چند راهکار جالب برای این که در ماه رمضان و روزه داری تشنه نشویم
چند راهکار جالب برای این که در ماه رمضان و روزه داری تشنه نشویم

راهکارهای ساده ولی کاربردی برای رفع تشنگی در ماه رمضان نمکستان : با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان دغدغه اصلی روزه داران رفع تشنگی و جلوگیری از ضعف در طول روز مباشد.اما همانطور که میدانید به دلیل اینکه ۷۰ درصد بدن انسان را اب تشکیل میدهد تحمل گشنگی کاری به مراتب آسانتر از تشنگی است […]

راهکارهای ساده ولی کاربردی برای رفع تشنگی در ماه رمضان

چند راهکار برای این که در ماه رمضان و روزه داری تشنه نشویم.

نمکستان : با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان دغدغه اصلی روزه داران رفع تشنگی و جلوگیری از ضعف در طول روز مباشد.اما همانطور که میدانید به دلیل اینکه ۷۰ درصد بدن انسان را اب تشکیل میدهد تحمل گشنگی کاری به مراتب آسانتر از تشنگی است و بدن در طول روز دچاره کمبود اب میشود. ما در ادامه به راهکارهای ساده ولی کاربردی برای رفع تشنگی در ماه رمضان میپردازیم.

راهکارهای مناسب برای رفع تشنگی در ماه مبارک رمضان

جبران کبود آب و رفع تشنگی در فاصله سحر تا افطار تنها با خوردن آب جبران خواهد شد و هیچ جایگزینی بهتر از نوشیدن آب نیست. ولی ما در این مطلب چند نوع نوشیدنی که پایه آب در آن است و میتواند در رفع تشنگی به شما کمک کند، معرفی مینماییم.

۱.شربت کاسنی

طبیعت خنک این گیاه باعث رفع تشنگی و خنکی بدن میشود که میتوان برای خوش ظعم شدن این شربت را با گلاب مخلوط کرد.

۲. خاکشیر و تخم شربتی

همانطور که میدانید خاکشیر و تخم شربتی ضد عطش هستند و این ذرات میتوانند آب را جذب و نگهداری کنند و بعد از خوردن، آب را به تدریج به بدن شما میرسانند. بهتر است این شربت را بدون شکر میل کنید.

۳. شربت آبلیمو

مصرف این شربت قبل از سحر باعث ترشح بزاغ دهان میشود و این خود باعث کم شدن تشنگی میشود.

۴. آب نارگیل

مصرف این میوه میتواند به شدت به رفع تشنگی در طول روز کمک نماید به شرطی که به صورت طبیعی و خالص مصرف شود و هیچ نوع مواد نگهدارنده و افزودنی نداشته باشد.

۵. مصرف سبزیجات و میوه ها

استفاده و خوردن سبزیجات و میوه هایی مانند هندوانه، کاهو، خیار و سبزی خوردن در سحری به دلیل اینکه آب زیادی در خود دارند و پس از مصرف به آهستگی جذب بدن میشوند باعث کم شدن عطش در طول روز خواهند شد.

همچنین بخوانید:  علائم کمبود ویتامین در بدن چیست؟

چند راهکار برای این که در ماه رمضان و روزه داری تشنه نشویم.

چند راهکار برای این که در ماه رمضان و روزه داری تشنه نشویم

 منبع : نمکستان