روغن نارگیل را در وعده های غذاییتان جا دهید!
روغن نارگیل را در وعده های غذاییتان جا دهید!

استفاده از روغن نارگیل در وعده های غذایی نمکستان : معمولا همه روغن نارگیل را برای مصارف سلامت پوست و مویشان میشناختند و کمتر کسی به خواص خوراکی بی نظیر روغن نارگیل توجه میکرد. باید بگوییم که روغن نارگیل علاوه فواید بسیاری که برای نگهداری و سلامت پوست و مو دارد، برای مصارف خوراکی نیز […]

استفاده از روغن نارگیل در وعده های غذایی

روغن نارگیل را در وعده های غذاییتان جا بدهید!

نمکستان : معمولا همه روغن نارگیل را برای مصارف سلامت پوست و مویشان میشناختند و کمتر کسی به خواص خوراکی بی نظیر روغن نارگیل توجه میکرد. باید بگوییم که روغن نارگیل علاوه فواید بسیاری که برای نگهداری و سلامت پوست و مو دارد، برای مصارف خوراکی نیز بسیار پر کاربرد است. شما میتوانید از روغن نارگیل برای سالادتان استفاده کنید. یا حتی میتوانید برای مزه دار کردن سبزیجات و یا هر مواد خوراکی که برای گریل و کباب آماده میکنید، از روغن نارگیل بهره ببرید.

جالب اینجاست که شما میتوانید از روغن نارگیل برای سرخ کردن مواد غذایی نیز استفاده نمایید. از آنجایی که آستانه حرارت این روغن پایین است، پس باید مواظب باشید که این روغن نسوزد. کافیست ظرف روغن نارگیل را برای چند دقیقه در یک جای گرم خانه قرار دهید تا کم کم آب شود و به روغن مایع تبدیل گردد. حالا یک ماهیتابه بردارید و مقداری روغن نارگیل داخل آن بریزید و مقداری سبزیجات را داخل ماهیتابه بگذارید و با حرارت خیلی خیلی ملایم تفت دهید. آنگاه مست عطر نارگیل غذایتان خواهید شد.

کافیست مقداری روغن نارگیل را به قهوه تان اضافه نمایید و از طعم آن مست شوید. اضافه کردن روغن نارگیل به قهوه باعث کاهش کلسترول، افزایش سوخت و ساز و بهبود عملکرد مغز خواهد شد. اگر از مزه ی روغن نارگیل خوشتان نمی آید میتوانید مقداری کره با آن قاطی کنید. روغن نارگیل همچنین برای شیرینی پزی و پخت انواع کوکی ها نیز بسیار مفید خواهد بود.

به عنوان قسمت جذاب ماجرا میتوانید مقداری روغن نارگیل را آب کنید و روی پنکیک تان بریزید و نوش جان نمایید. ترکیب روغن نارگیل و عسل یک مزه ی جذاب برای پنککتان خواهد شد. همچنین روغن نارگیل برای تست کردن انواع نان تست نیز بسیار گزینه ی جذاب و خوشمزه ای است.

همچنین بخوانید:  آشنایی با خواص بی شمار گیاه شوید برای بدن و درمان بیماری ها

روغن نارگیل را در وعده های غذاییتان جا بدهید!

روغن نارگیل را در وعده های غذاییتان جا بدهید!

منبع : نمکستان