چه کار کنیم تا در تابستان عرق نکنیم؟
چه کار کنیم تا در تابستان عرق نکنیم؟

راه های جلوگیری از عرق کردن زیاد در تابستان چیست؟ نمکستان : معمولا برای همه پیش می آید که در فصل تابستان بدن افراد بر اثر گرمی هوا دچار تعریق شده که در نتیجه ی آن زیر بغل لباس مرطوب میشود. این موضوع برای تمام افراد بسیار عذاب آور میباشد. مثلا گاهی اوقات پیش می […]

راه های جلوگیری از عرق کردن زیاد در تابستان چیست؟

چکار کنیم تا در تابستان عرق نکنیم؟

نمکستان : معمولا برای همه پیش می آید که در فصل تابستان بدن افراد بر اثر گرمی هوا دچار تعریق شده که در نتیجه ی آن زیر بغل لباس مرطوب میشود. این موضوع برای تمام افراد بسیار عذاب آور میباشد. مثلا گاهی اوقات پیش می آید که شما یک قرار رسمی دارید و مرطوب بودن زیر بغل برای شما خجالت آور خواهد بود. همچنین گاهی اوقات بویی که از عرق زیر بغل به وجود می آید بسیار آزار دهنده خواهد بود. جدای اینکه تعرق بدن فرآیند بسیار مفیدی است.

ما در ادامه ی این مطلب راه کار هایی که با استفاده از آن ها میتوانید کاری کنید که اثرات عرق کردن شما یعنی بوی بد و جای مرطوب عرق دیده نشود را فراهم کرده ایم. برای آشنایی با این راه حل ها با ما همراه باشید :

وجود چربی زیاد در بدن باعث تعریق زیادی میشود. بنابراین یکی از راه حل های آن، ورزش کردن است که میتواند کم کم چربی های اضافی بدن شما را از بین ببرند. مسئله ی دوم تعریق شما میتواند به عملکرد تیروئیدتان مربوط باشد. عرق های زیاد مخصوصا در قسمت دست ها میتواند از فعالیت بد تیروئید باشد. پس با یک آزمایش ساده ی تیروئید خیال خودتان را از بابت سلامت تیروئیدتان راحت کنید.

استفاده از دئودورانت یا مام زیر بغل بعد از استحمام یکی ار موثر ترین راه ها برای جلوگیری از اثرات تعریق میباشد. اما یادتان باشد که استفاده کردن از دئودورانت یا مام زیر بغل و یا اسپری ها بدون اینکه حمام کرده باشید، تنها وضعیت بدن شما را بدتر کرده و بوی بدتری به راه می اندازد. یا حتی میتوانید پد های زیر بغل یا پد های بهداشتی روزانه مخصوص بانوان را به لباستان بچسبانید تا عرق را بخود جذب کند و به لباستان نگیرد.

همچنین بخوانید:  با ویژگی ها و کاربرد های زیاد وازلین در آرایش صورت آشنا شوید

چکار کنیم تا در تابستان عرق نکنیم؟

چکار کنیم تا در تابستان عرق نکنیم؟

منبع : نمکستان