آموزش طرز تهیه شام های سبک و خوشمزه ای که میتوانید هر شب میل کنید
آموزش طرز تهیه شام های سبک و خوشمزه ای که میتوانید هر شب میل کنید

طرز تهیه شام سبک و خوشمزه در خانه نمکستان : خوردن شام سبک نه تنها برای کسانی که رژیم دارند پیشنهاد می شود بلکه همه کسانی که به دنبال سلامتی هستند توصیه می شود. البته  قبل از هر چیزی باید به این نکته اشاره کرد که، برای لاغری سریع لازم نیست وعده شام را حذف […]

طرز تهیه شام سبک و خوشمزه در خانه

طرز تهیه شام سبک و خوشمزه در خانه

نمکستان : خوردن شام سبک نه تنها برای کسانی که رژیم دارند پیشنهاد می شود بلکه همه کسانی که به دنبال سلامتی هستند توصیه می شود. البته  قبل از هر چیزی باید به این نکته اشاره کرد که، برای لاغری سریع لازم نیست وعده شام را حذف کنید. این کار برعکس تفکرات عموم که به اشتباه فکر می کنند اگر وعده شام را حذف کنند خوابی راحت و آرام خواهند داشت باید گفت ترک شام باعث بی خواب شدن می شود.

برای همه شما پیش آمده که حداقل یکبار بدون خوردن شام به رختخواب بروید، اما مدام غلت زدید و به راحتی به خواب نرفتید. حتی زمانی که بالاخره به خواب رفتید چون مغز شما از گرسنگی هوشیار بوده با کوچک ترین صدایی از خواب پریده و نتوانسته ایید خواب راحت و عمیقی داشته باشید.

بنابراین فکر نخوردن شام را برای حفظ سلامتی و لاغری کنار بگذارید. ما برای شما پیشنهاد دیگری داریم، خوردن شام سبک و سالم به جای حذف آن، بهترین روش برای سالم ماندن و حفظ رژیم غذایی است. در اینجا سه غذایی که می توانید در وعده شام خود به عنوان یک غذای سبک اضافه کنید آموزش خواهیم داد.

سالاد لوبیا و تن ماهی :

یکی از این غذاهای ساده و سالم سالاد لوبیا و تن ماهی است. موادی که برای این غذا لازم است شامل: لوبیای سفید پخته شده ۲ لیوان، تن ماهی ۱ عدد، پیاز قرمز ۱ عدد، چند شاخه جعفری، لیمو ترش ۱ عدد و چند قاشق غذاخوری روغن زیتون.

نکته مهم این غذا این است که لوبیای سفید را ۲۴ ساعت قبل بخیسانید تا نفخ آن کم شود. لوبیای سفید را بعد از پختن با پیاز قرمز و تن ماهی بدون روغن  مخلوط کنید، در ادامه باقی افزودنی ها مثل نمک و فلفل، روغن زیتون و جعفری را اضافه کنید. این مقدار دارای ۴ واحد کربوهیدرات، ۱ واحد چربی، حدود ۱۰ واحد پروتئین و حدود ۸۰۰ کیلو کالری انرژی دارد و بسیار سیر کننده و مفید است. این مقادیر برای ۲ ال ۳ نفر کافی خواهد بود.

همچنین بخوانید:  طرز تهیه آناناس پلو خوشمزه با طعمی جدید و خاص

شام های سبکی که میتوانید هر شب میل کنید

سالاد :

شام ساده و خوشمزه بعدی یک سالاد فوق العاده و سالم است. موادی که نیاز دارید، شامل موارد زیر میباشد:

۱ لیوان نخود پخته شده، یک لیوان شوید تازه، یک لیوان گشنیز تازه، یک عدد بادمجان، یک عدد خیار کوچک، یک عدد گوجه فرنگی، یک حبه سیر، یک عدد پیاز قرمز کوچک، یک عدد لیمو ترش، روغن زیتون و روغن کانولا یک قاشق غذاخوری، باز هم برای کم کردن نفخ نخود (همه حبوبات) حتما از ۲۴ ساعت قبل خیسانده شود.

برای تهیه ی این غذای ساده نخود را بپزید، شوید و گشنیز را ساتوری کنید. خیار و گوجه فرنگی را مکعبی خرد کنید. پیاز را خلالی کنید. بادمجان را حلقه کنید و بعد از نمک زدن و گذشت نیم ساعت خوب بشورد، خشک که شد، ماهی تابه گریل رابا روغن کانولا چرب کنید. بادمجان ها را گریل کرده و سپس در ظرف سرو بچینید. نخود و بقیه سبزیجات همراه با روغن زیتون و لیمو ترش مخلوط کرده روی بادمجان ها بریزید.

کوکوی کدو سبز :

آخرین غذای سبک کوکوی کدو سبز است. مواد مورد نیاز برای این غذای خوشمزه، دو عدد کدو سبز بزرگ که باید درشت رنده شود. یک لیوان سبزی خورده شده شامل: پیازچه، برگ های تربچه و تره و سه عدد تخم مرغ نیاز است. برای درست کردن این کوکو همه ی مواد را باهم مخلوط کنید. داخل یک ماهی تابه نچسب که با روغن چرب کردید بریزید و بگذارید بپزد.

شام سبک و رژیمی، شام سبک و خوشمزه، ایده برای شام سبک

شام های سبکی که میتوانید هر شب میل کنید

منبع : نمکستان