۵ درمان خانگی برای واریس
۵ درمان خانگی برای واریس

۵ درمان خانگی برای واریس نمکستان : واریس یک بیماری و عارضه بسیار رایج است که در رگ های نزدیک پوست اتفاق میوفتد. واریس زمانی اتفاق میوفتد که توانایی بعضی از رگ های بدن برای عبور دادن خون کم میشود و آن قسمت متورم میگردد. واریس بیستر در قسمت پاها و ران و اکثرا در […]

۵ درمان خانگی برای واریس

درمان واریس : 5 روش که میتوانید با استفاده از آن ها واریس را درمان کنید.

نمکستان : واریس یک بیماری و عارضه بسیار رایج است که در رگ های نزدیک پوست اتفاق میوفتد. واریس زمانی اتفاق میوفتد که توانایی بعضی از رگ های بدن برای عبور دادن خون کم میشود و آن قسمت متورم میگردد. واریس بیستر در قسمت پاها و ران و اکثرا در خانم ها اتفاق میوفتد. معمولا بر اثر واریس رگ ها بزرگ و پر خون و برآمده میشوند و در ناحیه خارجی ایجاد درد و سوزش میکنند.

در حالت معمول عوامل مانند وراثت، ایستادن طولانی مدت، چاقی، قرص های ضد بارداری ، یبوست و تغییرات هورمونی در بدن در دوران بارداری، بلوغ و یائسگی باعث به وجود آمدن واریس میشوند. ما در ادامه ی این مطلب راه کارهای خانگی برای درمان واریس در خانه را آماده کرده ایم. برای آگاهی از این راه حل ها با ما همراه باشید :

درمان خانگی واریس با سرکه سیب

یک درمان موثر و بسیار قوی برای درمان واریس، سرکه سیب میباشد. کافیست مقداری سرکه سیب ر روی رگ های واریسی بمالید و این کار را هر روزه انجام دهید. مشاهده خواهید کرد که بعد مدتی استفاده مداوم، رگ های واریسی ماهش پیدا خواهند کرد.

درمان خانگی واریس با ترکیب سیر و پرتقال

مالیدن این ترکیب بر روی رگ های واریسی باعث میشود که گردش خون در آن نواحی بیشتر و راحتتر صورت گیرد. سعی کنید این کار را روزانه انجام دهید تا کم کم رگ های واریسی التیام یابند. برای این کار کافیست سه عدد پرتقال، ۵ عدد بوته سیر، ۲ قاشق روغن زیتون را با یکدیگر ترکیب کنید و رو قسمت مربوطه به صورت روزانه بمالید.

درمان خانگی واریس با آووکادو

ویتامین C و E موجود در آووکادو  دو عنصر طبیعی و مفید برای سلامت عروق هستند. همچنین گلوتاتیون غنی موجود در آووکادو برای شریان ها، رگ ها و قلب و محافظت از آن ها بسیار مفید است.

همچنین بخوانید:  سرطان پوست چیست؟ علائم و عوامل ایجاد سرطان پوست

درمان خانگی واریس با زنجبیل

زنجبیل به گردش خون کمک میکند که در نتیجه ی این عمل التهاب رگ های واریسی کم کم کاهش میابد. کافیست زنجبیل تازه را خورد کرده و به پایتان بمالید.

درمان خانگی واریس با چغندر

هموسیستئین یک اسید آمینه طبیعی میباشد که میتواند سبب آسیب رسیدن به رگ های خونی بشود. در چغندر موادی به نام بتاسیانین وجود دارد که میتواند هموسیستئین را در بدن کاهش داده و رگ های واریسی را التیام بخشد. باید چغندر را به صورت خوراکی مصرف نمایید.

درمان واریس : 5 روش که میتوانید با استفاده از آن ها واریس را درمان کنید.

۵ درمان خانگی برای واریس

منبع : نمکستان