زورگیری در غرب تهران برای خرید کادوی ولنتاین!
زورگیری در غرب تهران برای خرید کادوی ولنتاین!
دو پسر جوان برای خرید کادوی روز ولنتاین در غرب تهران دست به زورگیری خشونت آمیز زدند تا دختران مورد علاقه شان را خوشحال کنند.

روزنامه خراسان: اوایل بهمن ماه وقوع زورگیری‌های خشن در مناطق غرب و شمال غرب تهران افزایش یافت. آمار سرقت‌ها به صورت روزانه در اداره پنجم پلیس آگاهی مورد رصد و تجزیه و تحلیل قرار گرفت و مشخص شد دو جوان که ۱۸ تا ۲۰ ساله هستند سوار بر موتورسیکلت تندرو و با چاقو با مسدود کردن راه طعمه هایشان که بیشترشان نوجوان هستند اموال با ارزش شان را سرقت می‌کنند.

با بررسی پرونده‌های تشکیل شده فرضیه سابقه دار بودن متهمان قوت گرفت و با اطلاعات به دست آمده یکی از سارقان به نام کامبیز شناسایی شد.

ماموران با توجه به تصاویر کامبیز که توسط مال باخته‌ای به عنوان یکی از دزدان خشن معرفی شده بود تحقیقات برای دستگیری وی را آغاز کردند.

با توجه به سرنخ‌ها خیلی زود مخفیگاه کامبیز در یکی از شهرستان‌های جنوب غربی استان تهران، شناسایی شد و اولین متهم پرونده به صورت نامحسوس زیر نظر قرار گرفت و سرانجام در مراقبت‌های ویژه پلیسی مشخصات همدست وی به نام مجتبی ۱۹ ساله و مخفیگاه وی نیز شناسایی شد.

با دستور قضایی چهاردهم بهمن هر دو دزد در عملیات‌های همزمان و جداگانه در محدوده جنوب غربی استان تهران دستگیر شدند. دزدان اعلام کردند، به خاطر نزدیکی به ولنتاین نیاز به پول برای خرید کادو داشتیم و به فکر سرقت افتادیم، با یک موتورسیکلت به شهر تهران می‌آمدیم و پس از شناسایی سوژه‌ها در محلی خلوت در فرصتی مناسب با تهدید سلاح سرد، گوشی و اموال با ارزش مال باختگان را سرقت می‌کردیم. متهمان به ۱۵ سرقت در محدوده شهر‌های تهران، اسلامشهر و پرند به ارزش ریالی اموال مسروقه بیش از یک میلیارد ریال اعتراف کردند.

بنا بر این گزارش، تاکنون پنج قربانی دسیسه این زورگیران شناسایی و هر دو جوان با صدور قرار قانونی روانه زندان شده اند.