آموزش طرز تهیه املت پنیری ترکیه ای بسیار خوشمزه با طعمی دلپذیر
آموزش طرز تهیه املت پنیری ترکیه ای بسیار خوشمزه با طعمی دلپذیر

طرز تهیه املت پنیری ترکی + دستور تهیه املت پنیری ترکیه ای برای صبحانه نمکستان: املت یکی از غذا هایی است که در کمترین زمان می توانید تهیه کنید و پخت املت بسیار ساده است و نیاز به مهارت آشپزی زیادی ندارد. برای پخت املت می توانید از مواد اولیه بسیار ساده و ابتدایی استفاده کنید، […]

طرز تهیه املت پنیری ترکی + دستور تهیه املت پنیری ترکیه ای برای صبحانه

طرز تهیه املت پنیری ترکی + دستور تهیه املت پنیری ترکیه ای برای صبحانه

نمکستان: املت یکی از غذا هایی است که در کمترین زمان می توانید تهیه کنید و پخت املت بسیار ساده است و نیاز به مهارت آشپزی زیادی ندارد. برای پخت املت می توانید از مواد اولیه بسیار ساده و ابتدایی استفاده کنید، پخت املت نیاز به مواد اولیه سنگین و خیلی خاص ندارد، شما می توانید به راحتی با ساده ترین مواد املت تهیه کنید.

املت را می توان به عنوان پیش غذا و یا حتی به عنوان یک وعده غذای کامل استفاده کرد. املت انواع مختلفی دارد شما می توانید این وعده غذایی ساده را در کمترین زمان ممکن تهیه کنید. یکی از انواع مختلف املت ها، املت پنیری است که به خاطر شکل ظاهری زیبا و طعم خوب آن ، طرفداران مخصوص خود را دارد.

مواد لازم برای تهیه املت پنیری ترکی :

تخم مرغ  ۳ عدد
خامه پرچرب  ۳ قاشق غذاخوری
کره  ۱ قاشق غذاخوری
پنیر چدار رنده شده به مقدار لازم
آویشن، پونه، ریحانه خشک شده  به مقدار لازم
نمک، فلفل به مقدار نیاز
گوجه یک عدد

آموزش طرز تهیه املت پنیری ترکیه ای :

  • مرحله اول: در ابتدا فر را در دمای ۱۸۰ درجه تنظیم کنید.
  • مرحله دوم: تخم مرغ را به همراه خامه به وسیله همزن برقی به خوبی مخلوط کنید، توجه کنید که تخم مرغ به خوبی هم زده شود، شما می توانید برای خوش طعم شدن املت از انواع ادویه ها استفاده کنید.
  • مرحله سوم: یک تابه مناسب انتخاب کرده و کره را در آن قرار دهید و سپس در فر قرار دهید تا که کره ذوب شود.
  • مرحله چهارم: حال خامه و تخم مرغی را که به خوبی هم زدید را در تابه قرار دهید، در فر را ببندید تا که مایه  کمی شکل بگیرد.
  • مرحله پنچم: تابه را از فر خارج کنید و مایه رو که اکنون به دیواره تابه چسبیده شده را از تابه جدا کنید.
  • مرحله ششم: پنیر چدار رنده شده را به خوبه روی مایه پخشش کنید و سبزیجات خرد شده و گوجه های خورد شده را نیز روی مواد پخش کنید، دوباره تابه را در فر قرار دهید تا که املت پنیری به خوبی منسجم شود سپس آن را از فر خارج کنید، املت پنیری شما آماده است و طعم بسیار خوشمزه ای دارد.
همچنین بخوانید:  فوت و فن های طرز تهیه اسکاچ مرغ خوشمزه و مقوی با تخم بلدرچین

لازم به ذکر است که شما می توانید تمامی این مراحل روی اجاق گاز نیز انجام دهید و بدون نیاز به فر نیز می توان این املت را تهیه کرد.

املت 

آموزش طرز تهیه املت پنیری خوشمزه با طعمی دلپذیر

منبع: نمکستان