چرا چشم هایم خون می افتد و چگونه میتوانم قرمزی چشم را درمان کرد؟
چرا چشم هایم خون می افتد و چگونه میتوانم قرمزی چشم را درمان کرد؟

علت قرمزی چشم + روش های بسیار موثر برای درمان خانگی قرمزی چشم نمکستان : سوالی که برای بسیاری در زمینه چشم و بیماری های چشمی ممکن است ایجاد شود، این است که خون افتادگی چشم و عوامی که باعث آن می شوند مهم هستند یا خیر؟ نکته ایی که در این زمینه بسیار حائز […]

علت قرمزی چشم + روش های بسیار موثر برای درمان خانگی قرمزی چشم

علت قرمزی چشم + روش های بسیار موثر برای درمان خانگی قرمزی چشم

نمکستان : سوالی که برای بسیاری در زمینه چشم و بیماری های چشمی ممکن است ایجاد شود، این است که خون افتادگی چشم و عوامی که باعث آن می شوند مهم هستند یا خیر؟ نکته ایی که در این زمینه بسیار حائز اهمیت است این است که این قرمزی چشم به شکل ناگهانی رخ داده، یا به شکل یک پدیده مزمن است؟ آیا بیمار به مدت طولانی با آن درگیر است؟ یا اینکه در یک چشم بیمار دیده می شود یا در هر دو چشم؟ هر کدام از این ها طبقه بندی و دسته های مختلف دارند.

به طور کلی دسته ایی از قرمزی های چشم بسیار اهمیت دارد و باید جدی گرفته شود که به شکل حاد اتفاق می افتد و علائم دیگری نیز همراه دارد. مثلا ممکن است فرد همراه با قرمزی چشم درد، چشم داشته باشد، که درد های چشمی هم دسته های مختلفی دارند به عنوان مثال برخی افراد زمانی که دچار درد چشمی می شوند احساس وجود جسم خارجی در چشم دارند. این نوع ناراحتی یا درد یک نوع خفیف یا کم اهمیت تری است. اما زمانی که فرد در ناحیه داخل کره چشم و عمق چشم احساس درد می کند، و ربطی به پلک زدن و احساس جسم خارجی ندارد، مسئله مهم تر و حاد تری است.

بنابراین اگر قرمزی چشم همراه با این علامت، یعنی با درد کره چشم همراه باشد باید بسیار بسیار جدی گرفته شود. علامت مهم دیگر، حساسیت فرد به نور است. مثلا اگر چشم فرد در معرض نور آفتاب دچار درد و حساسیت شود. این علائم لزوما نشان دهنده بروز یک خطر جدی نیست اما می تواند یک خطر جدی را به همراه داشته باشد.

مشکلاتی که باعث قرمزی چشم می شوند و اهمیت زیادی ندارند، معمولا دید فرد را از بین نمی برند. اما آن هایی که مسائل مهمی هستند، باعث می شوند که دید فرد دچار اختلال شود. به خصوص زمانی که می خواهند با دقت به جایی یا چیزی نگاه کنند. بنابراین اگر قرمزی چشم همراه با این سه عامل یعنی درد، حساسیت به نور و اختلال در بینایی باشد، بسیار مهم است و باید جدی گرفته شود.

همچنین بخوانید:  همه چیز در مورد ساختار گوش و انواع بیماری های شنوایی

حال به بررسی علل های قرمز شدن چشم می پردازیم. یکی از شایع ترین علت های قرمز شدن چشم، ضربه به چشم است. اگر به هر دلیلی ضربه ایی به چشم وارد شود، چه به وسیله یک جسم تیز و برنده و یا هر وسیله ای که ممکن است آسیب رسان باشد، و باعث قرمز شدن چشم شود. باید به چشم پزشک مراجعه کنید.

چرا که قرمز شدن آن می تواند نشان دهنده یک آسیب باشد. ممکن است خود بیمار متوجه نشود که آسیب به چه اندازه بوده و ممکن است جدی باشد.

مورد بعدی خشکی چشم است، وقتی چشم ها خشک هستند باعث سوزش و التهاب می شوند که این التهاب باعث قرمز شدن چشم می شود. خشکی چشم ها اغلب به دلیل خشکی آب و هوا رخ می دهد اما می تواند در اثر نگاه کردن طولانی مدت به صفحه کامپیوتر هم باشد. که معمولا با قطره های اشکی مورد بر طرف کردن است.

آلرژی های فصلی و گرد و خاک، از دیگر علل قرمزی چشم ها هستند. اما آلرژی ها تنها باعث التهاب نمی شوند و می توانند منجر به آبریزش چشم ها هم شوند. چندین بار در روز کمپرس سرد را روی چشم هایتان قرار دهید یا از قطره های چشما استفاده کنید.

چرا چشم هایم خون می افتد و چگونه میتوانم قرمزی چشم را درمان کرد؟

چرا چشم هایم خون می افتد و چگونه میتوانم قرمزی چشم را درمان کرد؟

منبع : نمکستان