با این کار ها بدنتان برای ماه رمضان آماده کنید.
با این کار ها بدنتان برای ماه رمضان آماده کنید.

روش های کنترل سلامتی و بدن در ماه رمضان نمکستان : ماه رمضان ماهی است که در ان بدن به کل از وضعیت نرمال و روزانه ی خودش خارج شده و وارد یک دوره ی جدیدی از تغذیه، خواب و فعالیت میگردد. پس طبیعی است که باید حواسمان خیلی بیشتر از قبل به بدنمان و […]

روش های کنترل سلامتی و بدن در ماه رمضان

سلامتی بدن در ماه رمضان : با این کار ها بدنتان برای ماه رمضان آماده کنید

نمکستان : ماه رمضان ماهی است که در ان بدن به کل از وضعیت نرمال و روزانه ی خودش خارج شده و وارد یک دوره ی جدیدی از تغذیه، خواب و فعالیت میگردد. پس طبیعی است که باید حواسمان خیلی بیشتر از قبل به بدنمان و عکس العمل های آن باشد تا بتوانیم تعادل آن را حفظ نماییم. ما در ادامه یک سری نکات که با استفاده از آن ها میتوانید کنترل سلامتی و بدنتان را حفظ کنید، فراهم کرده ایم. برای آشنایی با این نکات با ما همراه باشید :

مهمترین گزینه ای که باید برای ماه رمضان رعایت کنید تنظیم خوابتان است. چرا که شما برای خوردن سحری در شب بیدار میشوید و غذا میل میکنید. این موضوع یک اتفاق غیر معمول در خواب و تغذیه شما خواهد بود که باید به تنظیم آن بپردازید.

معمولا در ماه رمضان بدن با کم آبی مواجه میشود. متخصصان تغذیه معتقد هستند افراد در طی ساعات غیر روزه داری باید ۸ تا ۱۰ لیوان آب بنوشند تا کم آبی بدنشان را تامین نمایند. حواستان باشد که چای و قهوه به تنهایی نمیتوانند نیاز بدن شما به مایعات را تامین نمایند.

سعی کنید بعد از ساعات روزه داری وعده ی خودتان را با سوپ شروع کنید. چون معده باز شده و کم کم آماده قبول کردن غذا خواهد شد. سعی کنید غذایتان را آهسته میل کنید. یواش بجویید تا معدتان کم کم باز شود.

غذاهایی مانند گوشت، لبنیات، حبوبات و تخم مرغ از جمله منابع سرشار از پروتئین و کلسیم برای بدن شما هستند. پس حتما در وعده های غذاییتان آن ها را جای دهید. حواستان باشد که ادویه های زیاد در غذا باعث کم آبی در بدنتان میشوند. پس کمتر از ادویه استفاده نمایید.

میوه ها منبع خوب ویتامین برای بدن هستند پس بعد افطار حتما وعده ی میوه را در برنامه غذاییتان بگنجانید. مصرف فیبر بسیار مهم است چرا که از یبوست و نفخ بدن جلوگیری میکند. در کنار همه ی این موارد سعی کنید فعالیت بدن خود را نیز حفظ نمایید.

همچنین بخوانید:  آشنایی با خواص بی شمار برگ تربچه برای سلامتی و درمان بیماری

سلامتی بدن در ماه رمضان : با این کار ها بدنتان برای ماه رمضان آماده کنید

با این کار ها بدنتان برای ماه رمضان آماده کنید.

منبع : نمکستان