چطور بفهمم چه شغلی را دوست دارم؟
چطور بفهمم چه شغلی را دوست دارم؟

شناخت شغل مورد علاقه نمکستان : خیلی از افراد در سر تا سر دنیا هستند که به کارهای مختلفی مشغولند و خیلی از آن ها نیز درآمد خوبی از این شغل به دست می آورند، اما چیزی که در این بین اهمیت دارد این است که آیا این افراد در محل کارشان خوشحالند؟ آیا انرژی کافی […]

شناخت شغل مورد علاقه

شغل مورد علاقه : چطور بفهمم چه شغلی را دوست دارم؟

نمکستان : خیلی از افراد در سر تا سر دنیا هستند که به کارهای مختلفی مشغولند و خیلی از آن ها نیز درآمد خوبی از این شغل به دست می آورند، اما چیزی که در این بین اهمیت دارد این است که آیا این افراد در محل کارشان خوشحالند؟ آیا انرژی کافی را از کارشان و محیط کاریشان دریافت میکنند؟ نبودن این دو گزینه در شغل مورد نظرتان باعث میشود که شما سرزندگی و شادیتان را از دست بدهید و کم کم به افسردگی روی بیاورید.

خیلی از افراد هستند که میگویند ما دیگر نمیدانیم که چه شغلی ما را خوشحال میکند و یا میگویند که ما گیج شده ایم. ما در ادامه ی این مطلب برای شما لیستی از روش هایی که میتوانید با استفاده از آن ها شغل مورد نظرتان را پیدا کنید، تهیه گرده ایم. با ما همراه باشید.

به کودکی تان برگردید، در ذهنتان چه کاره بوده اید؟

همه ی ما در کودکی حقیقی ترین احساسات خود را تجربه کرده ایم. شاید بارها و بارها خودمان را در قالب شخصیت های متفاوت و یا در شغل های مختلف تصور کرده ایم. اما همه میدانیم که همیشه در یک شغل گیر کرده ایم و از اینکه خودمان را در آن شغل تصور کنیم لذت میبردیم. با برگشتن به گذشته و مرور خاطرات بچگی میتوانید حداقل سر نخ هایی از خواسته های خود را بیابید.

پول را در ذهنتان حذف کنید!

البته که نمیتوان اهمیت مالی یک شغل را نادیده گرفت. اما باید بدانیم که اگر کاری را از ته قلبمان دوست داشته باشیم بلکه هم بتوانیم خیلی بیشتر از آن کسب درآمد نمائیم. بنابراین سعی کنید مسئله ی مالی یک  شغل را نادیده بگیرید، چه شغلی به ذهنتان می آید؟ همین شغل میتواند شغل مورد علاقه شما باشد!

از خانواده و دوستانتان بپرسید!

گاهی اوقات افرادی که از بچگی با شما در ارتباط بوده اند و شما در کنارشان بزرگ شده اید خیلی بیشتر از خودتان میتوانند شما را در یافتن شغل مورد علاقتان یاری کنند. چرا که آن ها از بیرون رفتار و علایق شما را دیده اند و میدانند که شما چه کارهایی برایتان همیشه جذاب بوده و هست!

همچنین بخوانید:  سه چیز مهم که بر کارتان اولویت دارد!

قهرمان زندگی شما کیست؟

بنشینید و با خود فکر کنید که همیشه با فکر کردن به چه کسی آرام میگیرید و از دیدن چه شخصی در زندگیتان لذت میبرید. بله! معمولا افراد جذب اشخاصی میوشند که قلبا کارها و فعالیت های آن ها برایشان جذاب است. پس از این طریق نیز شما میتوانید به علایق خود پی ببرید.

شغل مورد علاقه : چطور بفهمم چه شغلی را دوست دارم؟

چطور بفهمم چه شغلی را دوست دارم؟

منبع : نمکستان