طرز تهیه شربت توت فرنگی خوش رنگ با ۲ روش متفاوت
طرز تهیه شربت توت فرنگی خوش رنگ با ۲ روش متفاوت
آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه شربت توت فرنگی خوش رنگ با ۲ روش متفاوت خانگی را در نمکستان ببینید.

نمکستان : شربت توت فرنگی بسیار خوش طعم و گوارا می باشد و همه افراد از نوشیدن آن لذت می برند. می توان گفت یکی از میوه هایی محسوب می شود که ویتامین های فراوانی دارد. همچنین خاصیت و فواید درمانی میوه توت فرنگی زبانزد خاص و عام است. با این آموزش طرز تهیه نوشیدنی همراه ما باشید.

مواد اولیه برای تهیه شربت توت فرنگی :

توت فرنگی دو کیلوگرم
آب دو پیمانه
شکر دو و نیم کیلوگرم

طرز تهیه شربت توت فرنگی :

  • اول از همه توت فرنگی های خود را تمیز شسته و سپس آن ها را خشک کنید و بعد برگ های توت فرنگی را جدا نموده و به دو نیم تقسیم می کنیم. یک ظرف لعاب انتخاب کنید و توت فرنگی ها را درون آن بچینید و شکر را روی آن بپاشید و دوباره این کار را تکرار کنید تا شکر و توت فرنگی هایتان تمام شوند.
  • حالا ظرف توت فرنگی به مدت ۲۴ ساعت برای استراحت باید در یخچال قرار داده شود.
  • بعد از گذشت ۲۴ ساعت آن را از یخچال بیرون آورید و به مدت ۵ دقیقه روی حرارت بگذارید، سپس آن را از روی حرارت برداشته درون پارچه ای تمیز می ریزیم تا آب
  • توت فرنگی ها خارج شود. حال دوباره پارچه را وارد ظرفی لعاب می کنید و دو پیمانه آب به آن اضافه کنید و روی حرارت برای به نقطه جوش رسیدن قرار دهید.
  • با این کار طعم توت فرنگی گرفته می شود و شما می توانید پارچه را از ظرف خارج کنید. سپس آب توت فرنگی ها را درون ظرفی لعاب میریزید و روی حرارت براب به غلظت رسیدن قرار می دهید.
  • بعد از اینکه غلیظ شد، متنظر بمانید که شربت توت فرنگی شما خنک شود و آن را برای نگهداری درون یخچال بگذارید.

طرز تهیه شربت توت فرنگی خوش رنگ با ۲ روش متفاوت

روشی دیگر برای تهیه شربت توت فرنگی :

توت فرنگی یک کیلوگرم
شکر ۳۰۰ گرم
آبلیمو دو قاشق سوپخوری
وانیل مقدار بسیار کم
یخ به مقدار لازم
آب به مقدار لازم
همچنین بخوانید:  آموزش کامل طرز تهیه فالوده هندوانه مخصوص با طعمی بی نظیر

طرز تهیه شربت توت فرنگی :

  • ابتدا برگ توت فرنگی ها را جدا کرده و سپس آن را بشویید. سپس مقداری از شکر را لابلای توت ها بریزید و اجازه دهید یک شب در یخچال بماند.  بعد از گذشت زمان، می توانید توت ها را با یک کفگیر چوبی از ظرف جدا کرده و باقیمانده ی شکر را به آبی که از توت فرنگی گرفته شده اضافه کنید و برای قوام آمدن روی حرارت قرار دهید.
  • بعد از به جوش آمدن می توانید توت فرنگی ها را اضافه کنید. اگر توت فرنگی را قبل از قوام آمدن شربت اضافه می کردید، ممکن بود رنگ شربتتان تیره و کدر شود. حالا هر مدت زمانی که توت ها جوشانده شوند، تاثیری بر رنگ شربت ندارد.
  • در زمان جوش آمدن، حواستان باشد که مرتب هم بزنید. زیرا احتمال سر ریز شدن شربت وجود دارد. در حین هم زدن کف های سفید را هم از سطح شربت بردارید. در آخر اگر تمایل دارید، اسانس وانیل را کمی اضافه کنید.
  • سپس می توانید شربت را جدا کنید و اجازه دهید توت فرنگی ها پخته شود و در کنار شربت مربای خوشمزه ای هم داشته باشید.