با عادات غذایی بد بین ایرانی ها آشنا شوید
با عادات غذایی بد بین ایرانی ها آشنا شوید

عادات غذایی بد بین ایرانی ها کدامند؟ نمکستان : یکی از دلایلی که در کل جهان سلامت تمام افراد را در خطر می اندازد، عادات غذایی اشتباه است. هر شخص با تکیه بر عادات غذایی درست میتواند تا حدودی سلامتی خود را ضمانت نماید. در ادامه ی این مطلب ما چند عادت غذایی اشتباه را […]

عادات غذایی بد بین ایرانی ها کدامند؟

عادات غذایی بد بین ایرانی ها!

نمکستان : یکی از دلایلی که در کل جهان سلامت تمام افراد را در خطر می اندازد، عادات غذایی اشتباه است. هر شخص با تکیه بر عادات غذایی درست میتواند تا حدودی سلامتی خود را ضمانت نماید. در ادامه ی این مطلب ما چند عادت غذایی اشتباه را برای شما ذکر کرده ایم. با ما همراه باشید :

نمک!

مصرف هر غذا و ماده ی غذایی در جهان دارای یک استاندارد جهانی به صورت روزمره میباشد. مصرف نمک در ایران متاسفانه ۲ تا ۳ برابر استاندارد جهانی است. مصرف زیاد نمک فشار خون را در افراد بالا برده که در نتیجه ی آن ابتلا به بیماری‌ های قلبی، دیابت، سرطان‌ ها، بیماری‌ های گوارشی و بیماری‌ های کلیه در راس قرار دارد. یکی از اشتباهات رایج ما قرار دادن نمک دان بر روی میز غذاست که این خود یعنی اضافه کردن نمک بیش از اندازه به غذای مصرفی روزانه!

روغن و چربی در همه ی غذاها!

کمی به روغن هایی که استفاده میکنید دقت نمایید! ما هیچگاه از روغن زیتون و یا روغن کنجد برای غذاهایمان استفاده نمی کنیم و اگر هم استفاده کنیم بر اثر دمای زیادی که به آن ها میدهیم آن ها را به یک ماده ی سرطان زا تبدیل میکنیم. باید بدانیم که ریختن ورغن در برنج و یا سرخ کردن همه ی مواد غذایی که مصرف میشود واقعا نیاز نیست!

صبحانه نمیخوریم، اما شام!

چرا میگویند که صبحانه مهمترین وعده ی غذایی است؟

ببینید در هنگام صبح بدن بعد از چند ساعت استراحت آمادگی کامل برای جذب مواد غذایی را داراست. همچنین بدن ساعت ها فرصت دارد تا به حال فرصت مواد غذایی را هضم کرده و مواد غذایی سالم را جذب نماید. اما وقتی شما شام از مواد غذایی زیادی استفاده میکنید، بدن زمان مناسب برای هضم و جذب غذا نداشته و در این حالت تمام مواد غذایی به صورت چربی جذب بدن خواهند شد.

همچنین بخوانید:  خواص و فواید ویتامین B12 + مواد غذایی حاوی ویتامین B12

عادات غذایی بد بین ایرانی ها!

عادات غذایی بد بین ایرانی ها !

منبع : نمکستان