آموزش طرز تهیه راتاتویی و تخم مرغ پخته شده غذای خوشمزه فرانسوی
آموزش طرز تهیه راتاتویی و تخم مرغ پخته شده غذای خوشمزه فرانسوی

آموزش طرز تهیه راتاتویی و تخم مرغ پخته شده غذایی خوشمزه نمکستان: راتاتویی و تخم مرغ پخته شده یک غذای بسیار خوشمزه و سبک فرانسوی است. راتاتویی یک غذای کم کالری است و همواره طرفداران مخصوص خود را دارد، این غذا ترکیب رنگ زیبایی دارد و اشتها آور است. این غذای کم کالری به زنان باردار […]

آموزش طرز تهیه راتاتویی و تخم مرغ پخته شده غذایی خوشمزه

راتاتویی و تخم مرغ

نمکستان: راتاتویی و تخم مرغ پخته شده یک غذای بسیار خوشمزه و سبک فرانسوی است. راتاتویی یک غذای کم کالری است و همواره طرفداران مخصوص خود را دارد، این غذا ترکیب رنگ زیبایی دارد و اشتها آور است. این غذای کم کالری به زنان باردار پیشنهاد می شود به این دلیل که سرشار از خواص و ویتامین های بسیار است و به سلامتی انسان کمک می کند. با این آموزش آشپزی همراه ما باشید.

مواد مورد نیاز برای تهیه راتاتویی و تخم مرغ پخته شده :

بادمجان۱عدد
کدوسبز۱عدد
سیر ۲ حبه
فلفل دلمه ای قرمز۱عدد
پیازسفید ۱عدد
روغن زیتون۲ قاشق سوپ خوری
نمک و فلفل به مقدار لازم
پوره گوجه فرنگی ۲ پیمانه
ریحان تازه خرد شده ۲ قاشق سوپ خوری
تخم مرغ۴ عدد
جعفری تازه خورد شدهبه میزان دلخواه

طرز تهیه راتاتویی و تخم مرغ پخته شده :

  • اولین کاری که باید انجام دهید این است که فر را در دمای ۲۰۰ درجه سانتی گراد قرار دهید تا که گرم شود.
  • حال نوبت به خرد کردن مواد اولیه می رسد، بنابراین بادمجان، فلفل دلمه، کدو سبز را خرد کنید به ابعاد مناسب سعی کنید که خیلی ریز نباشد و این مواد را در ظرفی مناسب، نسوز و مخصوص فر قراردهید.
  • برای تهیه سس، ۲ حبه سیر را کامل ریز و له کنید، همراه با روغن زیتون مخلوط کنید و نمک و فلفل را اضافه کنید، سس را خوب هم بزنید و بعد از اینکه سس آماده شد آن را به مواد خرد شده اضافه کنید و مجددا هم بزنید و خوب مخلوط کنید.
  • توجه کنید که پوره گوجه فرنگی را در ظرفی جدا و به همراه ظرف حاوی مواد خرد شده و سس در داخل فردر دمای ۲۰۰ قرار دهید.
  • صبر کنید تا سبزیجات به طور کامل پخته شود و سس گوجه فرنگی به میزان لازم غلیظ شود، شما می توانید تا زمانی که از پخته شدن کامل سبزیجان اطمینان ندارید آن را هم بزنید.
  • بعد از آنکه سبزیجات پخته شد و سس گوجه به قدر کافی غلیظ شد، دو ظرف را از فر خارج کنید و آنگاه سس گوجه را با مواد پخته شده مخلوط کنید و دوباره در داخل فر قرار دهید.
  • در ۴ گوشه ظرف سوراخ ایجاد کنید و در هر سوراخ تخم مرغ بشکنید و سپس ظرف حاوی مواد را به مدت ۸ الی ۱۲ دقیقه دوباره در فر قرار دهید.
  • شما می توانید برای تزئین از جعفری تازه استفاده کنید.
همچنین بخوانید:  آموزش کامل طرز تهیه خوراک کدو و دال عدس بسیار خوشمزه

راتاتویی و تخم مرغ پخته شده

آموزش طرز تهیه راتاتویی و تخم مرغ پخته شده غذایی خوشمزه

منبع: نمکستان