آموزش طرز تهیه خورشت باقلا قاتق مجلسی غذای خوشمزه گیلانی
آموزش طرز تهیه خورشت باقلا قاتق مجلسی غذای خوشمزه گیلانی
طرز تهیه خورشت باقلا قاتق شمالی + دستور تهیه خورش باقالا قاتق مازندرانی را در نمکستان بخوانید.

نمکستان: خورش باقلا قاتق یکی از غذاهای شمالی بسیار خوشمزه است که به شما پیشنهاد می کنم حتما این غذای خوشمزه را امتحان کنید. پخت این خورش بسیار آسان است و شما می توانید به آسانی و با استفاده از مواد اولیه ساده این غذا را درست کنید و از طعم خوشمزه آن لذت ببرید.

غذا های محلی استان گیلان طعم بسیار لذیذی دارند از جمله غذا های شمال که شما در ابتدا به فکرتان می رسد کباب ترش و غذا هایی است که بادمجان دارند ولی غذای باقلا قاتق در عین سادگی یکی از غذای های خوشمزه استان گیلان است، برای اینکه خورشت شما خوش طعم تر شود به شما پیشنهاد می کنم که از باقالی های رشت خریداری کنید زیرا باقالی های تازه باعث می شود که خورشت شما خوش طعم تر شود.

مواد لازم برای تهیه خورش باقلا قاتق رشتی :

سیر۳ یا ۴ حبه
لوبیا خورشتی۲۵۰ گرم
تخم مرغ۲ عدد
نمکبه مقدار لازم
شوید۲ یا ۳ قاشق
فلفلبه مقدار لازم
روغنبه مقدار لازم
زرد چوبهبه مقدار لازم

آموزش کامل طرز تهیه خورشت باقلا قاتق غذای خوشمزه گیلانی

طرز تهیه خورش باقلا قاتق شمالی :

مرحله اول: برای تهیه این خورش خوشمزه ابتدا باید لوبیا های خورشتی را از غلاف و پوستشان خارج کنید.

مرحله دوم: در خورش باقلا قاتق سیر خیلی مهم است و خورش را بسیار طعم دار می کند، ابتدا سیر ها را خرد کنید و سپس آن ها را با کمی روغن تفت دهید.

مرحله سوم: بعد از آنکه سیر کمی تفت داده شد، لوبیا را داخل قابلمه بریزید، شما می توانید نمک، فلفل، زردچوبه و هم چنین شوید خشک شده را به سیر اضافه کنید و آن ها را با هم مخلوط کنید تا که مواد اولیه به خوبی مزه دار شوند.

مرحله چهارم: بعد از اینکه مواد به خوبی تفت داده شد، کمی آب جوشیده خنک شده را اضافه کنید، صبر کنید تا که آب به جوش بیاید.

همچنین بخوانید:  آموزش کامل طرز تهیه خوراک شامی دریایى

مرحله پنجم: شعله را کم کنید و منتظر بمانید تا که خورشت جا بیفتد.

مرحله ششم: در مرحله آخر تخم مرغ ها را اضافه کنید و هم بزنید و بعد از چند دقیقه که تخم مرغ ها پختند خورش شما آماده است و به همراه برنج میل کنید.

طرز تهیه خورشت باقلا قاتق شمالی + دستور تهیه خورش باقالا قاتق مازندرانی