چگونه برای دیوار های خانه مان کاغذ دیواری انتخاب کنیم؟
چگونه برای دیوار های خانه مان کاغذ دیواری انتخاب کنیم؟

راهنمای جامع انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای اتاق های خانه نمکستان : امروزه کاغذ دیواری ها بخش جذاب و هیجان انگیر ماجرای طراحی های داخلی خانه، دفاتر، شرکت ها و … میباشند. کاغذ دیواری ها در انواع و شکل های مختلفی به بازار ارائه میشوند. چیزی که کاغذ دیواری ها را از یکدیگر متمایز میکند، […]

راهنمای جامع انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای اتاق های خانه

چگونه برای دیوار های خانه مان کاغذ دیواری انتخاب کنیم؟

نمکستان : امروزه کاغذ دیواری ها بخش جذاب و هیجان انگیر ماجرای طراحی های داخلی خانه، دفاتر، شرکت ها و … میباشند. کاغذ دیواری ها در انواع و شکل های مختلفی به بازار ارائه میشوند. چیزی که کاغذ دیواری ها را از یکدیگر متمایز میکند، طرح و نقش هایی است که روی آن ها چاپ میشود، وگرنه در جنس همگی با هم یکسان هستند. کاغذ دیواری های سه بعدی و فلت همگی بخش های جذابی هستند که فرد میتواند با توجه به دکوراسیون خانه و فضای مورد نظرش و همچنین با توجه سلیقه اش آن ها را انتخاب نماید.

اگر شما خانه تان را به سبک مینیمال چیده اید و میخواهید با استفاده از یک یا چند المان به آن بعد بدهید، کاغذ دیواری های سه بعدی بهترین گزینه برای این مدل فضا ها هستند. در واقع حتما نیازی نیست که شما یک عکس خاصی را به عنوان کاغذ دیواری بر روی دیوارتان نصب کنید، بلکه حتی پترن ها و الگو های خاص سه بعدی نیز میتوانند شما را به خواسته خودتان برسانند.

معمولا برای اتاق خواب بچه ها پیشنهاد میشود که دیوار ها را بک صورت تک رنگ، رنگ کنید و سپس از کاغذ دیواری با طرح شخصیت کارتونی مورد علاقه شان برای تزیین اتاق آن ها استفاده نمایید. این یکی از گزینه ها برای اتاق بچه هاست. حتی شما میتوانید از الگوها و پترن های خاص بچگانه نیز برای اتاق کودک دلبندتان استفاده کنید.

اگر بخواهیم راجع به اتاق نوجوان ها و بزرگسالان صحبت کنیم باید از کاغذ دیوارهای با طرح های ساده تا طرح های شلوغ را در بر بگیریم. کاغذ دیواری های سه بعدی نیز برای اتاق نوجوانان و بزرگسالان میتواند گزینه ی مناسبی باشد. به عنوان مثال طرح یک فضای طبیعی با توجه به سلیقه ی افراد و یا حتی طرح یک فضا و یا عکس دلخواه بر روی کاغذ دیواری به صورت سه بعدی نیز میتواند یک فضای دلچسب را برای افراد به وجود آورد.

راهنمای جامع انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای اتاق های خانه

چگونه یک کاغذ دیواری را بر روی دیوار نصب کنیم؟

همان طور که شما قبل از رنگ زدن دیوارتان برای نقاشی آماده میکنید، برای نصب کاغذ دیواری نیز نیاز است که شما دیوارتان را آماده کنید. ایتدا سوراخ ها و قسمت های کنده شده دیوار را بر طرف کنید و دیوار را صاف و یکدست نمایید. جالب است بدانید که هر دیواری نمیتواند پذیرای نصب کاغذ دیواری باشد. مثلا نصب کاغذ دیواری بر روی دیوارهای گچی خیلی آسان تر از نصب کاغذ دیواری بر روی دیوار های سیمانی یا چوبی است.

