دستور پخت و طرز تهیه آبگوشت زیره کرمان به روش سنتی
دستور پخت و طرز تهیه آبگوشت زیره کرمان به روش سنتی
برای این پست آموزش طرز تهیه آبگوشت زیره کرمان خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم . برای مشاهده این آموزش آشپزی ، این پست را دنبال کنید.

نمکستان: برای این پست آموزش طرز تهیه آبگوشت زیره کرمان خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم . برای مشاهده این آموزش آشپزی ، این پست را دنبال کنید.

کرمانی‌ها با زیره مخصوص خود غذاهای بسیار خوشمزه و خیلی مقوی درست می‌کنند. یکی از این غذاها آبگوشت زیره است که با همه آبگوشت‌ها فرق می‌کند. آبگوشت زیره بدون نخود و لوبیا و سیب زمینی پخته می شود.

فقط گوشت است و زیره و کمی سیر. این آبگوشت از سنتی ترین آبگوشت ها و خوشمزه ترین آبگوشت ها بحساب می آید اگر دلتان می‌خواهد یک آبگوشت ناب، قدیمی و سنتی بخورید حتماً مدل زیره ای آن را امتحان کنید.

دستور پخت و طرز تهیه آبگوشت زیره کرمان به روش سنتی

مواد لازم برای تهیه آبگوشت زیره کرمان :

گوشت آبگوشتی  ۴۰۰ گرم

پیاز ۱ عدد

سیر ۳ حبه

پودر زیره سیاه ۱ قاشق سوپخوری

رب گوجه فرنگی ۲ قاشق سوپخوری

نمک و فلفل و زردچوبه به اندازه لازم

طرز تهیه آبگوشت زیره کرمان

طرز تهیه آبگوشت زیره کرمان :

ابتدا چیاز را بصورت نگینی خرد کنید و مقداری با گوشت تفت بدهید. برای تفت دادن نیازی به روغن نیست و با چربی خود گوشت تفت بدهید. سیر را هم رنده کرده و با گوشت ،  پودر زیره ، رب گوجه‌فرنگی ، فلفل ، زردچوبه و ۴ لیوان آب برای ۳ ساعت روی اجاق با حرارت کم قرار  دهید.

زمانی که گوشت خوب پخته شد می توانید نمک را به آن اضافه کنید و بعد از یکی دو قل آن را از روی حرارت بردارید. کرمانی‌ها گوشت این غذا را با نان میل می‌کنند و درون آب آن نان خشک محلی ترید می‌کنند.

نکاتی برای پخت آبگوشت زیره کرمان :

می توانید برای خوش طعم کردن بیشتر آبگوشت از مرزه خشک یا ترخون خشک استفاده کنید. برای اینکه این سبزیجات آبگوشتتان را تلخ نکنند آنها را بعد از پختن آبگوشت به آن اضافه کنید. کرمانی های قدیمی برای رنگ دادن به آبگوشت از ادویه استفاده می کنند و اصلا رب به آبگوشت اضافه نمیکنند