سبک مینیمال و کاربرد آن در چیدمان خانه و استایل شخصی
سبک مینیمال و کاربرد آن در چیدمان خانه و استایل شخصی

کاربردهای سبک مینیمالیسم در زندگی روزمره نمکستان : مینیمال یک واژه لاتین است و در لاتین به معنای حداقل میباشد. مینیمال در کل دنیا به یک سبک تبدیل شده. لباس پوشیدن مینیمال، چیدمان خانه به سبک مینیمال، طراحی مینیمال، عکاسی مینیمال و … همگی زمینه هایی هستند که سبک مینیمال در آن ها رسوخ کرده […]

کاربردهای سبک مینیمالیسم در زندگی روزمره

سبک مینیمال در چیدمان خانه

نمکستان : مینیمال یک واژه لاتین است و در لاتین به معنای حداقل میباشد. مینیمال در کل دنیا به یک سبک تبدیل شده. لباس پوشیدن مینیمال، چیدمان خانه به سبک مینیمال، طراحی مینیمال، عکاسی مینیمال و … همگی زمینه هایی هستند که سبک مینیمال در آن ها رسوخ کرده است. در واقع میتوان گفت که در این سبک، زیبایی با سادگی محض نشان داده میشود. این سبک زیبا سال های اخیر جای خود را در دل خیلی ها باز کرده و طرفداران خاص خودش را دارد.

سبک مینیمالیستی نشات گرفته از هنر و فکر هنرمندان روس بوده است. حالا امروزه دکوراسیون مینیمال جایگاه خاصی در بین مردم پیدا کرده و  در واقع این سبک یکی از محبوب ترین سبک ها در بین دکوراسیون داخلی میباشد. حرف از دکوراسیون داخلی شد، پس بیایید با هم مینیمالیسم را دکوراسیون داخلی بررسی کنیم.

سبک مینیمال در چیدمان خانه

در مینیمالیسم طراحی داخلی، معمولا از رنگ سفید استفاده میشود. البته استفاده از رنگ سفید در چیدمان داخلی، صرفا به معنای سبک مینیمالیست نیست. در چیدمان مینیمالیستی معمولا از تلویزیون و لوستر و چیزهای خیلی لاکچری استفاده نمیشود. قرار است ما با سادگی به یک فضا جان بدهیم و آن فضا را زیبا تر کنیم. پس نباید خبری از زرق و برق و چیزهای معمول باشد.

مبل های زاویه و دار و ساده، میز های ساده و بدور از زرق و برق و تجملات خاص، تابلوهای تک رنگ و خیلی ساده، گلی های شاخه ای و دانه ای، رنگ های ملایم با پس زمینه ی سفید همگی از نشانه های یک دکوراسیون داخلی مینیمال میباشد.

مثلا شما برای اتفاق خوابتان نیز میتوانید از دکوراسیون مینیمال استفاده نمایید. یک تخت ساده و بدون پشت تختی خاصی، کوسن های محدود و کم، بغل تختی ساده و یک تابلوی ساده در بالای تخت میتواند اتاق خواب مینیمال شما را بسازد.  در این سبک پرده های ساده، سبک و تک رنگ را فراموش نکنید. چرا که پرده های ساده نقش خیل مهمی را در چیدمان مینیمال بازی میکنند.

سبک مینیمال در استایل شخصی

سبک مینیمال در استایل شخصی

امرزوه سبک مینیمال در فشن، به یکی از معروف ترین سبک ها تبدیل شده است. همان طور گفتیم در استایل مینیمال نیز، سادگی حرف اول را میزند. یکی از مزایای استایل مینیمال این است که شما در عین سادگی، هیچ گاه تیپ و استایلتان تکراری نخواهد شد. به فرم کلی لباس و استایل اشخاص در فشن، سیلوئت گفته میشود.

همچنین بخوانید:  عکس های مدل تخت خواب دو نفره جدید ام دی اف چوبی

در واقع دورترین نقطه ای که شما میتوانید از بدن خود در نظر بگیرید و دیگران مشاهده میکند. به زبان خیلی ساده خطوطی که لباس ها در لایه ی بیرونی استایل شما به وجود می آورند را سیلوئت میگویند. این سیلوئت در استایل و یک استایل مینیمال تاثیر زیادی دارد. چون از آنجایی که استایل مینیمال از طرح ها ساده بهره میگیرد و معمولا تک رنگ ها در این استایل بیشتر دیده میشوند، پس فم لباسی که می پشوید تنها گزینه ای است که میتوانید روی آن مانور بدهید.

مثلا تقریبا همه میدانیم که یک تیشرت ساده ی سفید میتواند یه گزینه ی خوبی برای یک استایل مینیمال باشد. اما پوشیدن این گزینه رایج میتواند، تیپ شما را خیلی همیشگی و ساده کند. حالا تصور کنید که آستین این تیشرت پفی و ساده ساده باشد، چقدر این فرم میتواند در استایل شما تغییر ایجاد کند و حالت جالب و خارج از کلیشه به تیپ شما بدهد.

در استایل مینیمال سعی کنید که از رنگ ها ساده استفاده کنید و آن ها را به صورت تک رنگ به کار ببرید. یک تیپ ساده و تک رنگ میتواند نشانه ی بارز یک استایل مینیمال باشد. اگر در سبک مینیمال به دنبال طرح هستید، طرح های ساده و راه راه بهترین گزینه هستند. برای ایجاد بافت در یک استایل میتوانید از انواع اکسسوری استفاده نمایید.

در کل سبک مینیمال یک استایل آرامبخش و جذاب است. این سبک در خیلی از زمینه ها کاربرد دارد و برای خیلی ها به یک لایف استایل خاص تبدیل شده و حتی در زندگی ها شخصی و اقتصادی و روابط خود نیز از این سبک بهره میگیرند. حداقل روابط، حداقل هزینه، حداقل خوراک، حداقل پوشاک و … از ویژگی های این سبک میباشد.

سبک مینیمال و کاربرد آن در چیدمان خانه و استایل شخصی

سبک مینیمالیسم و کاربرد آن در زندگی روزمره

منبع : نمکستان