آموزش کامل طرز تهیه دسر کیک بستنی گردویی
آموزش کامل طرز تهیه دسر کیک بستنی گردویی

نمکستان : امروزه تهیه و سرو دسر در مهمانی ها و مجالس بسیار رایج و پر طرفدار شده است بنابراین مقرون به صرفه است که چندین دسر خانگی را یاد بگیرید تا برای مهمانی ها از این گزینه ها استفاده کنید. دسر ها انواع مختلفی دارند مثل دسرهای پنیری، کرمی، شکلاتی، میوه ای و …. […]

نمکستان : امروزه تهیه و سرو دسر در مهمانی ها و مجالس بسیار رایج و پر طرفدار شده است بنابراین مقرون به صرفه است که چندین دسر خانگی را یاد بگیرید تا برای مهمانی ها از این گزینه ها استفاده کنید. دسر ها انواع مختلفی دارند مثل دسرهای پنیری، کرمی، شکلاتی، میوه ای و …. که هر کدام بنا بر ذائقه افراد طرفدار زیادی دارند.

آموزش کامل طرز تهیه دسر کیک بستنی گردویی

ما در اینجا میخواهیم شما را با طرز تهیه ی کیک بستنی گردویی آشنا کنیم. این کیک بستنی هم مانند دسر ها طعم و مزه های متنوعی دارد مثل کیک بستنی شکلاتی، کیک بستنی میوه ای، کیک بستنی بیسکویتی و … این کیک ها را میتوانید با ساده ترین و کمترین مواد درست کنید.

همچنین چون درست کردن کیک و دسر برای بچه ها بسیار لذت بخش است پس چه بهتر در انجام کارها از آنها هم کمک بگیرید تا در تهیه این کیک بستنی در کنار شما لذت ببرند.

مواد مورد نیاز برای تهیه کیک بستنی گردویی :

بستنی وانیلییک لیتر
گردو۱ پیمانه
عسل یا شیره افرا۲/۱ پیمانه
کره۱ قاشق چایخوری
بیسکوییت پودر شده۲ پیمانه
کره نرم شده۴ قاشق غذا خوری
مواد کراست بیسکوییتبه مقدار لازم
پودر دارچین۲/۱ قاشق چایخوری

مراحل طرز تهیه کیک بستنی گردویی :

  • مرحله اول: برای تهیه کراست یا پایه این دسرباید بیسکویت، دارچین، کره نرم شده را داخل میکسر بریزید و آن را مخلوط کنید تا یکدست شود .(برای پفکی شدن کراست ۱/۴ قاشق چایخوری بکینگ پودر اضافه کنید )
  • مرحله دوم: کف یک قالی با دیواره ۲۳ سانتی را چرب کنید و ۱/۴ مواد را بردارید و باقی را مواد کراست را داخل قالب بریزید و با یک قاشق منسجم کنید.
  • مرحله سوم: حالا آن قالب را به مدت ۱۰ دقیقه در فر قرار دهید با دمای ۱۸۰ درجه تا پایه دسر بپزد سپس از فر در آورید و بگذارید خنک شود.
  • مرحله چهارم: کره را در تابه بریزید تا ذوب شود و بعد گردو را اضافه کنید پس از کمی تفت دادن عسل را اضافه کرده و مواد را خوب هم بزنید تا به خوبی مخلوط شوند و کنار بگذارید تا خنک شوند.
  • مرحله پنجم: از ۱/۴ مواد کنار گذاشته شده و ۲/۳ گردو را با هم در میکسر مخلوط کنید دقت کنید مواد شل و روان نباید باشد.
  • مرحله ششم: بستنی گردویی را در قالب روی مواد کراست بیسکوییت سرد بریزید و روی آن را صاف کنید و به مدت ۲ ساعت در فریزر قرار دهید تا بستنی حاضر شود.
  • مرحله هفتم: برای خارج کردن دسر از قالب دیواره ها را به وسیله چاقویی نازک و مرطوبی جدا کنید و بعد کمربند قالب را به آرامی باز کنید تا به خوبی از دسر جدا شود و در عین حال به ظاهر آن آسیب وارد نشود. دسر را با مقداری گردو و بیسکویت یا هر ماده تزیینی دیگر می توان تزیین کرد.
همچنین بخوانید:  آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه یخ شکلاتی مجلسی

نکات  کلیدی :

  • میتوان کمی شکلات تخته ای همراه بستنی در میکسر ریخت تا دسر خوشمزه تری داشت.
  • شیره افرا را می توان از فروشگاه ها تهیه کرد.
  • به جای شیره افرا از شیره طلایی هم میتوان استفاده کرد.

مراحل طرز تهیه کیک بستنی گردویی

آموزش طرز تهیه دسر کیک بستنی گردویی در خانه

منبع : نمکستان