خرید سبد حصیری جانونی رومیزی شمال
خرید سبد حصیری جانونی رومیزی شمال
یکی از با ارزش ترین و پر استفاده ترین محصولات صنایع دستی که از ارزش هنری بالایی برخوردار است، سبد حصیری رومیزی صندل است که طرفداران زیادی دارد و در رنگ و مدل های مختلف طراحی و تولید می شود و معمولا مدل هایی که با استفاده از قلاب یا تریکو بافته شده است

یکی از با ارزش ترین و پر استفاده ترین محصولات صنایع دستی که از ارزش هنری بالایی برخوردار است، سبد حصیری رومیزی صندل است که طرفداران زیادی دارد و در رنگ و مدل های مختلف طراحی و تولید می شود و معمولا مدل هایی که با استفاده از قلاب یا تریکو بافته شده است، ارزش بیشتری نسبت به موارد تولیدی با ماشین آلات خواهد داشت. نکته بسیار مهمی که باید برای نگهداری این سبد ها در نظر داشت، این است که نباید در کنار وسایلی که حرارت بالایی دارند قرار بگیرد و از شستشوی زیاد این سبد ها پرهیز کنید، چرا که حالت نرمال خودشان را از دست می دهند و در مواردی هم کلا قابل استفاده نخواهند بود.

خرید سبد حصیری جانونی رومیزی شمال

لازم به ذکر است در واقع این نوع سبد حصیری رومیزی طوری طراحی شده که به خوبی روی میز قرار بگیرد و چیز های زیادی را درون خودش نگه دارد، از جمله گل و گیاه و حتی جنس های دکوری که در سبد حصیری جذابیت بیشتری دارند.

سبد حصیری می تواند به عنوان یک پوشش برای انواع گلدان عمل کند تا از آسیب های محیطی در امان باشد، البته افراد کمی از کاربرد چنین سبد هایی برای حفاظت از لوازم مختلف آگاهی دارند.

صنایع دستی از دیر باز در کشور ما بافته شده و می شود و تنوع این محصولات بسیار بالاست و برای لوازم تزئینی استفاده زیادی می شود و می توان گفت نوع دستباف آن از کیفیت بالاتری برخوردار است و هر شهری با توجه به رسومات خودشان طراحی های مختلفی روی این محصولات انجام می دهند.

خرید سبد حصیری شمال

حصیر بافی از زمان های قدیم به عنوان یک هنر دستی شناخته شده است. خرید سبد های حصیری سوغات شمال بسیار پر تقاضا هستند. پیش تر از این، حصیر بافی یک فعالیت سرگرم کننده برای زنان و دختران روستایی بود اما امروزه از آن به عنوان شغل و کسب درآمد استفاده می کنند.

از آن جا که بافت سبد های حصیری در شمال هم رواج دارد می توان به عنوان سوغات شمال نام برد. در شمال ایران حصیر بافی به دو روش انجام می شود؛ حصیر بافی با دست و حصیر بافی با دستگاه.

در روش حصیر بافی با دست، حصیر را با استفاده از دست و چاقو می بافند. در روش حصیر بافی با دستگاه، بافت حصیر ها بدون دخالت دست و با استفاده از دستگاه های مخصوص انجام می شود.

همچنین بخوانید:  معرفی برترین سایت گردشگری و تورهای لحظه آخری در ایران

خرید سبد حصیری شمال

اگر از آن دسته افرادی هستید که به خرید سبد حصیری شمال علاقه مندید، می توانید آنها را از شهر های شمالی کشور خرید کنید. سبد های حصیری را با استفاده از ساقه های نی به هم می بافند و این محصولات زیبا و کاربردی را خلق می کنند.

محصولات حصیری با توجه به نوع ساخت و مدل آن ها کاربردهای متفاوتی دارند مثلا از سبد حصیری برای حمل نوزاد استفاده می شود همچنین برای لباس های چرک، قرار دادن وسایل پیک نیک و…

علاوه بر این ها می توانید از محصولات حصیری در تزئینات خانه خود استفاده کنید و زیبایی خانه خود را چند برابر کنید. سبد های حصیری به دلیل اینکه از مواد اولیه طبیعی استفاده شده و به دست بانوان خوش ذوق کشورمان با دقت ساخته شده بسیار با کیفیت، با دوام و با ارزش هستند.

سبد حصیری جانونی

جنس به کار رفته در سبد حصیری جانونی بسیار مقاوم و سبک است. سبد حصیری برای مناطق گرمسیر و رطوبت خیز بسیار مناسب بوده و باعث جلوگیری از کپک زدن و فاسد شدن مواد غذایی می شود.

سبد های حصیری به دلیل اینکه از مواد اولیه طبیعی در ساخت آنها استفاده شده و هیچ گونه مواد شیمیایی در آنها به کار نرفته، دیگر نیازی به نگرانی در این مورد نیست که ممکن است با قرار دادن نان داغ در این ظروف مواد شیمیایی پس بدهند.

سبد حصیری جانونی

از مزایا و فواید استفاده از سبد حصیری جانونی این است که به راحتی شسته می شود، سبک است و به دلیل استفاده از الیاف طبیعی ماندگاری مواد غذایی بهتر و بیشتر می شود. استفاده از سبد حصیری نان برای مواقع مسافرت گزینه خوبی است. با استفاده از این سبد حصیری می توانیم از صنایع دستی کشور مان حمایت کنیم.به دلیل استقبال بی نظیر افراد، خرید سبد حصیری برای مصارف گوناگون بسیار انجام می شود.

دست ساز بودن و ساخته شدن بدون دخالت ماشین آلات و استفاده از مواد اولیه طبیعی از مواردی است که این ظروف را خاص تر می کند. همچنین سبکی و وزن کم این ظروف از مزایای دیگر آنها است.