علت حساس شدن دندان ها چیست؟
علت حساس شدن دندان ها چیست؟

علت حساس شدن دندان ها چیست؟ نمکستان : حتما برای شما هم پیش آمده که بر اثر گاز زدن یک بستنی، خوردن آب سرد و .. یکباره درد عجیبی بر روی دندان هایتان حس کنید و فریادتان به آسمان برود. این درد بسیار آزار دهنده بوده و شخص را عصبی میکند. ما در ادامه ی […]

علت حساس شدن دندان ها چیست؟

علت حساس شدن دندان ها چیست؟

نمکستان : حتما برای شما هم پیش آمده که بر اثر گاز زدن یک بستنی، خوردن آب سرد و .. یکباره درد عجیبی بر روی دندان هایتان حس کنید و فریادتان به آسمان برود. این درد بسیار آزار دهنده بوده و شخص را عصبی میکند. ما در ادامه ی این مطلب برای شما توضیح میدهیم که علت این آزار دهنده چه چیزهایی میتواند باشد. برای آشنایی با منشا این درد ها با ما همراه باشید.

یکی از این عوامل که باعث حساس شدن دندان ها میشود، میتواند لثه ها باشد. همه میدانیم که مینای دندان محافظ آج دندان میباشد. بر اثر بالا رفتن سن و یا عوامل متعدد دیگری مینای دندان ضعیف شده و یا در مواردی از بین میرود. به همین دلیل آج دندان مشخص شده و به محض اصابت آج با مواد غذایی مختلف شما درد شدیدی در این ناحیه حس میکنید.

وقتی شما مسواک میزنید و وقتی شدت مسواک زدن شما زیاد باشد و این کار را سریع انجام دهید، کم کم مینای دندانتان از بین میرود و این موضوع میتواند باعث حساس شدن دندان های شما شود.

یکی دیگر از عواملی که میتواند به مینای دندان آسیب بزند، دندان قروچه است. دندان قروچه کم کم مینای دندان را از بین میبرد که در نتیجه ی آن شما درد زیادی را در ناحیه ی دندان بر اثر خوردن مواد غذایی مختلف حس خواهید کرد .

خوردن نوشیدنی های اسیدی نیز میتواند مینای دندان شما را از بین ببرد. مثلا خوردن آب پرتقال، نوشابه و آب میوه های دیگر میتواند خیلی سریع باعث فرسایش دندان شود. برای جلوگیری از فرسایش دندان هایتان میتوانید همیشه آن ها را نخ دندان بکشید و مسواک بزنید. موضوع نهایی که ممکن است باعث حساس شدن دندان های شما شود این است که ممکن است دندان شما ترک داشته باشد برای بررسی این موضوع نیز نیاز است به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

همچنین بخوانید:  آموزش روش صحیح مسواک زدن دندان به صورت مرحله به مرحله و اصولی

علت حساس شدن دندان ها چیست؟

علت حساس شدن دندان ها چیست؟

منبع : نمکستان