ضریب هوشی و مهارت‌های منطقی خود را آزمایش کنید!
ضریب هوشی و مهارت‌های منطقی خود را آزمایش کنید!

بازی فکری که در این مطلب مطرح شده به تقویت هوش و حافظه و پرورش مغز به شدت کمک میکند و میتواند شما را به فرد باهوش و نابغه ای تبدیل کند.

آیا برای یک چالش سرگرم کننده آماده اید؟ بازی‌های فکری معما‌هایی هستند که می‌توانند به بهبود مهارت‌های حل مسئله کمک کنند و چالش‌های لذت‌بخشی برای ما باشند.

بازی فکری امروز شامل یافتن یک کد ۳ رقمی با تجزیه و تحلیل یک تصویر با ۴ ترکیب است که سرنخ‌های خوبی را ارائه می‌دهند.

نکاتی که باید برای حل این چالش رعایت کنید

یافتن کد ۳ رقمی صحیح نیاز به بررسی و تمرکز دقیق دارد. باید به نقطه‌های رنگی‌ای که بعد از هر ترکیب ۳ عددی قرار می‌گیرد دقت کنید. هر چندتا نقطه سیاه نشان دهنده تعداد عدد‌های در هر ردیف است که در کد نهایی نیستند. نقطه زرد به این معنی است که به همان تعداد اعدادی در آن ردیف هست که در کد نهایی وجود دارد، اما ترتیب قرارگیری آن‌ها درست نیست و نقطه سبز به این معنی است که عددی که در کد نهایی هست در جای درست خودش قرار دارد.

توجه به این نکته ضروری است که نقاط رنگی به ترتیب قرار نگرفته اند، بنابراین باید توجه بیشتری داشته باشید. این چالش از لحاظ سختی سطح متوسط است.

لذت شکستن کد

بازی‌های کد شکن، علاوه بر سرگرمی، راهی عالی برای به چالش کشیدن مغز شما هستند. شما می‌توانیم از منطق و هوش برای کشف کد‌های پنهان در بازی استفاده کنیم. یادگیری و بازی این معما‌ها آسان است، اما در برخی سطوح می‌تواند به طرز عجیبی سخت باشد. این دست بازی‌ها به ما کمک می‌کنند تا مهارت‌های حل مسئله خود را توسعه دهیم.

جواب صحیح

آیا آماده کشف کد نهایی هستید؟ آیا خودتان توانستید به جوابی برسید؟ به افرادی که کد این معما را در کمتر از ۱۵ ثانیه پیدا کرده اند تبریک می‌گوییم! شما واقعا ذهن تیزبینی دارید. راه حل در تصویر نشان داده شده است.

پاسخ صحیح: ۳۸۶ است.

منبع: روزیاتو