آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه خوراک راگوی مرغ فرانسوی
آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه خوراک راگوی مرغ فرانسوی

آموزش طرز تهیه راگوی مرغ فرانسوی در خانه نمکستان: راگو مرغ یک غذای بسیار خوشمزه و سبک فرانسوی است، شما می توانید به جای مرغ از گوشت قرمز و یا گوشت بوقلمون استفاده کنید. راگوی مرغ یک غذای سبک و رژیمی است، این غذا به دلیل رنگ و شکلی که دارد اشتها آور نیز می […]

آموزش طرز تهیه راگوی مرغ فرانسوی در خانه

آموزش طرز تهیه راگوی مرغ فرانسوی در خانه

نمکستان: راگو مرغ یک غذای بسیار خوشمزه و سبک فرانسوی است، شما می توانید به جای مرغ از گوشت قرمز و یا گوشت بوقلمون استفاده کنید. راگوی مرغ یک غذای سبک و رژیمی است، این غذا به دلیل رنگ و شکلی که دارد اشتها آور نیز می باشد. مواد اولیه این غذا شامل سبزیجات و رزماری است، که خواص بسیار زیادی به این غذا می دهند، از جمله خواص رزماری می توان به کاهش اضطراب و استرس اشاره کرد.

مواد لازم برای تهیه راگو مرغ :

مرغ چرخ کرده ۴۵۰ گرم
کرفس خرد شدهیک پیمانه
هویج خرد شدهنصف پیمانه
پیاز۲ عدد
سیر۴ حبه
آب مرغ۱ پیمانه
رزماری۱ قاشق چای خوری
پوره گوجه فرنگی ۱ پیمانه
نمک و فلفلبه مقدار لازم

طرز تهیه راگوی مرغ :

  • مرحله ۱: در ابتدا ۴ حبه سیر را به صورت خیلی ریز خرد کنید، هویج و کرفس را نیز در ابعاد مناسب و کوچک خرد کنید، این مواد را در تابه ای مناسب ریخته و تفت دهید.
  • مرحله۲: در مرحله دوم ادویجات لازم را اضافه کنید، بسته به علایق خود می توانید از زردچوبه و ادویه کاری استفاده کنید.
  • مرحله ۳: بعد چند دقیقه که مواد را خوب تفت دادید می توانید مرغ چرخ کرده را به همراه رزماری به مواد اضافه کنید و خوب آن ها را با هم مخلوط کنید.
  • مرحله ۴: هنگامی که مرغ تغییر رنگ داد، آب مرغ را اضافه کنید و شعله را کم کنید تا که غذا خوب پخته شود، در پخت این غذا از شعله کم استفاده کنید اگر شعله زیاد باشد غذا آنطور که باید پخته نمی شود.
  • مرحله ۵: پوره گوجه فرنگی را اضافه کنید و مواد رو خوب مخلوط کنید ، توجه کنید تا زمانی که کمی از آب مرغ تبخیر نشده باشد نمی توانید پوره گوجه فرنگی را اضافه کنید.
  • مرحله ۶: بعد از اضافه کردن پوره گوجه فرنگی، صبر کنید تا غذا خوب جا بیفتد و خوب پخته شود سپس نوش جان کنید.
همچنین بخوانید:  آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه ذرت آب پز با سس کره ای

دستور تهیه راگو مرغ فرانسوی و بسیار خوشمزه

دستور تهیه خوراک راگو مرغ فرانسوی و بسیار خوشمزه

منبع: نمکستان