باید دقت کنید که کاغذ دیواری ها را در محیط های خشک نصب کنید چرا که نصب کاغذ دیواری در محیط های مرطوب به صورت تدریجی و یا گاهی اوقات به صورت یکدفعه چسب زیر کاغذ را از بین برده و کاغذ دیواری خراب میشود. همچنین جالب است بدانید که علاوه بر دیوار، داخل کمد، کتابخانه و روی قاب پنجره نیز محیط های مناسبی برای نصب کاغذ دیواری هستند.

همچنین بخوانید:  ژورنال مدل های لوسترهای شیک و سلطنتی مناسب سالن پذیرایی

مورد دیگری که باید در نصب کاغذ دیواری به آن توجه کنید این است که معمولا طرح های کاغذ دیواری ها به صورت یک الگوی تکراری است که معتمولا روی اکثر دیوار ها با سایز های مختلف جواب میدهد. اما اگر شما از کاغذ دیواری هایی با طرح خاص خوشتان می آید، حتما باید حواستان باشد که اندازه و ابعاد دیوارتان بتواند نصب طرح مورد نظر را از جهت اندازه و حفظ طرح، ساپورت نماید.

کاغذ دیواری ها انواع مختلفی دارند، برخی از انواع آن عبارت اند از : کاغذ دیواری غیر بافته شده، کاغذ دیواری با روکش وینیل، کاغذ دیواری روکش پارچه‌ای، کاغذ دیواری با وینیل سخت و جامد، کاغذ دیواری وینیل فابریک بک.

چگونه برای دیوار های خانه مان کاغذ دیواری انتخاب کنیم؟

چگونه کاغذ دیواری ها را از روی دیوار در بیاوریم؟

 • معمولا کاغذ دیواری ها به صورت خشک از روی دیوار کنده میشوند. کافیست با یک کاردک، کناره ی کاغذ را بکنید و سپس کم کم دربیاورید.
 • اگر میبینید که کاغذ دیواری به صورت تکه تکه کنده میشود. نیاز است که از آب و یا مواد شیمیایی برای کندن آن استفاده نمایید.
 • یک اسفنج و مقداری ماده ی شیمایی و کمی آب گرم بردارید. آب گرم و ماده ی شیمایی را با هم ترکیب کنید.
 • یک کاردک بردارید و روی کاغذ دیواری را برش بزنید.
 • اسفنج را برداشته و به آب و مایع شیمایی آغشته کنید و منتظر بمانید تا کم کم چسب زیر کاغذ دیواری حل شود.
 • اگر چسب حل نشد و مدت زمان ریادی است که کاغذ دیواری روی دیوار چسبیده است، دوباره این کار را انجام دهید.
 • حالا یک کاردک پهن بردارید و کم کم از زیر کاغذ دیواری با کاردک جدا کنید.
 • کاردک پهن به شما کمک میکند تا کاغذ دیواری تان خیلی راحت تر از سطح دیوار کنده شود.
 • بنابراین برای درآوردن کاغذ دیواری تنها کافیست که چسب زیر آن سست شود.
 • اگر میبینید که کاغذ دیواری باز هم کنده نمیشود، کمی آن را با مواد خیس کنید و آن را به حال خود رها کنید تا چسب زیرش حل شود.
 • بعد از اینکه کاغذ دیواری را درآوردید، محلول آب و TSP را بردارید و دیوار را کاملا با آن شست و شو دهید.
 • با این کار هم دیوارتان را تمیز کرده اید و هم چسب های ناشی از چسباندن کاغذ دیواری قبلی را کاملا از بین میبرید.
 • با استفاده از محلول ذکر شده، شما دیوارتان را برای یک کاغذ دیواری جدید آماده میکنید.
 • ماده ی شیمیایی برای پاک کردن کاغذ دیواری را میتوانید از وسایل رنگ رزی فروشی ها تهیه کنید.

چگونه برای دیوار های خانه مان کاغذ دیواری انتخاب کنیم؟

چگونه برای دیوار های خانه مان کاغذ دیواری انتخاب کنیم؟

منبع : نمکستان