود را ماساژ دهید. با این کار کم کم جریان خون در بدنتان افزایش میابد. یا اگر تمایل به ماساژ دادن ندارید، میتوانید مقداری از این روغن را داخل وان حمامتان بریزید و درون آن دراز بکشید تا روغن به تنتان نفوذ کند.

همچنین بخوانید:  پنج حرکت ورزشی برای درمان پاهای پرانتزی در خانه

نمک یکی از مواردی است که تحت هر شرایطی همه را یاد فشار خون بالا می آورد. در شرایط خیلی خیلی خاص و فشار خون خیلی پایین میتوانید مقداری نمک را در آب حل کنید و بنوشید. این کار باعث میشود که فشار خون شما بالا برود.

در کنار تمام این شرایطی که گفتیم، حتما سعی کنید تا از یک رژیم غذایی سالم و تقریبا پر نمک استفاده نمایید. در هوای گرم و خشک بدن خود را نوشیدن آب زیاد هیدراته نگه دارید تا بدنتان دچار کم آبی نشود. در هنگام خواب سر خود را کمی بالاتر از بقیه قسمت های بدنتان بگذارید تا کم کم فشارتان میزان شود.

در اکثر اوقات برای اینکه جریان خون به راه بیوفتد و فشار خون نرمال شود، فعالیت نیاز است. پس دست از بی تحرکی و یا کم تحرکی بردارید. حجم زیاد وعده های غذایی به بدنتان فشار وارد میکند. بنابراین سعی کنید  حجم مواد غذاییتان را کم و دفعات غذا خوردن را زیاد کنید.

بلند کردن اجسام سنگین و یا کارهای سنگین در این شرایط بسیار خطرناک خواهد بود. ماندن طولانی مدت زیر دوش آب گرم بیشتر باعث افت فشار شما خواهد شد. مواد غذایی مانند سیب زمینی، ماکارونی، برنج سفید، نان سفید، الکل و قند، شیرینی و شکلات همگی میتواندد برای فشار خون پایین بسیار مضر باشند. غذاهای شما باید سبک و سالم طبخ شوند.

چطور فشار خون پایین را در خانه درمان کنیم؟ درمان قطعی افت فشار خون

چطور فشار خون پایین را در خانه درمان کنیم؟ درمان قطعی افت فشار خون

منبع : نمکستان