طرز تهیه سس انار شمالی و خانگی برای مرغ، گوشت و کیک
طرز تهیه سس انار شمالی و خانگی برای مرغ، گوشت و کیک
سس انار بسیار خوشرنگ است و خیلی خوشمزه است. این سس طعم انار دارد و برای کسانی که طعم انار را دوست دارند بسیار جالب است.

نمکستان: سس انار بسیار خوشرنگ است و خیلی خوشمزه است. این سس طعم انار دارد و برای کسانی که طعم انار را دوست دارند بسیار جالب است. مقدار شکری که در این سس استفاده میشود کم است، ولی میتوان میزان شکر را به دلخواه کم و زیاد کرد. قبل از استفاده از این سس کاملا به هم بزنید. از سس انار می توانید به عنوان مربا برای صبحانه استفاده کنید. سس را در ظرف در بسته شیشه ای و به مدت ۴ روز می توانید در یخچال نگه داری کنید. در ادامه طرز تهیه این سس خوشمزه را آموزش می دهیم.

طرز تهیه سس انار برای کیک و مرغ و گوشت و سالاد و دسر

مواد لازم برای تهیه سس انار :

آب انار یک لیوان
شکر یک قاشق مربا خوری(به ترشی و شیرینی انار و همچنین به ذائقه بستگی دارد)
نشاسته یک قاشق مربا خوری (نشاسته ذرت یا گندم)
آب لیموی تازه یک قاشق چای خوری

طرز تهیه سس انار :

آب انار را داخل قابلمه بریزید و روی شعله ملایم گاز قرار دهید، نشاسته را به آب انار اضافه کرده و برای جلوگیری از گلوله شدن نشاسته ها مرتب هم بزنید اگر گلوله شدن می توانید از صافی عبور دهید. تا زمان پختن آب انار و نشاسته را به هم بزنید بعد از پختن آبلیمو و شکر را اضافه کنید و با حرارت کم سس را به هم بزنید تا سس به غلظت خودش برسد. سس آماده شده را در ظرف در بسته شیشه ای داخل یخچال نگهداری کنید.

سس انار از سس هایی است که غذا را بسیار لذیذ تر و خوشمزه تر می کند. این سس را می توان با استیک گوشت یا مرغ مصرف کرد. و همچنین روی چیز کیک ها، دسرها برای تزئین استفاده میشود.

طرز تهیه سس انار و کاربرد آن

خواص سس انار :

تقویت کننده کلیه، تقویت سیستم گوارشی، کاهش استرس، پیشگیری از سرطان و کاهش فشار خون از جمله خواص سس انار می باشد. همچنین این سس خوشمزه را میتوانید جایگزین سس های چرب کنید، سس انار سبب چاقی نمیشود و هم باعث خوشمزه تر شدن غذا می شود.