طرز تهیه آب سیب و خواص آن برای پوست، کبد، قلب و انواع بیماری ها
طرز تهیه آب سیب و خواص آن برای پوست، کبد، قلب و انواع بیماری ها

طرز تهیه آب سیب و فواید آب سیب برای بیماری های قلبی عروقی و آسم نمکستان : سیب یک میوه پر خاصیت که در همه فصول سال در سبد غذایی خانواده ها دیده می شود. سیب ها انواع مختلفی دارند چه از لحاظ رنگ و چه از لحاظ مزه، اما متداول ترین انواع آن می […]

طرز تهیه آب سیب و فواید آب سیب برای بیماری های قلبی عروقی و آسم

طرز تهیه آب سیب و خواص و فواید آب سیب برای بیماری های قلبی عروقی و آسم

نمکستان : سیب یک میوه پر خاصیت که در همه فصول سال در سبد غذایی خانواده ها دیده می شود. سیب ها انواع مختلفی دارند چه از لحاظ رنگ و چه از لحاظ مزه، اما متداول ترین انواع آن می توان به سیب قرمز، سیب زرد، سیب سبز، سیب شیرین و ترش اشاره کرد. ولی خاصیت همه آن ها تقریبا یکی است. انگلیسی ها درمورد سیب ضرب المثلی دارند که می گوید، خوردن یک سیب در روز شما را از رفتن نزد دکتر بی نیاز می کند. سیب پر از ویتامین و مواد مغذی است.

سیب به دلیل دارا بودن ویتامین های B2، C، A و مواد معدنی مانند منیزیم، کلسیم، و پتاسیم یک درمان مناسب برای ناراحتی های پوستی مانند خشکی پوست، ترک خوردگی پوست، رنگ پریدگی و بیماری های دیگر پوستی باشد. اما از خواص سیب که بگذریم آب سیب نیز یک نوشیدنی بی نهایت مفید و پر خاصیت است. فلاونوئید ماده ایی است که در آب سیب به فراوانی یافت می شود. این ماده در تقویت و کارکرد مناسب ریه ها اثر می گذارد و از حملات آسمی جلوگیری می کند.

توصیه می شود سیب را با پوست میل کنید، چرا که پوست سیب حاوی ماده ایی به نام پکتین است، این ماده دستگاه گوارش را تقویت می کند. همچنین خاصیت قلیایی بودن این نوشیدنی سموم و مواد زائد کبد را دفع کرده و به پاک سازی آن کمک می کند. با مصرف روزانه آب سیب خود را در برابر بروز حملات قلبی و بیماری های قلبی و عروقی بیمه کنید. چرا که آب سیب یک مبارز علیه کلسترول بد است، این کلسترول ها می توانند علت اصلی بیماری های قلب و عروق باشند.

یکی از ترکیباتی که ساختیار استخوانی بدن را تقویت می کند و در آب سیب به فراوانی یافت می شود، ترکیب مواد مغذی سالم از قبیل ویتامین C، آهن و بور است.

همچنین بخوانید:  طرز تهیه آب زرشک طبیعی و خانگی + خواص آب زرشک

طرز تهیه آب سیب این نوشیدنی شگفت آور :

سیب های آبدار و خوشمزه پاییزه برای آب گرفتن بهترین نوع سیب است. آب و شکر را جوش بیاورید تا کمی قوام پیدا کند و بعد آب سیب را به همراه یک چوب دارچین اضافه می کنیم تا بجوشد. تقریبا به غلظت به لیمو که رسید زیر گاز را خاموش کنید کمی پودر هل به آن اضافه کنید. رنگ این نوشیدنی معجزه آسا باید طلایی باشد.

طرز تهیه آب سیب و خواص آن برای پوست، کبد، قلب و انواع بیماری ها

طرز تهیه آب سیب و خواص آن برای پوست، کبد، قلب و انواع بیماری ها

منبع : نمکستان