روش های کاربردی برای از بین شپشک داخل برنج
روش های کاربردی برای از بین شپشک داخل برنج

روش های کاربردی برای از بین شپشک داخل برنج نمکستان : وقتی داخل برنجی شپشک برنج می افتد از بین بردن آن تقریبا کار بسیار دشواری است. شپشک یک نوع آفت است که در جای مرطوب و تاریک رشد میکند. ما در ادامه ی مطلب زیر برای شما راه حل هایی که با استفاده از […]

روش های کاربردی برای از بین شپشک داخل برنج

شپشک برنج : روش های کاربردی برای از بین شپشک داخل برنج

نمکستان : وقتی داخل برنجی شپشک برنج می افتد از بین بردن آن تقریبا کار بسیار دشواری است. شپشک یک نوع آفت است که در جای مرطوب و تاریک رشد میکند. ما در ادامه ی مطلب زیر برای شما راه حل هایی که با استفاده از آن ها میتوانید شپشک برنج را از بین ببرید تهیه کرده ایم. برای آشنایی با این راه حل ها با ما همراه باشید :

گذاشتن برگ بو داخل مخزن برنج :

استفاده از برگ بو برای از بین بردن شپشک یک راه ساده و سالم است. شما میتوانی برگ بو را داخل برنج بگذارید و ظرف برنج را در یک محوطه ی باز بگذارید تا شپشک به بقیه مواد غذایی سرایت نکند. بوی برگ بود آن ها را از بین خواهد برد.

گذاشتن برنج در نور آفتاب :

شپشک عاشق محیط های مرطوب و تاریک است پس بدیهی است که گذاشتن آن در وسط آفتاب میتواند برای او یک شکنجه باشد. بنابراین یک پارچه ی تمیز بردارید و وسط حیاط یا هر جای تمیز و بدون گرد و خاک پهن کنید و برنجتان را روی پارچه بریزید.بعد از چند ساعت آفتاب گرفتن، شپشک ها از بین خواهند رفت.

گذاشتن قرص سیر یا قرص برنج داخل مخزن برنج :

قرص برنج یک پاسخ صد در صد برای از بین بردن شپشک هاست. اما نباید تبعات جبران ناپذیر آن را بر روی کبد و کلیه نادیده گرفت. این قرص قابلیت تصعید دارد و به گاز تبدیل میشود. بهتر برای جلوگیری از تبعات این قرص، آن را داخل یک جعبه کبریت بگذارید و جعبه را سوراخ نمایید. تا گاز از سوراخ های آن خارج شود. با این حال پیشنهاد میکنیم راه امن تری را برای این کار در نظر بگیرید.

از جمله راه های دیگر از بین بردن شپشک برنج می توان به گذاشتن سنگ نمک، زنجبیل، میخک، سیر یا زرد چوبه در مخزن برنج نیز اشاره کرد.

همچنین بخوانید:  کاربردهای عجیب پودر بچه در خانه داری و آرایش و زیبایی

شپشک برنج : روش های کاربردی برای از بین شپشک داخل برنج

روش های کاربردی برای از بین شپشک داخل برنج

منبع : نمکستان