رنگ زبان مشخص میکند که شما چه نوع بیماری دارید!
رنگ زبان مشخص میکند که شما چه نوع بیماری دارید!

علل مختلف بیماری ها با مشاهده رنگ زبان نمکستان : حتما بارها برای شما هم پیش آمده که برای یک مشکل در بدنتان به پزشک مراجعه کرده اید و پزشک ابتدا دهان و  رنگ زبانتان را بررسی کرده است. بله با استفاده از رنگ زبان تقریبا میتوان متوجه شد که بدن در چه وضعیتی از […]

علل مختلف بیماری ها با مشاهده رنگ زبان

رنگ زبان مشخص میکند که شما چه بیماری دارید!

نمکستان : حتما بارها برای شما هم پیش آمده که برای یک مشکل در بدنتان به پزشک مراجعه کرده اید و پزشک ابتدا دهان و  رنگ زبانتان را بررسی کرده است. بله با استفاده از رنگ زبان تقریبا میتوان متوجه شد که بدن در چه وضعیتی از سلامتی قرار دارد. ما در بخش سلامت دهان و دندان نمکستان به شما می آموزیم که چگونه میتوان یک بیماری را از راه رنگ زبان تشخیص داد. با ما همراه باشید :

۱– اگر بر روی زبانتان لکه های سفید دیدید :

معمولا بعد از استفاده دوره ای از آنتی بیوتیک این حالت برای بدن اتفاق می فاتد که پس از قطع آن معمولا این مشکل باید از بین برود. در غیر این صورت بدن در مبارزه با یک بیماری عفونی است. دلیل دیگر این رویداد میتواند اختلال گوارشی یا ناتوانی در هضم و دفع غذا باشد.

۲- قرمز روشن شدن و به اصطلاح توت فرنگی شدن زبان :

یکی از دلایل سرخ شدن زبان کمبود ویتامین B3 میباشد. یا در بعد نادر میتواند نشان دهنده ی بیماری عروقی “کاوازاکی” نیز باشد.

۳- بنفش شدن زبان :

معمولا بعد از یک دوره طولانی قائدگی زبان به رنگ بنفش در می آید. در واقع در حالت کلی به دلیل کمبود ویتامین B2 زبان به رنگ بنفش در می آید. در بیماری برونشیت مزمن نیز زبان به رنگ ارغوانی در می آید. در این روال توانایی امواج هوا در رساندن اکسیژن به جریان خون کاهش میابد.

۴- زرد شدن زبان :

مشکلات مربوط به صفرا و البته کبد زردی زبان را به دنیال دارند. هپاتیت و شرایط روحی پر تنش نیز عامل این بیماریست.

۵- بی رنگی زبان :

در صورت کمبود هموگلوبین در خون ، زبان شما بی رنگ میشود. در واقع کاهش هموگلوبین در بدن سردشدن زبان، احساس کمبود انرژی و خستگی را نیز در پی دارد.

همچنین بخوانید:  ۱۰ روش ساده و کاملا کاربردی برای از بین بردن بوی بد سیر از دهان

رنگ زبان مشخص میکند که شما چه بیماری دارید!

رنگ زبان مشخص میکند که شما چه بیماری دارید!

منبع : نمکستان