چه میوه هایی باعث بالا بردن سیستم ایمنی بدن می شوند؟
چه میوه هایی باعث بالا بردن سیستم ایمنی بدن می شوند؟

میوه هایی که سیستم ایمنی بدنتان را بالا میبرند نمکستان : سیستم دفاعی بدن موضوعی است که برای حفظ سلامت بدن شما بسیار اهمیت دارد. خوردن ویتامین ها و انواع مواد مغذی به شما کمک میکند تا سیستم دفاعی قوی تری داشته باشید و بدنتان در مقابل انواع بیماری ها عملکرد بهتری داشته باشد. ما […]

میوه هایی که سیستم ایمنی بدنتان را بالا میبرند

سیستم دفاعی بدن : چه میوه هایی باعث بالا بردن سیستم ایمنی بدن می شوند؟

نمکستان : سیستم دفاعی بدن موضوعی است که برای حفظ سلامت بدن شما بسیار اهمیت دارد. خوردن ویتامین ها و انواع مواد مغذی به شما کمک میکند تا سیستم دفاعی قوی تری داشته باشید و بدنتان در مقابل انواع بیماری ها عملکرد بهتری داشته باشد. ما در ادامه ی این مطلب لیستی از انواع مواد غذایی که با خوردن آن ها سیستم دفاعی بدن شما را بالا می برد تهیه کرده ایم. با ما همراه باشید :

نارنجی ها و زردها

نارنگی، پرتقال، گریپ فروت، لیمو، لیمو ترش و … همگی سرشار از ویتامین C هستند. خوردن این میوه ها سیستم دفاعی بدن را تقویت کرده و تولید سلول‌های سفید خونی را افزایش میدهند. بدن به تنهایی نیتواند ویتامین c را تولید و ذخیره نماید، بنابراین احتیاج است که شما روزانه از این نوع میوه ها که به میوه های کروی معروفند، استفاده داشته باشید تا بدنتان بتواند با استفاده از این ویتامین ها در مقابل انواع عفونت فعالیت مفید داشته باشد.

سیر

همه میدانند که سیر یک گیاه است که مانند یک آنتی بیوتیک قوی رفتار میکند. روی و آلیسین بالای موجود در سیر آن را به یک تقویت‌ کننده سیستم ایمنی تبدیل کرده است.

اسفناج

آنتی‌ اکسیدان‌ ها و بتاکاروتن موجود در اسفناج باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شده و قابلیت بدن برای مقابله با عفونت ها را افزایش میدهد. همچنین اسفناج پخته خاصیتش را از دست نمیدهد و تفتدادن اسفناج مقدار زیادی ویتامین A تولید میکند.

ماست

یکی دیگر از آنتی بیوتیک های قوی و طبیعی بدن ماست است. ماست به دلیل دارا بودن ویتامین D در خودش، سیستم دفاعی بدن را تقویت کرده و بدن را در مقابل انواع عفونت ایزوله میکند. سعی کنید از ماست های غنی شده با ویتامین D استفاده نمایید. تا غذایی که میخورید بتواندد در عملکرد سیستم دفاعی بدنتان موثر واقع شود.

همچنین بخوانید:  ۶ معجزه ی نوشیدن آب بر روی عملکرد و سلامت بدن

سیستم دفاعی بدن : چه میوه هایی باعث بالا بردن سیستم ایمنی بدن می شوند؟

میوه هایی که سیستم ایمنی بدنتان را بالا میبرند

منبع : نمکستان