چطور به سبک بوهو لباس بپوشیم؟
چطور به سبک بوهو لباس بپوشیم؟

لباس پوشیدن به سبک بوهو نمکستان : بوهو مخفف واژه ی بوهمین (bohemian) میباشد. این استایل برگرفته از سبک زندگی هیپی ها در دهه های ۶۰ و ۷۰ میلادی و شیوه لباس پوشیدن زنان پیشارافائلی در اواخر قرن نوزدهم میلادی میباشد. پیراهن ها و دامن های ماکسی گشاد و آزاد و لایه لایه، شومیزهای مدل […]

لباس پوشیدن به سبک بوهو

چطور به سبک بوهو لباس بپوشیم؟

نمکستان : بوهو مخفف واژه ی بوهمین (bohemian) میباشد. این استایل برگرفته از سبک زندگی هیپی ها در دهه های ۶۰ و ۷۰ میلادی و شیوه لباس پوشیدن زنان پیشارافائلی در اواخر قرن نوزدهم میلادی میباشد. پیراهن ها و دامن های ماکسی گشاد و آزاد و لایه لایه، شومیزهای مدل دار روستایی، آیتم های بومی و قبیله ای مثل تونیک های سنتی یا زیورآلات چوبی، گلدوزی یا تزئینات سنتی با مهره و منجوق، کیف های دستی حاشیه دار و آویزهای کابویی، صندل های تخت ساده یا تزئین شده (یا نیم بوت های بدون پاشنه) از جمله ویژگی های استایل بوهو میباشد. دید کلی این استایل معمولا لایه لایه و رنگی رنگی است.

اگر شما قصد دارید که به سبک بوهو لباس بپوشید و استایلتان نیز امروزی باشد، میتوانید برخی از آیتم های خیلی ترند بوهو مانند شلوارهای پاچه گشاد بلند، پیراهن های ماکسی نازک و کلاه های لبه دار را با المن های امروز ست کنید و یک استایل شیک و خاص رقم بزنید. حواستان باشد که همیشه بخش هایی از سبک استایل بوهو سایز بزرگ و اورسایز هستند. البته نه همه ی آن ها!

مهمترین چیز در سبک بوهو راحتی و کژوال بودن است. برای اثبات این جمله میتوانید به پیراهن های نرم و نازک و بلند و گشادی که معمولا المان اصلی این استایل هستند توجه نمایید. همچنین بافت هایی که در سبک بوهو استفاده میشود از بافت ها و متریال های نرم و نازک و سبک میباشد.

طرح گلگلی، طرح های سنتی مثل اسکیمویی یا آزتکی، یا طرح های جدید مثل راه راه و شطرنج یاز جمله طرح هایی هستند که بیشترین بخش از سبک بوهو را به خود اختصاص میدهند. اما همیشه بوهو را با طرح های گل گلی میشناسند.

متریال و رنگ های استفاده شده در اتایل بوهو معمولا شبیه به متریال و بافت طبیعی میباشند. به عنوان مثال بافت هایی مانند کتان، پنبه، مخمل، حریر، چرم، جیر و خز و رنگ هایی نزدیک به طبیعت مانند سفید، بژ، قهوه ای، خاکی، قرمز رسی، اخرایی و سبز تیره از جمله رنگ ها و بافت هایی هستند که بخش اعظم استایل بوهو را تشکیل میدهند.

همچنین بخوانید:  ۱۰ مدل لباس زنانه زمستانی شیک از الیویا پالرمو زیباترین زن جهان

پیراهن ها و ژاکت های قلاب بافی شده، تاپ های توری و کلاه های حصیری، پیراهن ها و ژاکت های قلاب بافی شده، تاپ های توری و کلاه های حصیری جایگاه خاصی در استایل بوهو دارند.

کفش ها و صندل های خیلی تخت و بندی از جنس چرم با رنگ های خنثی و بیشتر قهوه ای یا عسلی ترند ترین نوع پاپوش در استایل بوهو بوده که در کنار چرم میتوان از جیر و کتان نیز استفاده نمود.

یادتان نرود که راحتی و کژوال بودن استایل بوهو منبعی درونی دارد، بنابراین رنگ های نئونی و جیغ هرگز جایگاهی در این استایل نخواهند داشت. در عوض رنگ ها خنثی و نزدیک به طبیعت نزدیک ترین استایل و ترکیب رنگی به این سبک را میسازند.

چطور به سبک بوهو لباس بپوشیم؟

چطور به سبک بوهو لباس بپوشیم؟

منبع : نمکستان