درمان ماشین گرفتگی در بزرگسالان و کودکان
درمان ماشین گرفتگی در بزرگسالان و کودکان

جدیدترین روشهای درمان ماشین گرفتگی در بزرگسالان و کودکان نمکستان : حتما برای شما هم پیش آمده که در اتوبوس و یا ماشین دچار سرگیجه و تهوع شوید. این موضوع بیشتر برای اختلاف بین گوش داخلی و چشم به وجود می آید. در واقع گوش داخلی به مغزتان میگوید که بدن در حال حرکت است […]

جدیدترین روشهای درمان ماشین گرفتگی در بزرگسالان و کودکان

درمان ماشین گرفتگی در بزرگسالان و کودکان

نمکستان : حتما برای شما هم پیش آمده که در اتوبوس و یا ماشین دچار سرگیجه و تهوع شوید. این موضوع بیشتر برای اختلاف بین گوش داخلی و چشم به وجود می آید. در واقع گوش داخلی به مغزتان میگوید که بدن در حال حرکت است ولی چشم میگوید که بدن در حال حرکت نیست. در نتیجه ی این اتفاق علائمی همچون حالت تهوع، سرگیجه، عرق سرد و استفراغ را به دنبال دارد.

ما برای درمان ماشین گرفتگی که شامل هواپیما گرفتگی دریا گرفتگی و … نیز میشود، راه های درمان آسان را آماده کرده ایم که در بخش بیماری ها و راه های درمان نمکستان آن ها را خواهید دید. با ما همراه باشید :

۱- بستن چشم ها

معمولا ماشین زدگی به دلیل حرکات خارج از ماشین اتفاق می افتد بنابراین اگر چشم هایتان را ببندید یا از عینک آفتابی استفاده کنید و یا بخوابید این حالا در شما کاهش پیدا میکند. خشکی و خستگی چشم نیز علایم ماشین گرفتگی را تشدید میکند. برای حل این مشکل میتوانید از قطره ی چشم استفاده کنید.

۲- هوای تازه

هوای تازه برای شخصی که دچار ماشین گرفتگی شده است یک درمان موثر خواهد بود. برای اینکه سریعا حال بهتری داشته باشید پیشنهاد میکنیم که خودرو را نگه دارید و در هوای تازه نفس بکشید.

۳- غذا خشک بخورید

خوردن غذای خشک مثل بیسکویت ترشح زیاد معده را به خود جذب میکند و در نتیجه حالت تهوع را کاهش میدهد.

۴- از نگاه کردن به محرک ها بصری بپرهیزید

نگاه کردن به لبتاب، گوشی، تبلت و … میتواند حال شما را بدتر کند و چشم شمارا درگیر کند. سعی کنید در هنگام حرکت از نگاه کردن به این موارد بپرهیزید.

۵- آب بنوشید

کم آبی و خشکی بدن نیز میتواند یکی از دلایل ماشین گرفتگی باشد. بنابراین سعی کنید در طول سفر آب زیاد بنوشید. همچنین نوشیدن یک نوشیدنی طعم دار میتواند به کاهش علائم ماشین گرفتگی در شما کمک کند.

همچنین بخوانید:  نارسایی کبد چیست؟ علائم، پیشگیری و درمان نارسایی کبد

۶- استشمام عطر

استشمام عطرهایی مانند زنجبیل و اسطوخودوس و نعنا میتواند در کاهش حالت تهوع به شما کمک کند. برای این کار میتوانید اسپری این عطر ها و یا خود ان ها را به صورت تازه با خود داشته باشید.

۷- قرص آنتی هیستامین و پرومتازین

خوردن این قرص ها ۳۰ دقیقه قبل از سفر و یا هر ۶ ساعت در سفر میتواند تمام علائم ماشین گرفتگی را از بین ببرد.

درمان ماشین گرفتگی در بزرگسالان و کودکان

درمان ماشین گرفتگی در بزرگسالان و کودکان

منبع : نمکستان