شیوه ی آماده سازی پرتقال برای تهیه ی مربا
شیوه ی آماده سازی پرتقال برای تهیه ی مربا
پرتقال ها را به طور کامل با آب گرم بشویید و بهترین ظاهر پرتقال را برای پوست انتخاب کنید. بهتر است از مراکز فروش پرتقال عمده این محصول را در حجم بالا خریداری کنید.

پرتقال ها را به طور کامل با آب گرم بشویید و بهترین ظاهر پرتقال را برای پوست انتخاب کنید. بهتر است از مراکز فروش پرتقال عمده این محصول را در حجم بالا خریداری کنید.

پوست ۳ پرتقال را با دقت زیاد جدا کنید و قسمت سفید آن را جدا نکنید. پوست پوست را به ورقه های نازک برش دهید. برش های پوست را برای چند دقیقه در آب بجوشانید تا رنگ آب به زرد تبدیل شود. سپس آب آن را خالی کرده و کنار بگذارید.

شیوه ی آماده سازی پرتقال برای تهیه ی مربا

پرتقال ها را پوست بگیرید. و تمام قسمت های سفید را تا جایی که ممکن است بکشید.

برای جدا کردن پالپ، پرتقال های پوست کنده را از وسط نصف کنید. سپس مرکز خروجی پالپ و دانه ها را برش دهید. مطمئن شوید که پالپ بدون دانه باشد. تمام تفاله ها را در یک قابلمه جمع کنید و کنار بگذارید. مرکز را در یک کاسه جداگانه ذخیره کنید. آنها داخل یک کیسه موسلین خواهند رفت.

طرز تهیه مربای پرتقال

طرز تهیه مربای پرتقال

مرحله اول، پرتقال ها را بشویید، پوست بگیرید و برش دهید. پرتقال ها را بشویید و سپس پوست آنها را بگیرید. آنها را به قطعات کوچک برش دهید، دانه ها را بردارید و در یک کاسه بزرگ کنار بگذارید یا برش های پرتقال را روی هم چیده و به چهار قسمت تقسیم کنید. البته برخی افراد به دلیل شباهت پرتقال به نارنگی و اینکه قیمت نارنگی مناسب می باشد، از مراکز فروش نارنگی عمده این محصول را خریداری و مصرف می کنند.

در گام بعدی پرتقال ها را بجوشانید. حالا یک قابلمه را روی شعله متوسط ​​قرار دهید و آب را در آن اضافه کنید. آن را به جوش بیاورید و سپس تکه های پرتقال را در آن اضافه کنید و با شعله زیاد حدود ۱۰ دقیقه بجوشانید. پس از جوش آمدن، شعله را کم کنید و به طور مداوم حدود ۳۰ دقیقه یا تا زمانی که میوه ها نرم شوند، بجوشانید.

همچنین بخوانید:  عوامل تاثیر گذار بر قیمت سفر و راه های کاهش آن

حالا شکر را به مخلوط بالا اضافه کنید و مدام هم بزنید. بپزید تا مخلوط به صورت قطره های سنگین از ملاقه بیرون بیاید. حالا کف را بردارید. اجازه دهید حدود ۳۰-۴۰ دقیقه خنک شود و سپس می توانید مربا را در یک ظرف شیشه ای نگهداری کنید.

مطمئن شوید که شیشه را در دمای اتاق نگه دارید. فقط مربا را روی نان تست خود بمالید و لذت ببرید. این دستور غذا را امتحان کنید، به آن امتیاز دهید و با گذاشتن نظر خود در بخش زیر به ما اطلاع دهید که چگونه بوده است.

نکات مهم در تهیه ی مربای پرتقال

نکات مهم در تهیه ی مربای پرتقال

بهترین چیز در مورد مربای خانگی این است که می توانید شکر آن را تنظیم کنید. من از ¼ فنجان شکر در این مربا استفاده کردم که نسبتاً شیرین است. پس از افزودن حداقل شکر، می توانید آزمایش مزه کنید و تصمیم بگیرید که آیا شکر بیشتری نیاز است یا خیر. مثل مربای سیب و مربای گلابی، نا گفته نماند قیمت گلابی امروز به قدری گران می باشد که کمتر کسب به دنبال درست کردن مربای گلابی می افتد.

طعم مربای پرتقال را مطابق آنچه طبیعت به شما داده است تنظیم کنید. بنابراین اگر پرتقال شما بسیار شیرین است، ¼ فنجان آب لیمو اضافه کنید. اگر پرتقال شما ترش است، به آب لیمو نیازی نیست. همچنین در ابتدا شکر کمتری اضافه کنید.

به مدت ۳ هفته در یخچال نیز خوب می ماند. برای سرو از قاشق تمیز استفاده کنید. یا برای نگهداری طولانی تر فریز کنید.

از پختن زیاد خودداری کنید. پخت بیش از حد زمانی است که مربا را تا حدی بپزید که شکر روی حرارت زیاد شروع به سوختن کند. اگر پارچه پنیری ندارید، از پارچه نخی نازک رنگ نشده و تمیز و خالص استفاده کنید.