قارچ پوستی چیست و چگونه از بین میرود؟
قارچ پوستی چیست و چگونه از بین میرود؟

روش های از بین بردن و درمان خانگی قارچ پوستی دست، صورت و گردن نمکستان : درماتوفیت نام یک قارچ کوچک میکروسکوپی است. این قارچ در گربه، سگ و انسان باعث بیماری های پوستی می شود. در لایه خارجی پوست کراتین وجود دارد که توسط سلول های آن لایه ساخته می شود. این قارچ علاقه […]

روش های از بین بردن و درمان خانگی قارچ پوستی دست، صورت و گردن

روش های از بین بردن و درمان خانگی قارچ پوستی دست، صورت و گردن

نمکستان : درماتوفیت نام یک قارچ کوچک میکروسکوپی است. این قارچ در گربه، سگ و انسان باعث بیماری های پوستی می شود. در لایه خارجی پوست کراتین وجود دارد که توسط سلول های آن لایه ساخته می شود. این قارچ علاقه ویژه ایی به کراتین دارد.  به همین دلیل قارچ درماتوفیت به پوست، مو و پنجه انسان یا حیوان حمله می کند و آن نواحی را مورد آلودگی قرار می دهد.

از نشانه های آلوده شدن پنجه به این قارچ ها تغییر حالت ناخن و ترشح ماده لزج از بین پنجه هاست. کنده شدن و ایجاد حالت های کچلی در سر که به شکل گرد و مانند سکه است از نشانه های آلودگی پوست سر با قارچ است. بعضی گربه ها می توانند ناقل این قارچ ها باشند. بدون اینکه از خود علائم یا نشانه ایی بروز دهند.

کسانی که آنتی بیونیک، استروئید، مصرف می کنند. کسانی که دیابت و اضافه وزن دارند و کسانی که سیستم ایمنی ضعیف دارند و قبلا قارچ پوستی داشتند، در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به این قارچ ها هستند. برای جلوگیری از ابتلا به امراض قارچی توصیه می شود حتما بعد از استحمام بدن خود را خشک کنید. بدون جوراب کفش نپوشید، حتما از جوراب ها و لباس های با الیاف طبیعی استفاده کنید، برای جلوگیری از تعرق پا از پودر بچه برای داخل جوراب و کفشتان استفاده کنید، از حوله و شانه کسی استفاده نکنید.

این قارچ ها مسری هستند بنابراین پیشنهاد می شود بعد از برطرف شدن قارچ ملحفه، بالش، برس سر و لباس ها را به خوبی ضد عفونی کنید. به ورزشکاران پیشنهاد می شود برای خشک شدن بدن و جلوگیری از ابتلا به بیماری های قارچی پوست از لباس های نخی استفاده کنند و کفش های خود را ۳ الی ۲ روز یک بار تعویض کنند. اما برای درمان قارچ های پوستی سرکه سیب بسیار مفید بوده و مانند معجزه عمل می کند. برخی روغن ها مانند روغن سیر، روغن درخت چای و پونه کوهی به درمان عفونت های قارچی کمک می کند.

همچنین بخوانید:  درمان بدون قرص انواع سردرد، گلودرد، کمردرد، دندان درد و استخوان درد

قارچ پوستی چیست و چگونه از بین میرود؟

قارچ پوستی چیست و چگونه از بین میرود؟

منبع : نمکستان