روانشناسی رنگ خاکستری در شخصت افراد، دکوراسیون و تجارت
روانشناسی رنگ خاکستری در شخصت افراد، دکوراسیون و تجارت
رنگ خاکستری یک رنگ بی طرف است. جدا، خنثی، بی طرف و غیرقابل انکار است. از دیدگاه روانشناسی رنگ، خاکستری رنگ سازش است.

نمکستان: رنگ بر نگرشها و احساسات ما تأثیر زیادی می گذارد. وقتی چشمان ما رنگ می گیرد ، با ناحیه ای از مغز معروف به هیپوتالاموس ارتباط برقرار می کنیم که به نوبه خود آبشار سیگنال هایی را به غده هیپوفیز، به سیستم غدد درون ریز و سپس به غدد تیروئید می فرستد. غدد تیروئید سیگنال ترشح هورمون ها را نشان می دهد، که باعث نوسان خلق و خوی، احساسات و رفتار منتج می شود.

رنگ خاکستری یک رنگ بی طرف است. جدا، خنثی، بی طرف و غیرقابل انکار است. از دیدگاه روانشناسی رنگ، خاکستری رنگ سازش است نه سیاه و نه سفید، این انتقال بین دو غیر رنگ است. هرچه رنگ خاکستری نزدیک به سیاه شود، نمایشی تر و مرموز تر می شود. هرچه به نقره یا سفید نزدیکتر می شود، روشن تر و سرزنده تر می شود. هر دو بدون تحرک و بدون احساسات، خاکستری جامد و پایدار است و باعث ایجاد احساس آرامش و خونسردی، رهایی از دنیای پر هرج و مرج است.

رنگ خاکستری یک رنگ مطیع و آرام است. به معنای رنگ ها، خاکستری از یک طرف محافظه کار، خسته کننده، خسته کننده و افسرده کننده است و از طرف دیگر ظریف و رسمی است، اما هرگز پر زرق و برق نیست. خاکستری معمولی ، قابل اعتماد و عملی است. این رنگ نشان دهنده بلوغ و مسئولیت است، زیرا که نماد آن موهای خاکستری است که از پختگی سن است. این رنگ هرگز مرکز توجه نبوده، و نماد پویایی یا فعالیت نخواهد بود، این رنگ بسیار ملائم و کمرنگ است.

روانشناسی رنگ خاکستری در شخصت افراد

این رنگ می تواند انرژی را خنثی و کاهش دهد اما همچنین پایه ای پایدار است که از آن می تواند رنگ جدید و مثبت حاصل شود. خاکستری کنترل می شود. این رنگ بر رنگ های دیگر که با آن ها تماس گرفته می شود، باعث ایجاد رنگ های قوی تر، روشن تر و همچنین روشن تر شدن رنگ های دیگر می شود. به ندرت خاکستری ترکیبی کاملی از سیاه و سفید است – اغلب عناصر رنگی دیگری مانند آبی، سبز، صورتی، ماور یا زرد وجود دارد که در آن آن را بلند کرده و انرژی می بخشد.

اگر رنگ خاکستری فقط ترکیبی از سیاه و سفید باشد بیش از حد رنگ خاکستری می شود و غم و اندوه و افسردگی و تمایل به تنهایی و انزوا ایجاد می کند. برای تغییر این مقداری رنگ اضافه کنید. اکثر مردم نسبت به خاکستری بی تفاوت هستند  به همین دلیل است که رنگ لباس کارگران شرکت به رنگ خاکستری است که نشان دهنده محافظه کاری، اعتماد، رسمیت و استقلال و شاید کسل کنندگی باشد.

اگر رنگ مورد علاقه شما خاکستری باشد، بر شخصیت شما منعکس خواهد شد! اگر این رنگ مورد علاقه شماست، احتمالا شخصیت خود را توضیحات بالا در توضیحات خواهید یافت. همچنین ممکن است شما برخی از خصوصیات منفی را نشان  دهید، به ویژه هنگامی که استرس دارید.

اگر رنگ مورد علاقه شما خاکستری است

اگر این رنگ مورد علاقه شماست، در مورد زندگی بی طرف هستید، غالباً تا حدی که بی تفاوت باشید

اگر عاشق خاکستری هستید، سعی می کنید تا حدی که بتوانید خود را از دیگران جدا کنید، خود را از هرج و مرج در خارج از جهان محافظت کنید، این احساس را که واقعاً در آن جا ندارید یا به هیچ کس تعلق دارید، از شما دور می کند. به عنوان یک شخصیت رنگی خاکستری ، حفظ وضع موجود برای شما مهم است. شما یک زندگی امن، متعادل را ترجیح می دهید و هرگز هیجان زیادی را آرزو نمی کنید. شما معمولاً با هدف سازگاری تعادل و ثبات مورد نظر، سازش می کنید.

رنگ خاکستری در تجارت و کسب و کار

شما عملی و آرام هستید، دوست ندارید جلب توجه کنید و به سادگی به دنبال یک زندگی رضایت بخش هستید. با رنگ خاکستری به عنوان رنگ مورد علاقه خود، شما تمایل دارید همیشه در حد وسط بمانید، و در میان دوستانتان یک فرد قابل اعتماد شناخته می شوید. شما تمایل دارید که فقط برای حفظ صلح مطابقت داشته باشید.

