قوانین استفاده از رنگ پاستلی در ست کردن لباس
قوانین استفاده از رنگ پاستلی در ست کردن لباس

رنگ های پاستلی چه رنگ هایی هستند؟ نمکستان : به رنگ هایی مانند کاراملی روشن، صورتی روشن، آبی روشن، هلویی، نعنایی روشن، بنفش روشن و موزی و … رنگ های پاستلی میگویند. این رنگ ها تناز رنگ های وقعی را دارند اما بسیار روشن و نزدیک به رنگ های خنثی یعنی طوسی و مشکی و […]

رنگ های پاستلی چه رنگ هایی هستند؟

رنگ های پاستلی چیست؟ قوانین استفاده از رنگ پاستلی در ست کردن لباس

نمکستان : به رنگ هایی مانند کاراملی روشن، صورتی روشن، آبی روشن، هلویی، نعنایی روشن، بنفش روشن و موزی و … رنگ های پاستلی میگویند. این رنگ ها تناز رنگ های وقعی را دارند اما بسیار روشن و نزدیک به رنگ های خنثی یعنی طوسی و مشکی و سفید هستند. استفاده از لباس هایی با رنگ پاستلی همیشه یک استایل جذاب را برای شما رقم خواهند زد. به شرط اینکه بلد باشید چگونه از این رنگ ها استفاده نمایید و این رنگ ها را با چه رنگ های دیگری ست کنید.

خیلی جذاب خواهد شد که شما رنگ های پاستلی را با رنگ های متضادشان ست کنید. مثلا رنگ آبی روشن را با رنگ سبز نعنایی روشن، یا آبی روشن را با زرد یا لیمویی بسیار روشن ست کنید و یک استایل خاص بسازید. در واقع رنگ های پاستلی آمده اند تا رنگ های جیغ و یکنواختی که همیشه وجود داشته را آرام و خنثی کنند. تا حال ما را با نگاه کردن به انواع استایل در رنگ های مختلف خوب کنند.

کار دیگری که میتوانید برای پوشیدن رنگ های پاستلی انجام دهید استفاده از این رنگ ها در شلوار های جین است. تصور کنید یک شلوار جین آبی یا صورتی روشن ا یک تاپ سفید یا یک تیشرت به رنگ جیغ! چقدر زیبا خواهد شد.

قوانین استفاده از رنگ های پاستلی

بله پوشیدن رنگ های پاستلی قوانین خاص خودش را دارد.  شما میتوانید این قوانین را در اینجا مطالعه نمایید. جالب است بدانید که رنگ های پاستلی حتی میتوانند لباس های مهمانی شما را نیز جذاب تر کنند. مثلا ترکیب رنگ پاستلی با انواع پارچه ی حریر، توری و کرپ را در نظر بگیرید، چقدر این استایل لطیف و مجلسی خواهد بود!

در نهایت فرقی نمیکند که یک دختر خانم جوان و پر هیجان باشید یا یک خانم کامل میان سال و یا یک خانم مسن و حتی یا یک پس جوان، مرد میان سال و یا یک آقای مسن … تحت هر شرایطی این رنگ ها به کمک شما خواهند آمد و در استایلتان معجزه ی شادابی را رغم خواهند زد.

همچنین بخوانید:  مدل لباس مجلسی زنانه با رنگ های تیره

قوانین استفاده از رنگ های پاستلی :

قانون اول در استفاده از رنگ های پاستلی رعایت اصل مینیمال است. یعنی شما میتوانید سر تا پایتان را با رنگ های پاستلی ست کنید اما باید بدانید که کاربرد این روش در روزهای عادی زندگی زیاد جالب نخواهد بود. استفاده از رنگ های پاستلی تحت شرایطی که لباس دارای الگوی واضحی باشد نیز جذاب است. یعنی شما فقط با رنگ استایلتان را نمیسازید بلکه با استفاده از برش و مدل نیز رنگ های پاستلی را دخیل کرده اید.

رنگ های پاستلی در کنار رنگ های خنثی مانند رنگ های بژ، نسکافه ای، خاکستری و کرم یک استیال عالی و در عین حال شیک را ایجاد خواهد کرد. در واقع ست شدن این رنگ ها با رنگ های پاستلی از میزان فانتزی بودن رنگ های پاستلی میکاهد.

قوانین استفاده از رنگ های پاستلی

اگر پوست تیره ای دارید پیشنهاد میود که از رنگ های پاستلی با تن کرم استفاده کنید و اگر پوستتان روشن است، تناژ های تیره تر به شما بیشتر خواهد آمد. موهای بلوند یک گزینه ی عالی برای رنگ های پاستلی و جلوه دادن به آن ها خواهد بود

شاید فکر کنید که استفاده از رنگ مشکی در کنار رنگ پاستلی، ترکیبی اشتباه به بار خواهد آورد. اما اینطور نیست، شما میتوانید در کنار استایل پاستلی و روشن خود از یک کیف مشکی و یا یک صندل مشکی نیز بهره بگیرید. البته در کنار مشکی، سفید شاید ترکیب شیکتری را با انواع رنگ استلی ایجاد نماید. یادتان نرود که استفاده از رنگ های پاستلی در زمستان اصلا کار جالبی نیست.

یکی دیگر از کاربردهای مهم رنگ های پاستلی استفاده از آن ها به صورت مونو کروم در استایل است. بای جذاب تر شدن بیشتر این داشتان میتوانید از یک رنگ با بافت های مختلف در استایلتان بهره ببرید. در نهایت تنوع استفاده از رن های پاستلی در استایل خیلی خیلی زیاد است و دست شما برای انتخاب استایل های متفاوت بسیار باز خواهد بود.

رنگ های پاستلی چیست؟ قوانین استفاده از رنگ پاستلی در ست کردن لباس

قوانین استفاده از رنگ پاستلی در ست کردن لباس

منبع : نمکستان