طرز تهیه خیار شور خانگی به روش مخصوص رستوران و فوق العاده خوشمزه
طرز تهیه خیار شور خانگی به روش مخصوص رستوران و فوق العاده خوشمزه

طرز تهیه خیار شور بازاری ترد و خوشمزه + فوت و فن های خوش طعم کردن آن نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه خیارشور ترد و خوشمزه در منزل و به روش رستورانی و فوری را آماده کرده ایم، برای مشاهده این آموزش آشپزی و طرز تهیه یک خیارشور خوشمزه این پست را دنبال کنید. […]

طرز تهیه خیار شور بازاری ترد و خوشمزه + فوت و فن های خوش طعم کردن آن

دستور طرز تهیه خیار شور ترد و خوشمزه

نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه خیارشور ترد و خوشمزه در منزل و به روش رستورانی و فوری را آماده کرده ایم، برای مشاهده این آموزش آشپزی و طرز تهیه یک خیارشور خوشمزه این پست را دنبال کنید.

مواد لازم برای تهیه خیار شور فوری :

  خیار بوته ای    ۲.۵ کیلو
  سبزی ( ترخون یا مرزه، جعفری و شوید)    حدودا ۲۰۰ گرم
  سیر    ۱بوته
  فلفل سبز تند    ۲ تا ۳ عدد
  نخود خام    خیلی کم
  آب جوشیده ولرم    ۱۶ لیوان
  نمک    ۱ لیوان
  سرکه    ۱/۲ لیوان

طرز تهیه خیار شور خانگی :

خیار ها را خوب شسته و کاملا خشک میکنیم تا جایی که اصلا نم نداشته باشد. دقت کنید که همه ی مواد باید خشک باشد از خیار ها گرفته تا سبزی ها و فلفل و سیر.

بعد از اینکه خیارها را خشک کردید توسط یک خلال دندان روی آن ها سوراخ های ریز ایجاد کنید، این کار باعث میشود که داخل خیار پوک نشود.

در داخل ظرف ابتدا ردیف اول خیارها را میچینیم  و بعد روی آن ها سبزی، سیر پاک شده و فلفل سبز و مقدار کمی نخود ( نخود باعث تردی خیارها میشود) میریزیم. این کار را ادامه میدهیم تا ظرف پر شود.

یادتان باشد که به ازای هر ۱۶ لیوان آب یک لیوان نمک احتیاج دارید. آب را میجوشانید سپس میگذاریم تا ولرم شود، سپس نمک مورد نظر را در آن حل کرده و سرکه را نیز اضافه میکنیم. مخلوط را به خیارها اضافه کرده و در ظرف را باز میگذاریم تا خنک شود

نکته : توجه کنید که ظرف باید کاملا پر شود و گرنه کپک میزند. همچنین برای جلوگیری از کپک درب ظرف باید محکم چفت شود. ظرف را در جای خنک نگه دارید و بعد ده روز خیار شور را نوش جان کنید.

همچنین بخوانید:  آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه ترشی پیاز خوشمزه مخصوص رستورانی

دستور طرز تهیه خیار شور ترد و خوشمزه

دستور طرز تهیه خیار شور خانگی و فوری و بسیار خوشمزه

منبع: نمکستان