آموزش طرز تهیه «شربت پرتقال» خانگی و مجلسی بسیار لذیذ
آموزش طرز تهیه «شربت پرتقال» خانگی و مجلسی بسیار لذیذ
شربت پرتقال معمولا روی میز صبحانه افراد دیده می شود یا به عنوان میان وعده مصرف می شود. روش تهیه آن بسیار آسان می باشد که هر شخصی می تواند در کمترین زمان به تهیه آن بپردازد.

نمکستان: شربت پرتقال جزو شربت های سالم به شمار می رود و سرشار از ویتامین سی می باشد. شربت پرتقال معمولا روی میز صبحانه افراد دیده می شود یا به عنوان میان وعده مصرف می شود. روش تهیه آن بسیار آسان می باشد که هر شخصی می تواند در کمترین زمان به تهیه آن بپردازد.

مواد اولیه مورد نیاز برای تهیه شربت پرتقال

پرتقال دو لیوان
آب سه لیوان
شکر سه لیوان
آب پرتقال سه لیوان

شربت پرتقال طرز تهیه شربت پرتقال خانگی

طرز تهیه شربت پرتقال

ابتدا قابلمه ای را انتخاب می کنیم و سه لیوان آب را داخل آن می ریزیم و بر روی حرارت قرار می دهیم. سپس شکر را آرام آرام درون ظرف می ریزیم که همزمان در آب حل شود و به مدت ۳۰ دقیقه اجازه می دهیم که به جوش آید.

حالا پرتقال های خود را به خوبی شسته و پوست بگیرید و درون یک ظرف بریزید. اگر ۳۰ دقیقه زمان به جوش آمدن ترکیب شکر و آب گذشت، به آن سر بزنید و کفی که به سطح ظرف آمده را بگیرید و آب پرتقالی که تهیه کردید را به آن اضافه می کنید.

پرتقال های پوست کنده را درون پارچه ای سفید می پیچیم و داخل ظرف شربت می گذاریم تا با گذشت زمان شیره پرتقال به شربت نفوذ کند و بعد از اینکه به جوش آمد شعله ی حرارت را کم می کنیم و منتظر به جوش آمدن شربت می شویم. سپس پارچه داخل قابلمه را خارج کرده و در آبکش می گذاریم و ظرفی زیر آن قرار می دهیم تا آب آن داخل ظرف بریزد.

بعد از اینکه پارچه خنک شد، می توانید با فشار پرتقال درون آن، آبی که مانده را بگیرید و به شربت روی حرارت اضافه کنید و بعد از چند دقیقه از روی حرارت بردارید.

یادتان باشد که شربت باید در دمای محیط خنک شود. اگر می خواهید شربت شما رنگ بهتری داشته باشد، ۵ دقیقه قبل از اینکه حرارت را خاموش کنید، اسانس پرتقال را به آن اضافه کنید و برای یکدست شدن آن را به خوبی هم بزنید.

همچنین بخوانید:  آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه اسموتی توت فرنگی با شیر

بعد از اتمام کار، شربت پرتقال را در شیشه ای دردار ریخته و درون یخچال بگذارید و زمانی که می خواهید آن را میل کنید، مقداری از شربت را درون لیوان ریخته و کمی آب و یخ در آن می ریزیم و می توانید آن را مصرف کنید.

دستور تهیه شربت پرتقال مجلسی در منزل

برخی از خواص شربت پرتقال

۱- مصرف آن به کاهش سنگ کلیه کمک شایانی می کند.

۲- خاصیت آنتی آکسیدانی شربت پرتقال بر زیبایی پوست در زمان افزایش سن، تاثیر مثبتی دارد.

۳- منیزیم موجود در شربت پرتقال، فشار خون افراد را به حالت اولیه بر می گرداند.