چگونه یک ذهن آرام و بدون تشویش داشته باشیم؟
چگونه یک ذهن آرام و بدون تشویش داشته باشیم؟

روش های داشتن ذهن آرام نمکستان : داشتن آرامش ذهن در بین این همه شلوغی دغدغه که مردم و جامعه را فرا گرفته یک هدیه با ارزش است که این روزها همه به دنبال آن هستند. کاش بدانیم که آراش درونی ما به هیچ چیز و هیچ کس در بیرون ما وابسته نیست. همه چیز […]

روش های داشتن ذهن آرام

چگونه یک ذهن آرام داشته باشیم؟

نمکستان : داشتن آرامش ذهن در بین این همه شلوغی دغدغه که مردم و جامعه را فرا گرفته یک هدیه با ارزش است که این روزها همه به دنبال آن هستند. کاش بدانیم که آراش درونی ما به هیچ چیز و هیچ کس در بیرون ما وابسته نیست. همه چیز از افکار ما از درون ما می آید.

شما با کنترل افکار خود و تسلط بر آن ها میتوانید یک ذهن آرام را برای خود بسازید. ما در بخش روانشناسی نمکستان به شما آموزش میدهیم که چگونه با چند راهکار ساده بتوانید به آرامش درون برسید و با تمرین این راهکارها خودتان از شرایط سخت روحی نجات دهید. با ما همراه باشید :

نفس عمیق بکشید.

احساسات و تنفس شما رابطه ی نزدیکی با یکدیگر دارند. بنابراین اگر این توانایی را بیابید که آرام و شمرده و عمیق نفس بکشید، ذهن آرام تر و بدون تشویشی خواهید داشت. کورتیزول همان هورمون استرس است که با تنفس آرام ماهش میابد. بنابراین کافیست یک جای دنج پیدا کنید و تنفس آرام و عمیق بکشید.

نور آفتاب بگیرید .

در نور آفتاب مقدار زیادی ویتامین D وجود دارد. ویتامین D سرشار از سروتین است. با گرفتن آفتاب سطح سروتین بدن شما افزایش پیدا کرده و احساس بهتر و خوشایندی خواهید داشت. حواستان باشد که این پروسه با نور مصنوعی امکان پذیر نیست.

سعی کنید در جمع باشید .

تنها بودن هیچ گاه راه حل درستی برای یک زندگی نبوده، بودن در جهت یک اجتماع یا یک گروه انسان را به صلح جمعی میرساند. وقت گذراندن با دیگران سلامتی و صلح را به همراه خواهد داشت.

نقاط ضعف و نقاط قوت خود را بشناسید.

هر شخص با شناختن نقاط ضعف و نقاط قوت خود میتواند قوی تر باشد به دلیل اینکه با دانستن نقاط قوت در نحوه ی به کار گیری آن ها خلاق تر خواهد بود و با دانستن نقاط ضعف نحوه ی برخورد با آن ها را فرا خواهد گرفت.

همچنین بخوانید:  با خودتان صحبت کنید!

روابط سمی را یا کنار بگذارید و یا حل کنید.

افرادی که روابط سمی ایجاد میکنند معمولا تمام انرژی شما را میگیرند و آن را بر نمیگردانند. بنابراین سعی کنید بر روابط خود تسلط داشته باشید و از این گونه آم ها دوری کنید. چرا که انرژی منفی که از آن ها دریافت میشود نه برای شما و زندگی تان است و نه شما کنترلی روی آن ها دارید.

از تغییر نترسید.

تغییر در روش زندگی و یا هر گوشه از زندگی میتواند برای شما درس خوبی باشد. سکون و در جا زدن هیچ گاه برای داشتن یک زندگی خوب تجویز خوبی نبوده و نیست.

ورزش کنید.

بهترین لطفی که میتوانید در حق بدن و ذهنتان بکنید ورزش کردن است. روزانه نیم ساعت الی یک ساعت ورزش هوازی میتواند حال شما را سر جا بیاورد.

چگونه یک ذهن آرام داشته باشیم؟

چگونه یک ذهن آرام داشته باشیم؟

منبع : نمکستان