برای از بین بردن و درمان قارچ ناخن دست و پا چکار کنیم؟
برای از بین بردن و درمان قارچ ناخن دست و پا چکار کنیم؟

قارچ ناخن : علائم، عوارض، روش های پیشگیری و درمان خانگی قارچ ناخن نمکستان : قارچ ناخن معمولا در انگشت پا اتفاق می افتد، و یکی از علت های آن عفونی شدن سطح زیر ناخن است. عفونت قارچی باعث می شود که ناخن تیره و بد بود شود. عفونت قارچی ناخن معمولا در افراد سالمند […]

قارچ ناخن : علائم، عوارض، روش های پیشگیری و درمان خانگی قارچ ناخن

قارچ ناخن : علائم، عوارض، روش های پیشگیری و درمان خانگی قارچ ناخن

نمکستان : قارچ ناخن معمولا در انگشت پا اتفاق می افتد، و یکی از علت های آن عفونی شدن سطح زیر ناخن است. عفونت قارچی باعث می شود که ناخن تیره و بد بود شود. عفونت قارچی ناخن معمولا در افراد سالمند و میانسال اتفاق می افتاد، اما در جوان ها هم دیده می شود. علت های مختلفی در به وجود آمدن این عفونت موثر است مثل رفتن پا برهنه بر روی محیط های مرطوب مثل حمام و به خصوص استخرها که محیط مناسبی برای رشد قارچ ها و باکتری ها هستند.

ضعف سیستم ایمنی بدن، کاشت ناخن، مانیکور و پدیکور از دیگر عوامل شایع برای عفونت قارچی ناخن ها هستند. اگر این عارضه جدی گرفته نشود می تواند  در راه رفتن یا کار کردن روزانه با دست مشکلاتی ایجاد کند. شدت و بروز این عفونت در هر شخص متفاوت است، برخی فقط یک لکه روی ناخن دارند، اما در برخی افراد عفونت ها با درد و زرد شدن ناخن همراه است.

علائم اولیه قارچ ناخن شامل ایجاد لکه های کوچک سیاه روی ناخن، زرد شدن و تغییر شکل ناخن است. ابتلا به بیماری های مزمن مانند دیابت، بیماری های عروقی، ضعف سیستم ایمنی بدن زمینه را برای عفونت فراهم می کنند. خوشبختانه درمان هایی برای عفونت های قارچی ناخن وجود دارد.

برای درمان قارچ ناخن، ناخن بایستی در معرض نور آفتاب قرار بگیرد. زیرا بسیاری از قارچ ها در محیط های تاریک و مرطوب است که می توانند رشد کنند. یکی از درمان های خانگی قارچ ناخن سرکه سیب است. اسید هایی که در سرکه سیب وجود دارد که می تواند قارچ هایی که در ناخن دست و پا وجود دارد را از بین ببرد. PH خون را متعادل کرده و می تواند از رشد قارچ های روی پوست جلوگیری کند.

همچنین بخوانید:  در خانه ناخن هایتان را تنها در ۷ مرحله و به سادگی فرنچ کنید!

روش استفاده از سرکه سیب برای درمان قارچ ناخن:

به میزان مساوی سرکه سیب و آب را مخلوط کرده و خان خود را ۱۵ ال ۲۰ دقیقه در آن قرار دهید. سپس شستشو کرده و با حوله خشک کنید.

درمان دیگر قارچ ناخن سیر است. سیر به غیر از اینکه باعث درمان قارچ ناخن می شود، در درمان های خانگی بسیاری نیز استفاده می شود.

روش استفاده از سیر برای درمان قارچ ناخن:

۱۰ حبه سیر را کاملا له کرده در یه کاسه آب حل کنید و اجازه دهید ۱۰ دقیقه بماند. سپس به مدت ۱۵ دقیقه ناخن خود را در آن قرار داده و پس از آب کشی خشک کنید. پروبیوتیک موجود در ماست باعث می شود عفونت های قارچی و باکتری ها از بین بروند.

روش استفاده از ماست برای درمان قارچ ناخن:

چند قاشق ماست را روی ناخن قرار دهید و تا خشک شود، سپس با آب ولرم آن را شستشو داده و خشک کنید.

برای از بین بردن قارچ ناخن چکار کنیم؟

برای از بین بردن و درمان قارچ ناخن دست و پا چکار کنیم؟

منبع : نمکستان