طرز پخت کدو سبز روی اجاق گاز
طرز پخت کدو سبز روی اجاق گاز
کدو سبز سرخ شده یک غذای جانبی سریع، آسان و سالم است. خوشمزه هم هست من عاشق این نسخه با کدو سبز پخته شده با سیر و کره هستم. این بار طرز پخت کدو سبز روی اجاق گاز را با شما به اشتراک می گذاریم.

کدو سبز سرخ شده یک غذای جانبی سریع، آسان و سالم است. خوشمزه هم هست من عاشق این نسخه با کدو سبز پخته شده با سیر و کره هستم. این بار طرز پخت کدو سبز روی اجاق گاز را با شما به اشتراک می گذاریم. شما فقط به پنج دقیقه زمان برای پخت و پز نیاز دارید.این روزها قیمت کدو سبز در بازار با رشد چشمگیری همراه بوده است اما به آسانی می توان آن را تهیه کرد.

راه‌های زیادی برای پختن کدو سبز وجود دارد، اما سریع ‌ترین راه این است که آن را در ماهیتابه سرخ کنید یا در تابه روی اجاق گاز بپزید. با پختن کدو سبز به این صورت، زولبیا از بیرون قهوه ای می شود و داخل آن نرم می شود.

طرز پخت کدو سبز روی اجاق گاز

ما اغلب کدو سبز را در تابه سرخ می کنیم و مخصوصاً زمانی که کدو سبز در کمی کره پخته می شود آن را دوست داریم. کره طعم آجیلی می دهد و به قهوه ای شدن کدو سبز کمک می کند.

ما همچنین دوست داریم یک قاشق غذاخوری سیر خرد شده را به ماهیتابه اضافه کنیم. از مهم ترین ترفند تفت دادن کدو سبز این است که آن را زیاد نپزید. کدو سبز بیش از حد پخته شده تبدیل به نرم می شود.

بهترین نکات برای سرخ کردن کدو

بهترین نکات برای سرخ کردن کدو

از یک ماهیتابه پهن استفاده کنید. با استفاده از یک ماهیتابه بزرگ، کدو سبز این شانس را دارد که پهن شود و قهوه ای شود. این امر در مورد پختن بیشتر سبزیجات روی اجاق گاز صدق می کند. ما هنگام پختن قارچ از همین نکته استفاده می کنیم، با پخش کردن سبزیجات در یک لایه، به جای بخار، قهوه ای می شوند. به جهت پخت بهتر کدو، قیمت روز هویج را در بیاورید و هویج خرد شده را همراه کدو سرخ کنید. کدو سبز را پوست نگیرید. کدو سبز پوست کنده تبدیل به لکه دار می شود و ترد ندارد.

همچنین بخوانید:  باغ رویاهایم با پول پر از گل شد

کدو سبز را زودتر یا در ابتدای پخت نمک نزنید. نمک آب را از کدو سبز خارج می کند. این کار باعث می شود که ترد آن در هنگام پخت کمتر شود. از آنجایی که نمک طعم چیزها را خوب می کند، از آن استفاده می کنیم، اما ترجیح می دهیم تا آخر نمک نمک بخوریم.

کدو سبز را تا زمانی که ترد شود بپزید، به این معنی که پژمرده به نظر می رسد، اما همچنان ترد است.

طرز تهیه ی کره سیر با کدو سبز

طرز تهیه ی کره سیر با کدو سبز

این به شما بستگی دارد که چگونه کدو سبز را برش دهید. می توانید کدو را به صورت گرد خرد کنید، آن را به صورت نیمه ماه برش دهید یا به قطعات کوچک خرد کنید. شما با مراجعه به مراکز فروش پیاز عمده، می توانید این محصول را تهیه کنید و مقدار کمی پیاز داغ نیز به ترکیبات این غذا اضافه کنید.

کره را در یک تابه پهن روی حرارت متوسط ​​بالا ذوب کنید. کدو سبز و سیر را اضافه کنید و ۳ تا ۵ دقیقه تفت دهید، هر از گاهی هم بزنید تا زمانی که کدو سبز در جاهایی قهوه ای و نرم شود.

حرارت را خاموش کنید و سپس پیازچه ها، کمی آب لیمو و پنیر (در صورت استفاده) را با هم مخلوط کنید. بچشید و سپس با کمی نمک و فلفل سیاه مزه دار کنید.