همچنین بخوانید:  زود رنجی تان را خودتان درمان کنید!

شما به عنوان یک رنگ خاکستری شخصیت، شما را به عنوان رنگ خنثی و غیر عاطفی جذب می کند، زیرا کنترل و انرژی شما را شامل می شود شما فقط به هیچ وجه از زندگی و هیجان و اشتیاق خود نشان نمی دهید. شخصیت شما مانند یک کارگر سخت کوش است و فقط به کارهایی که باید انجام دهید شروع می شود  شما تمایل دارید به هر کاری که می توانید متعهد و وفادار باشید.

شما غالباً رنگ و لعاب رنگی به رنگ خاکستری خود اضافه می کنید تا نشان دهید که این رنک خیلی هم کسل کننده نیست. هنگامی که از منظر منفی یک شخصیت خاکستری به شخصیت خود نگاه می کنید، در اعمال خود محدود خواهید شد، و اغلب اوقات بر روی چیزهایی احساس بدبینی می کنید. دوست دارید کنترل احساسات خود را کنترل کنید و با خاموش کردن احساسات خود از احساس درد عاطفی خودداری کنید.

ممکن است احساس فشار زیادی داشته باشید و به دنبال استراحت باشید، استراحت از فشارهای زندگی روزمره شما خاکستری شما را محافظت می کند. شما تمایل به قضاوت عادلانه و متعادل دارید و به دلیل جدا شدن عاطفی ممکن است منتقد خوبی باشید. شما ترجیح می دهید که درگیر نشوید کاملاً مستقل هستید و ممکن است در نگرش کاملاً فردی باشید، اگرچه فاقد تخیل و خلاقیت هستید این ممکن است یک چشم انداز باریک به شما بدهد و ممکن است مانع از باز شدن ایده ها و فرصت های جدید شود فرصت ها وجود دارد. فقط باید آن ها را در آغوش بگیرید.

خاکستری در محیط کسب و کار

در استفاده از رنگ خاکستری در برنامه های کاربردی تجاری، باید خصوصیات، خصوصیات و خلق و خوی رنگ را به همراه معنای روانشناختی درک کنید. پیام هایی که رنگ به مشتری شما ارسال می کند می تواند تأثیر عمده ای در موفقیت کسب و کار شما داشته باشد. خاکستری رنگ محافظه کارانه ای است که نشان دهنده بی طرفی و بی تفاوتی است. از نظر فیزیولوژیکی، خاکستری بسته به میزان سبکی و سفید بودن در خاکستری، می تواند شما را از انرژی تخلیه کند، افسرده کننده باشد. خاکستری تیره نسبت به خاکستری روشن افسرده تر است.

خاکستری به عنوان یک پس زمینه مناسب برای رنگ های دیگر عمل می کند، زیرا باعث جلب توجه نمی شود و به سایر رنگ ها نیز برجسته می شود. خاکستری امنیت، اطمینان، فروتنی، بلوغ و کسل کنندگی را انتقال می دهد. این می تواند به این معنی باشد که شما نمی توانید تصمیم بگیرید و یا اینکه که هیچ عقیده ای در مورد آن ندارید . خاکستری فاقد انرژی است. نه آرامش بخش است و نه تسکین دهنده، نه تحریک کننده و نه هیجان انگیز، نه خوشایند و نه دعوت کننده. برای ایجاد شور و شوق، انرژی و زندگی باید با رنگ های دیگر ترکیب شود.

روانشناسی رنگ خاکستری در دکوراسیون

معانی رنگ مثبت در تجارت:

 • عقل، دانش، خرد، امنیت
 • به عنوان یک رنگ ماندگار و کلاسیک درک می شود
 • براق، حرفه ای، بلوغ
 • تصفیه شده، با عزت، محافظه کار
 • کنترل شده و ناپسند است
 • رنگ سازش بین سیاه و سفید
 • بی طرف، معاصر

معانی رنگ منفی در تجارت:

 • خسته کننده، سفت و سخت
 • مالیخولیایی، تنهایی
 • بی جان (بدون رنگ)
 • برهنه، لطیف، استایید
 • بی تفاوت، زیرکانه، سرما، فقر

خاکستری یک رنگ مطمئن برای استفاده در بسیاری از برنامه های تجاری است. این رنگ خنثی و جدی است و می تواند تقریباً با هر رنگ دیگری ترکیب شود تا پیام های مختلفی را به شما منتقل کند و به بازارهای هدف مختلف برسد. خاکستری مناسب برای وب سایت های قانونی و مالی برای نشان دادن قدرت و کنترل است، به خصوص هنگامی که با مقداری سفید و سیاه ترکیب شود. ترکیب آن با رنگ آبی نشان از اعتبار، اعتماد و اطمینان دارد. خاکستری روشن هنگامی که با رنگ های دیگری مانند فیروزه ای، آبی روشن، آبی تیره یا زرد ترکیب می شود، می تواند ظاهری از فناوری ایجاد کند.