علت چشم درد چیست + روش های نوین برای درمان خانگی چشم درد
علت چشم درد چیست + روش های نوین برای درمان خانگی چشم درد

علت چشم درد چیست و چگونه میتوان چشم درد را درمان کرد؟ نمکستان : مشکلات چشمی که امروزه بسیار شایع است، مشکلاتی که بر اثر کار با کامپیوتر، گوشی یا موبایل و کلا وسائل الکرونیک ابه وجود می آید. چون در هنگام کار با گوشی یا مانتیور پلک زد بسیار کم است. ما به طور […]

علت چشم درد چیست و چگونه میتوان چشم درد را درمان کرد؟

علت چشم درد چیست و چگونه میتوان چشم درد را درمان کرد؟

نمکستان : مشکلات چشمی که امروزه بسیار شایع است، مشکلاتی که بر اثر کار با کامپیوتر، گوشی یا موبایل و کلا وسائل الکرونیک ابه وجود می آید. چون در هنگام کار با گوشی یا مانتیور پلک زد بسیار کم است. ما به طور طبیعی دقیقه ایی ۴ الی ۵ بار پلک می زنیم اما در هنگام کار با این وسائل عمل پلک زدن به یک پنجم کاهش می یابد. لذا توصیه می شود در هنگام کار با کامپیوتر یا گوشی حتما هر دقیقه ایی ۴، ۵ بار پلک بزند یا هر ۲۰ دقیقه یکبار به دور خیره شود تطابق زیادی که در اثر کار با این وسائل ایجاد شده از بین برود.

در مواردی که علارقم عمل این دستورات باز هم چشم درد برطرف نشد حتما به پزشک مراجعه کنید. اما علت همه چشم درد ها یکی نیست و ممکن است علل دیگری داشته باشد از جمله آلرژی، آلرژی چشمی علائم خاصی دارد. از جمله ریزش اشک، تاری دید، سوزش چشم، قرمزی چشم یا داخل پلک. در هنگام بروز این مشکلات از مالیدن و آرایش کردن چشم خودداری کنید.

یکی دیگر از علت ها التهاب و ورم پلک است، این التهاب ممکن است براثر عفونت میکروبی یا بیماری پوستی ایجاد شود. خشکی چشم یکی دیگر از عارضه های دردناک چشمی است که  با کاهش رطوبت سطح چشم یا کمبود اشک چشم ایجاد می شود. آب سیاه، یک بیماری چشمی که روی عصب بینایی وابسته به فشار داخل چشمی اثر می گذارد.

این عارضه بسیار خطرناک بوده و اگر درمان نشود باعث کوری بدون بازگشت می شود. قرنیه قسمتی از چشم است، یک لایه نازک و شفاف که در بخش جلویی کره چشم است. بیماری های چشمی مربوط به قرنیه معمولا دید را دچار مشکل می کند.

گاهی ممکن است براثر علل های مختلف قرنیه دچار خراش یا سابیدگی شود، علایم این عارضه شامل حساسیت به نور، ترشح اشک و احساس وجود جشمی خارجی در چشم است.

همچنین بخوانید:  ۱۱ نکته کاربردی برای مقابله و مواجهه با سرطان: چگونه با سرطان زندگی کنیم؟

علت چشم درد و روش های نوین برای درمان خانگی چشم درد

علت چشم درد و روش های نوین برای درمان خانگی چشم درد

منبع : نمکستان