با عرق نعنا و معجزه های آن برای بدن آشنا شوید
با عرق نعنا و معجزه های آن برای بدن آشنا شوید

خاصیت های عرق نعنا نمکستان : اگر خاطرتان باشد از گذشته تا به امروز هر وقت در قسمت معده و یا روده و یا حتی از نظر حس و حال مشکلی داشتیم به ما میگفتن که کمی عرق نعنا بخور! بنابراین از گذشته تا به امروز خواص بی نظیر عرق نعنا بر همگان آشکار بوده […]

خاصیت های عرق نعنا

عرق نعناع ، عرق نعنا و معجزه های آن برای بدن!

نمکستان : اگر خاطرتان باشد از گذشته تا به امروز هر وقت در قسمت معده و یا روده و یا حتی از نظر حس و حال مشکلی داشتیم به ما میگفتن که کمی عرق نعنا بخور! بنابراین از گذشته تا به امروز خواص بی نظیر عرق نعنا بر همگان آشکار بوده و هست. در این مقاله ما به خواص معجزه آسای عرق نعنا برای شما اشاره کرده ایم. با ما همراه باشید :

عرق نعنا یار همیشگی دستگاه گوارش :

عرق نعنا خاصیت ضد نفخ دارد و طبیتا برای انواع درد معده و دل پیچه و دل درد و همچنین در رفع سوء هاضمه یک مسکن عالی و طبیعیست. در کل شما میتوانید با دم کردن نعنا و نوشیدن آن کمک بسیار بزرگی در حق معده و روده تان بکنید.

روغن نعنا و مو !

اخیرا پژوهشگران متوجه تاثیر شگرف روغن نعنا بر روی فولیکول های مو شده اند. این تاثیر باعث تقویت و افزایش رشد مو خواهد شد.

عرق نعنا و خاصیت آرامش بخشی

۲ قاشق برگ خشک و پودر شده نعناع را در ۲ لیوان آب جوش دم بیاورید و سپس مقداری زعفران و شکر به آن اضافه نمایید. این شربت برای مواقعی که احساس ناراحتی و غم دارید میتواند بسیار موثر و شگفت انگیز باشد. در کل نعنا برای مواقعی که دچار ناراحتی و اندوه هستید باعث افزایش نشاط و برطرف شدن اندوه شده و در زمان عصبانیت و خشم، آرام‌بخش و تسکین‌دهنده است.

حواستان باشد که مصرف بیش از اندازه نعنا میتواند باعث یبوست، بالا رفتن فشار خون و برخی ناراحتی‌های گوارشی، تاثیر بر روی تنفس کودکان، تاثیر بر روی بارداری، ایجاد حساسیت و . . . شود.

بهتر است عرق نعنا را در یک ظرف شیشه ای، ترجیحا رنگی ( چون شیشه های رنگی نور کمتری از خود عبور می دهند) نگهداری نمایید. حواستان باشد که تمام عرق های گیاهی باید در جای خشک و خنک و دور از نور مستقیم آفتاب قرار بگیرند.

همچنین بخوانید:  آلو بخارا معجزه ای برای دستگاه گوارش

عرق نعناع ، عرق نعنا و معجزه های آن برای بدن!

عرق نعناع و معجزه های آن برای بدن

منبع : نمکستان